جستجوی پیشرفته

پاور میکسر | قیمت خرید اقساط 24 ماهه پاور میکسر (دایناکورد) و (یاماها)

پاور میکسر

پاور میکسر یکی از اصلی ترین تجهیزاتی است که در سیستم صوتی به کار برده می شود. پاور میکسر امکانات بیشتری در مقایسه با میکسرهای معمولی دارد. به طور کلی یک میکسر صدا وظیفه تنظیم، ترکیب، پردازش و کنترل صوت را بر عهده دارد، اما پاور میکسر علاوه بر اینها از قابلیت تقویت صدا پیش از انتقال آن به بلندگوها نیز برخوردار است. به عبارت دیگر، پاور میکسر نوعی میکسر دارای پاور (Powerd Mixer) یا تقویت کننده است. این پاور باعث می شود تا در هنگام اجرای زنده، سیستم صوتی نیازی به آمپلی فایر جهت تقویت صدا نداشته باشد.
احتمالا با این توصیفات متوجه نوع کاربری پاور میکسر شده اید، همان طور که حدس می زنید پاور میکسر مناسب اجراهای زنده است، آن هم در شرایطی که از بلندگوها و مانیتور پسیو استفاده شده باشد. در این موقعیت با استفاده از پاور میکسر دیگر نیازی به حمل و راه اندازی آمپلی فایر مجزا به منظور تغذیه بلندگوها وجود ندارد. با استفاده از پاور میکسر نباید نگران امکانات و قابلیت های آن باشید چرا که پاور میکسرها ضمن پشتیبانی از اغلب توانمندی های مورد نیاز، قادرند اکثر فعالیت های یک میکسر را انجام دهند. همچنین به علت برخورداری پاورمیکسر از آمپلی فایر، جابجایی تجهیزات و انجام تنظیمات لازم برای راه اندازی سیستم صوتی ساده تر و سریع تر می شود.


پیش از خرید پاور میکسر لازم است با اصول و اطلاعات پایه ای خرید میکسر آشنا باشید، به این منظور می توانید راهنمای جامع خرید میکسر وبلاگ دیجی صدا را مطالعه نموده و در صورت داشتن ابهام یا سوال، با کارشناسان ما تماس بگیرید. پس از آشنایی با نکات مربوط به خرید انواع میکسر، بهتر است درباره مشخصات فنی پاورمیکسرها نیز اطلاعاتی بدست بیاورید. از آنجا که دامنه قیمت پاور میکسر محدوده وسیعی را در بر می گیرد، لازم است قبل از خرید پاور میکسر حتما گزینه های مناسب هدف و نیاز خود را به درستی شناسایی کنید.
یک راه ساده برای اینکه به سمت نمونه ها و مدل های نامرغوب کشیده نشوید، این است که گزینه مورد نظرتان را از میان تولیدات برندهای معتبر و جهانی انتخاب کنید. در حال حاضر پاور میکسرهای برندهایی چون دایناکورد(Dynacord)، یاماها (Yamaha) واکوچنگ (Echo Chang)در بازار ایران عرضه می شود که اغلب آنها از کیفیت و کارایی تایید شده ای برخوردار هستند. طبیعتا قیمت پاور میکسر ارائه شده از سوی یک برند معتبر بالاتر از مدل های ناکارآمد است.

از آنجایی که پاور میکسر در اجراهای زنده مورد استفاده قرار می گیرد، پس فراموش نکنید که پیش از خرید پاور میکسر مواردی مانند توان خروجی مورد نیاز برای راه اندازی بلندگوها و مانیتورها، تعداد ورودی ها و خروجی ها و ... را به درستی محاسبه نمایید.
برای تشخیص میکسر پاور دار از میکسر معمولی روی بدنه دستگاه را بررسی کنید. به این صورت که هنگام خرید پاور میکسر زیر نام برند و مدل دستگاه را چک کنید، برای میکسرهای معمولی، Mixer و برای پاور میکسرها، Powered mixer درج می شود. اگر دستگاه پاور میکسر باشد، کنار عبارت فوق یک عدد به چشم می خورد که بیان گر توان خروجی آن است. برای مثال اگر نوشته باشد: 700×2 به این معناست که دستگاه مورد نظر قادر است به میزان 700 وات توان را بر روی دو خروجی چپ و راست تامین کند.

یکی دیگر از مواردی که لازم است پیش از خرید پاور میکسر درباره آن تصمیم گیری نمایید، وزن و اندازه آن است. پاور میکسرها در مقایسه با میکسرهای معمولی اندازه بزرگتر و وزن بیشتری دارند. البته با بالا رفتن قیمت پاور میکسر این موضوع چندان صدق نمی کند، برای مثال در مدل های گران قیمت پاور میکسر، استفاده از فناوری های پیشرفته باعث جلوگیری از افزایش وزن و اندازه دستگاه شده است. نکته دیگر اینکه احتمال دارد پاور میکسرهای معمولی در فضاهای بسیار بزرگ کارایی کمتری داشته باشند، به این منظور حتما توان خروجی دستگاه را به درستی انتخاب کنید.
فراموش نکنید که بالا بودن قیمت پاور میکسر در مقایسه با میکسر معمولی نباید مانع خرید این دستگاه باشد، چرا که هر هزینه ای که شما برای پاور میکسر پرداخت می کنید، در واقع برای میکسر و آمپلی فایر خود پرداخت کرده اید و بنابراین خرید پاور میکسر یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه است.

اگر به دنبال آشنایی بیشتر با انواع میکسر اعم از آنالوگ یا دیجیتال هستید، علاوه بر بخش مربوط به آنها در فروشگاه دیجی صدا، می توانید از مطالب وبلاگ ما نیز برای افزایش آگاهی و اطلاعات خود استفاده نمایید. کارشناسان ما نیز خوشحال می شوند بتوانند به شما در داشتن انتخابی هوشمندانه کمک کنند.

 

پاور میکسر