جستجوی پیشرفته

سازدهنی دیاتونیک - قیمت و مشخصات فنی | خرید اقساط هارمونیکا

سازدهنی دیاتونیک

سازدهنی دیاتونیک از قدیمی ترین انواع هارمونیکاست، به طوری که سازدهنی کروماتیک مدت ها پس از آن ابداع شد. سازدهنی دیاتونیک جزء سازدهنی های تک زبانه است، همچنین مانند ترمولو بر پایه گام دیاتونیک کوک می شود. گام های دیاتونیک شامل 5 پرده و 2 نیم پرده بوده و دارای 7 نت می باشند و بر اساس محل قرارگیری پرده ها و نیم پرده ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

سوراخ های سازدهنی دیاتونیک دو ردیفه نیستند و هر سوراخ آن هم از طریق دمیدن و هم به وسیله مکش، تولید صدا می کند. متداول ترین مدل این نوع هارمونیکا که به نوعی سازدهنی دیاتونیک استاندارد می باشد، دارای 10 سوراخ بوده و مبتنی بر الگوی ریشتر و در نت های گام دیاتونیک ماژور (Major Scale) کوک می شود که در آن، نیم پرده ها بین درجات 3 و 4 و نیز 7 و 8 قرار دارند. با وجود اینکه برخی تولیدکنندگان هارمونیکا مدل هایی با کوک های مختلف همچون کوک کانتری یا مینور به بازار عرضه می کنند، اما هنوز هم کوک ریشتر با اقبال بیشتری مواجه است. برای آشنایی بیشتر با انواع سازدهنی توصیه می کنیم مطالب وبلاگ دیجی صدا را دنبال نمایید.

برای خرید سازدهنی دیاتونیک مدل های متعدد و متنوعی از سازندگان معتبر و خوشنام پیش روی شماست. نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشید، این است که پس از خرید سازدهنی دیاتونیک نمی توانید کوک آن را تغییر دهید و تنها امکان نواختن نت ها در کوک پیش فرض ساز برای شما وجود دارد. اگر برای انتخاب این نوع هارمونیکا دارای تردید هستید یا پاسخ سوالات خود را نیافته اید، می توانید راهنمای خرید سازدهنی را مطالعه کرده یا با کارشناسان دیجی صدا مشورت نمایید.

در اینجا برای سهولت کار شما در تصمیم گیری بین مدل های مختلف سازدهنی دیاتونیک به معرفی 3 مدل از این ساز که توسط کمپانی معتبر هوهنر ساخته شده است، می پردازیم. محصولات هوهنر در بازار ایران نیز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از حرفه ای ها و مبتدیان به سراغ تولیدات این برند می روند.

 

سازدهنی دیاتونیک هوهنر Hohner Meisterklasse Msc

این سازدهنی دیاتونیک 10 سوراخه علاوه بر زیبایی ظاهری از کیفیت صدای بالایی نیز برخوردار است. مدل Meisterklasse Msc در گام دو ماژور کوک می شود، 105 میلی متر طول دارد و شامل 20 قمیش برنجی با روکش نیکل به ضخامت 1.05 میلی متر است. شانه آن نیز از جنس آلومینیوم و به رنگ خاکستری بوده و نیز جنس پوشش بیرون این مدل هارمونیکای هوهنر از آلومینیوم می باشد. خریداران سازدهنی هوهنر مدل مسترکلاس از طراحی و کیفیت ساخت و نیز کیفیت و بلندی صدای آن ابراز رضایت می کنند. همان طور که می دانید دامنه قیمت سازدهنی ها گسترده بوده و از چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. در این بین قیمت سازدهنی دیاتونیک Meisterklasse Msc تقریبا متوسط رو به بالاست. در واقع قیمت سازدهنی دیاتونیک مسترکلاس برای حرفه ای ها قیمت مناسبی است، اما تازه کاران و مبتدیان بهتر است از مدل های ارزان تر استفاده کنند.

سازدهنی دیاتونیک هوهنر Hohner Marine Band 1896

هارمونیکا سری مارین بند جزء محبوب ترین سازدهنی های دیاتونیک و در واقع یکی از مهمترین سازهای تاریخ موسیقی مدرن عامه پسند به خصوص در میان علاقمندان سبک بلوز است. در مدل Marine Band 1896 هم کیفیت صدا و هم ساختار آن نسبت به مدل قبلی که بدنه چوبی داشت، ارتقاء داده شده است. یکی از مزیت های این مدل پاسخگویی یکنواختی است که به واسطه طراحی بدون منفذ آن که مانع نفوذ هواست، صورت می گیرد. مدل Marine Band 1896 یک سازدهنی 10 سوراخه و دارای طول 10 سانتی متر و 20 قمیش برنجی با ضخامت 0.9 میلی متر است. پوشش بیرونی آن از استیل ضدزنگ بوده و شانه آن نیز از جنس چوب گلابی و به رنگ قهوه ای می باشد. قیمت سازدهنی دیاتونیک Hohner Marine Band 1896 آنقدر بالا نیست که جزء مدل های گران قیمت قرار بگیرد و برای کسانی که قصد دارند نواختن سازدهنی را به طور جدی دنبال کنند، مناسب است.

 

سازدهنی دیاتونیک هوهنر Hohner Marine Band Cross Over

این سازدهنی نیز به سری مارین بند هوهنر تعلق دارد و طراحی بصری آن زیبا و جذاب است. مدل Marine Band Cross Over یک سازدهنی 10 سوراخه و دارای طول 10 سانتی متر و 20 قمیش برنجی با ضخامت 0.9 میلی متر است. جنس پوشش بیرونی از استیل ضدزنگ بوده و جنس شانه آن نیز از چوب بامبو می باشد. این مدل در مقایسه با مدل های قبلی مارین بند که بدنی چوبی داشتند، از کیفیت بالاتری برخوردار است. قیمت سازدهنی دیاتونیک مدل Cross Overبرای نوازندگان حرفه ای تر و فراگیرانی که سطح مقدماتی را پشت سر گذاشته اند، مناسب است.

 

هارمونیکای دیاتونیک مدل های متنوعی را در بر می گیرد. با مشاهده بخش مربوطه در فروشگاه دیجی صدا می توانید مدل های گوناگون را با یکدیگر مقایسه کنید. اگر در پایان همچنان در انتخاب بین مدل های مختلف سازدهنی دیاتونیک شک داشتید، روی کمک و مشورت کارشناسان دیجی صدا حساب کنید.

سازدهنی دیاتونیک