جستجوی پیشرفته

قیمت اسپیکر، باند و بلندگو | معرفی بهترین های 2023

بهترین مدل باند حرفه ای را چطور انتخاب کنیم؟

اگر از شما بپرسند بهترین مدل باند حرفه ای یا بهترین مارک و برند باند اکتیو یا پسیو کدام است چه پاسخی می دهید؟ آیا تنها یک مدل یا یک برند را به عنوان بهترین انتخاب می کنید؟ امروز درباره انتخاب بهترین ها با شما صحبت می کنیم.

بهترین مدل باند یا بهترین مارک و برند اسپیکر ؟ کدام سوال ما را به نتیجه درست می رساند؟

به نظر می رسد انتخاب یک محصول به عنوان بهترین مدل بلندگو از میان صدها مدل متنوع درست نیست، همچنان که نمی توان یک شرکت سازندۀ به خصوص را به عنوان بهترین مارک اسپیکر یا برند سازنده بلندگو برگزید. برای انتخاب بهترین مارک یا مدل باند و اسپیکر باید به کاربری های متفاوت و نیازهای گوناگون مشتریان توجه کرد.
برای مثال طبیعی است که بهترین مدل یا برند اسپیکر بلوتوثی قابل حمل با بهترین باند برای سیستم صوتی تالار یا باشگاه یا هیئت تفاوت داشته باشد، به همین نسبت بهترین مدل اسپیکر مانیتورینگ تفاوت زیادی با بهترین مدل اسپیکر خانگی دارد، چرا که در هر زمینه ای یا برای هر نیازی لازم است بلندگویی متناسب با آن را به عنوان برترین گزینه انتخاب کرد. بنابراین قدم اول برای انتخاب بهترین باند تعیین دقیق نیاز و کاربری است. به عبارت بهتر برای خرید انواع بلندگو ابتدا باید مشخص کنیم هدفمان از خرید باند یا اسپیکر چیست و آیا در آینده نیز از بلندگو به همین منظور استفاده خواهیم کرد. در انتخاب بهترین مارک و برند باند نیز همین چالش وجود دارد.

بهترین مدل باند یا بهترین مارک و برند اسپیکر ؟

سازندگانی هستند که به طور تخصصی در زمینه تولید اسپیکر فعالیت می کنند، مثلا یک سازنده بیشتر روی اسپیکر قابل حمل تمرکز دارد و سازندۀ دیگر بر انواع بلندگو خانگی. البته سازندگان معتبر تولیدات متنوعی به بازار عرضه می کنند. پس به راحتی نمی توان یک برند را به عنوان بهترین برند اسپیکر یا بهترین مارک باند انتخاب کرد. منطقی تر آن است که برای انتخاب بهترین مارک اسپیکر حرفه ای یا بهترین برند باند فلش خور یا اسپیکر بلوتوثی پرتابل یا حتی یک اسپیکر خانگی ساده به ابعاد و جوانب گوناگونی توجه کنیم. در هر زمینه ای که دنبال یک بلندگو می گردید بهترین مدل یا بهترین مارک لزوما مدلی نیست که دارای بیشترین امکانات و بالاترین کیفیت طراحی و ساخت است.

بلکه بهترین مدل، محصولی است که نیازهای شما را به خوبی پوشش داده و قیمت آن متناسب با بودجه شما باشد. اگر یک مدل گران قیمت بخرید که اغلب امکانات آن هیچ وقت به کارتان نیاید یعنی انتخاب درستی نداشته و پولتان را هدر داده اید. شاید بتوان گفت بهترین مدل باند و اسپیکر از فردی به فرد دیگر و از مجموعه ای به مجموعۀ دیگر متفاوت است، زیرا نیازها، سلایق و اهداف افراد و مراکز مختلف با هم فرق دارد. بر این اساس انتخاب یک مدل یا برند امری قطعی نیست بلکه یک گزینش نسبی بوده و عوامل مختلفی در نتیجه نهایی آن دخیل هستند. با این حال اعتماد به سازندگان معتبر و شناخته شده ما را از دردسرهای سروکله زدن با محصولات تقلبی و نامرغوب نجات می دهد.

