جستجوی پیشرفته

میکروفون بی سیم دو کانال | یقه ای، دستی، هدمیک

میکروفن بی سیم دو کانال بخریم یا تک کانال؟

میکروفن بی سیم دو کانالمیکروفن های بی سیم به‌صورت تک کانال و دو کانال طراحی و تولید می‌شوند. میکروفن های تک کانال برای کاربردهای شخصی و انفرادی مورداستفاده قرار گرفته و مدل های مختلف میکروفن بیسیم دو کانال یا دو کاناله به‌منظور ضبط هم‌زمان صدای دو نفر ساخته می‌شوند.
این میکروفن ها برای ضبط برنامه‌های دو نفره مانند مصاحبه، گزارش، پادکست، برنامه‌های گفتگومحور و موارد مشابه به کار می‌روند. در یک میکروفن بی سیم دو کاناله صدا در دو کانال جداگانه ضبط می‌شود. اما نحوه گرفتن خروجی بسته به مدل، می‌تواند متفاوت باشد.
در برخی مدل‌های میکروفن بیسیم دو کانال صدای ضبط شده هر کانال به‌طور مجزا قابل دسترسی است، در برخی مدل‌ها، صداها ادغام شده و مدل‌هایی نیز وجود دارند که هر دو امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. در اغلب مدل‌های جدید میکروفون بی سیم دو کانال، گیرنده از هر دو حالت ضبط مونو و استریو پشتیبانی می‌کند. بنابراین کاربران به‌سهولت قادر به انتخاب از بین ضبط جداگانه هر کانال (مونو) یا ترکیب آنها (استریو) هستند.
اگر برای شما مهم است که صدای منابع صوتی خود اعم از دو گوینده، دو ساز، خواننده و ساز را به صورت جداگانه یا ترکیبی دریافت کنید، هنگام خرید میکروفن بی سیم دو کانال به این مورد توجه داشته باشید.

انواع میکروفن بیسیم دو کانال

میکروفن بیسیم دو کانال تنوع بالایی داشته و نیازهای کاربران گوناگون را برآورده می‌سازد. چنانچه شما هم قصد خرید میکروفن بیسیم دو کاناله دارید، در بازار با دسته‌های مختلفی مواجه می‌شوید، از جمله:
* میکروفن بی سیم دو یقه ای - شامل دو میکروفن یقه ای
* میکروفن بی سیم دستی و یقه ای – شامل یک میکروفن دستی و یک یقه ای
* میکروفن بی سیم دو دستی – شامل دو میکروفن دستی
* میکروفن بی سیم دستی و ساز – شامل یک میکروفن دستی و یک میکروفن ساز
* میکروفن بی سیم دستی و هدمیک – شامل یک میکروفن دستی و یک هدمیک
* میکروفن بی سیم دو هدمیک – شامل دو میکروفن هدمیک
* میکروفن بی سیم هدمیک و ساز – شامل یک میکروفن هدمیک و یک میکروفن ساز

در حال حاضر محبوب ترین نوع میکروفن بیسیم دو کانال، میکروفن های بی سیم یقه ای هستند چرا که در حوزه تولید محتوا کاربرد دارند. در این میکروفن ها اغلب دو فرستنده مجهز به ورودی میکروفن با سیم به کار گرفته شده است. به این ترتیب کاربران هم می‌توانند از میکروفن یقه ای با سیم برای ضبط صدا استفاده کنند، و هم این امکان را دارند که فرستنده‌ها را به‌طور مستقیم به لباس خود متصل کرده و اقدام به ضبط صدا نمایند. میکروفن بی سیم دو کانال

خرید میکروفن بی سیم دو کانال به چه کسانی توصیه می‌شود؟

به‌طور طبیعی خریداران میکروفن بی سیم دو کانال افرادی هستند که نیاز به ضبط صدای دو منبع صوتی اعم از انسان، ساز و... دارند. تولیدکنندگان محتوا در شبکه‌های اجتماعی، پادکسترها، خبرنگاران، گروه‌های موسیقی کوچک و موارد مشابه از جمله کاربران سیستم های بیسیم دو کانال هستند. اما کاربرانی که به‌دنبال خرید میکروفن های معمولی و تک نفره هستند، اگر در آینده قصد دارند کار خود را توسعه دهند، برای مثال پادکست خود را با حضور مهمان ضبط نمایند، یا لایوهای دو نفره برگزار کنند، بهتر است امروز یک سیستم بیسیم دو کاناله خریداری نمایند تا در آینده نیاز به خرید میکروفن اضافی پیدا نکنند. این دسته از کاربران می‌توانند یک سیستم بی سیم دو کانال خریداری کرده یا یک گیرنده دو کانال به‌همراه یک فرستنده تهیه کنند تا در آینده تنها با اضافه کردن یک فرستنده، سیستم خود را ارتقاء دهند.

فراموش نکنید پیش از خرید سیستم میکروفن بی سیم دو کانال چنانچه نیاز به مشاوره داشتید، کارشناسان دیجی صدا در کنار شما هستند.

میکروفن بی سیم دو کانال