بهترین باند و اسپیکر

بهترین باند و اسپیکر اکتیوحتی در میان محصولات یک برند نیز به سختی می توان یک مدل را به عنوان بهترین محصولی که قابل استفاده در تمام شرایط باشد انتخاب کرد. مثلا نتیجه انتخاب بهترین مدل اسپیکر از میان تولیدات جی بی ال JBL از نظر یک صدابردار حرفه ای تفاوت زیادی دارد با نظر کوهنوردی که تنها به دنبال یک اسپیکر فلش خور بلوتوثی پرتابل و سبک برای حمل در کوله پشتی خود می گردد. شما نیز حتما نسبی بودن انتخاب بهترین باند و اسپیکر را تجربه کرده اید. هنگامی که بین مدل های مختلف به جستجو می پردازید بارها آنها را از جنبه های گوناگون ارزیابی و با یکدیگر مقایسه می کنید تا در نهایت بتوانید بهترین مدل را متناسب با خواست، سلیقه و نیاز خودتان انتخاب نمایید. به عبارت ساده تر چیزی به اسم بهترین مدل وجود ندارد بلکه این شما هستید که با بررسی دقیق در هنگام خرید باند و اسپیکر بهترین گزینه را متناسب با شرایط خودتان انتخاب می کنید.
اگر از این به بعد در تبلیغات سایت ها یا شبکه های اجتماعی مشاهده کردید مدل هایی از اسپیکر یا باند را به عنوان بهترین ها معرفی کرده اند، یا از دوستان و اطرافیانتان شنیدید از برخی مدل ها راضی هستند، این موارد را صرفا در قالب مشورت در نظر بگیرید و انتخاب و خرید خود را مبتنی بر تبلیغات اینترنتی یا نظر دیگران انجام ندهید.

بهترین برند های تولیدکننده باند و اسپیکر حرفه ای

اگر قصد انتخاب و خرید یا اطلاع از قیمت باند اکتیو دی بی dB Technologies، اسپیکر اکتیو و پسیو جی بی ال JBL، بلندگو اکتیو و پسیو یاماها Yamaha، باند اکتیو و پسیو الکتروویس ELECTRO VOICE، باند اکتیو و پسیو دایناکورد DYNACORD، بلندگو اکتیو و پسیو مونتاربو Montarbo، باند اکتیو و پسیو وارفیدل Wharfedale Pro، اسپیکر اکتیو پاور ساند POWER SOUND، بلندگو اکتیو و پسیو آر سی اف RCF، باند اکتیو و پسیو اف بی تی FBT، اسپیکر اکتیو و پسیو اچ کی آدیو HK AUDIO و بلندگو پسیو اکوچنگ را دارید، کافی است در میان محصولات دیجی صدا بر اساس نوع باند مدنظر یا شرکت سازنده به مشاهده و مقایسۀ مدل ها بپردازید.

همان طور که می دانید دیجی صدا فروشگاهی است تخصصی که سعی دارد دسترسی به تجهیزات صدابرداری زنده و ملزومات ایجاد سیستم صوتی حرفه ای از بین محصولات سازندگان معتبر جهانی را برای مخاطبان خود تسهیل کند. در فروشگاه دیجی صدا تنها اسپیکرهایی به فروش می رسد که مناسب استفاده های تخصصی و حرفه ای هستند و مدل های ساده و معمولی بلندگو در این فروشگاه عرضه نمی شوند. مهندسین صدای دیجی صدا، با اتکا به تجربه و دانش تخصصی خود و نیز بررسی و گرفتن تست فنی از مدل های مختلف، ضمن بیان شرایط فنی و امکانات و قابلیت هایی که بلندگو در اختیار شما می گذارد و همچنین مقایسه گارانتی و خدمات پس از فروش برندهای گوناگون در ایران، شما را در انتخاب و خرید اسپیکر یاری می کنند.

از آنجا که اقلام موجود در دیجی صدا اغلب مناسب استفاده های حرفه ای هستند شما به سهولت و سادگی می توانید مشخصات و قیمت انواع باند بزرگ اعم از باند فلش خور یا بلوتوثی بزرگ یا بلندگو فول رنج یا مید رنج را در این سایت مقایسه کنید یا به بررسی ویژگی و قیمت مدل هایی از بلندگو ستونی، بلندگوی دیواری، بلندگو ایستاده یا اسپیکر پرتابل و قابل حمل بپردازید. همچنین می توانید لیست قیمت انواع باند و بلندگو لاین اری و ساب ووفر را نیز مشاهده نمایید. البته دیجی صدا مدل هایی از باند و بلندگو سقفی توکار را نیز برای مخاطبان خود تدارک دیده است. فراموش نکنید شما می توانید هنگام خرید هر یک از تجهیزات صوتی اعم از باند، میکروفن و میکسر، سوالاتتان را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا بهترین انتخاب را بسته به هدف، نیاز و بودجه خود رقم بزنید.  

بهترین مارک اسپیکر

معیار تعیین قیمت باند، اسپیکر و بلندگو

شما در بازار با ده ها برند و صدها مدل باند و بلندگو مواجه می شوید.
صدها مدلی که قیمت آنها دامنه گسترده ای داشته و انتخاب بهترین یا مناسب ترین گزینه از میانشان همچون گذر از یک مارپیچ هزار دالان است.
اما چه چیزی در تعیین قیمت انواع باند موثر است؟ قیمت باند بزرگ یا اسپیکر کوچک یا باند شارژی فلش خور چطور تعیین می شود؟ آیا قیمت باند اکتیو بلوتوثی یا اسپیکر پرتابل فلش خور یا بلندگو شارژی بر اساس بلوتوثی یا شارژی بودن آنها مشخص می شود؟ قیمت باند وایرلس یا باند اکتیو حرفه ای چطور؟

به طور کلی قیمت انواع باند و اسپیکر به عوامل گوناگونی وابسته است، از جمله: برند سازنده، کیفیت طراحی و ساخت، اندازه درایورهای داخلی (ووفر و تیوتر)، اکتیو یا پسیو بودن، مشخصات و ویژگی هایی چون توان مؤثر، حداکثر توان، حساسیت، حداکثر SPL، رنج فرکانسی، پاسخ فرکانسی، وزن و ابعاد، زاویه پوشش افقی و عمودی، میزان مقاومت، نوع کانکتورها، جنس بدنه، قابلیت‌های جانبی و زیبایی ظاهری. البته در حوزه باندهای حرفه ای نحوه نصب بلندگو نیز بر قیمت آن اثرگذار بوده و به این ترتیب قیمت اسپیکر ایستاده یا بلندگوی ستونی یا بلندگو دیواری هم می تواند متفاوت باشد.

بهترین مدل باند اکتیو و پسیو

در میان این مولفه ها اکتیو یا پسیو بودن، اندازه ووفر، اندازه تیوتر، توان مداوم، رنج فرکانسی و حداکثر SPL، زاویه های پوشش و وزن و ابعاد برای صدابرداران حرفه ای اهمیت بیشتری دارند. طبیعتا هر چه مقدار این مشخصه ها بیشتر باشد قدرت باند یا اسپیکر نیز بالاتر بوده، برد بلندتری را پوشش داده و کیفیت صدای خروجی مطلوب تری را فراهم می کند. همچنین قیمت آن نیز بیشتر است. در رده بعدی امکانات و ویژگی های جانبی بلندگو قرار داشته و قیمت اسپیکر و باند به آنها وابسته است. دامنۀ قیمت بلندگو اکتیو تنوع بیشتری نسبت به مدل های پسیو دارد چرا که مدل های فراوانی از این نوع باند در بازار موجود است. علت این امر به وجود آمپلی فایر داخلی بر می گردد. بهره مندی از آمپلی فایر امکان اتصال کارت SD، فلش، بلوتوث و USB را میسر کرده است. البته امکانات جانبی باندها به این موارد محدود نیست. شما در زمان انتخاب بین بلندگوها با تنوعی از قابلیت ها مواجه می شوید از قبیل: شارژی بودن، پرتابل بودن، اتصال به بلوتوث و USB، امکان پخش از روی کارت SD یا فلش، برخورداری از صفحه نمایش، نوع کانکتورها، خروجی یا ورودی دیجیتال، اتصال به وای فای، امکان پخش رادیو و... .

بهترین مارک اسپیکر و بلندگودر ادامه موارد فوق جنس بدنه، زیبایی ظاهری و مواردی از این دست عواملی هستند که موجب ایجاد تغییر در قیمت باند و بلندگو می شوند. اگرچه هنگام انتخاب و خرید یا بررسی ویژگی ها و قیمت انواع باند، اسپیکر و بلندگو پارامترهایی چون اکتیو، بزرگ، کوچک یا ارزان بودن و قابلیت هایی چون فلش خور، بلوتوثی، شارژی، پرتابل یا قابل حمل، بی سیم یا وایرلس بودن اهمیت دارد و به شما در یافتن مدل مدنظرتان کمک می کند اما شما برای اینکه یک خرید حرفه ای داشته و قادر باشید از میان صدها مدل مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید لازم است با اصطلاحات تخصصی مربوط به خرید باند و اسپیکر آشنا باشید. همچنین فراتر از تمرکز بر مشخصات و قیمت باید تا حدودی بدانید برای استفاده از اسپیکر و بلندگو در کاربری هایی چون سیستم صوتی رستوران ها، مراکز اداری و آموزشی، سالن های همایش، سالن های آمفی تئاتر یا استفاده های هیئتی، مسجدی و مداحی به چه باندی با چه توانی یا چه قطری از ووفر نیاز دارید و یا اسپیکر مدنظر شما باید چه میزان مقاومت، رنج فرکانس و SPL یا چه مقدار زاویه عمودی یا افقی داشته باشد.

قیمت باند دست دوم

با توجه به نوسانات ارزی و افزایش قیمت باندهای آک، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به علت مناسب تر بودن قیمت باند دست دوم از این نوع بلندگوها استفاده کنند. دیجی صدا برای رفاه حال مخاطبان خود و تسهیل دسترسی آنها به باند و اسپیکر اکتیو حرفه ای در تعداد معدودی از مدل ها اقدام به عرضه باند دست دوم و نمایشگاهی نموده است.

باند و اسپیکر اکتیو و پسیو الکتروویس

برندهای بلندگو