جستجوی پیشرفته

قیمت میکروفون بی سیم ارزان | دستی یقه ای هدمیک هدست سازبادی ویلون

میکروفن بیسیم DG Tech

رشد فناوری باعث شده تا در دهه های اخیر قابلیت های میکروفن بیسیم هم سطح میکروفن سیمی قرار بگیرد و رضایت و اطمینان مصرف کنندگان بیش از پیش تامین شود. به خصوص در سال های اخیر با افزایش وبلاگ نویسی و تولید پادکست ها، ایجاد استودیوهای شخصی، رشد صنعت ارتباطات و تعداد خبرنگاران، افزایش سخنرانان و دوره های آموزشی و مواردی از این دست باعث شده تا بازار میکروفن بیسیم نیز گسترش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

یکی از مشکلاتی که استفاده از میکروفن های سیمی دارد، همان سیم یا کابلی است که میکروفن را به سیستم صوتی وصل می کند. میکروفن های سیمی عموما به پایه میکروفن نیاز دارند، بنابراین کابل و پایه میکروفن بخشی از فضای صحنه را به اشغال در می آورند. در استودیوهای کوچک این امر به وضوع مشخص بوده و به شلوغی و بهم ریختگی فضا منجر می شود. از طرف دیگر کابل در سخنرانی ها و موقعیت هایی که خواننده یا سخنران پر از هیجان و انرژی است، ممکن است مانع حرکت آزادانه آنها و یا حتی در مواقعی دست و پاگیر ایشان شود.

اما میکروفن بیسیم این محدودیت ها را ندارد، این مدل در کمترین زمان راه اندازی شده و نیازی به صرف زمان برای تنظیم پایه، کابل کشی و ... نیست، هنرمند یا سخنران به راحتی می تواند بر روی صحنه یا حتی در بین مخاطبان خود حرکت کند.

برای خرید میکروفن بیسیم ارزان ابتدا لازم است با اصول و معیارهای خرید میکروفن آشنا بوده و برخی از اطلاعات پایه ای در این زمینه را در هنگام انتخاب مورد بررسی قرار دهید. به این منظور می توانید راهنمای خرید میکروفن وبلاگ دیجی صدا را مطالعه نمایید.

به طور کلی هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان قیمت در درجه اول به نیاز و هدف خود توجه نمایید. برخی استفاده ها واقعا نیازی به صرف هزینه های بالا ندارند و انتخاب میکروفن بیسیم ارزان برای آنها بهترین و منطقی ترین کار است. پیش از خرید میکروفن بیسیم ارزان پاسخ این سوالات را مشخص کنید تا از درستی و صحت انتخاب خود اطمینان پیدا کنید:

آیا قصد دارید از میکروفن بیسیم ارزان در یک محل مشخص و محدود مورد استفاده قرار دهید یا در فضاهای گوناگون و برای موقعیت های مختلف آن را به کار بگیرید؟ میکروفن های بیسیم گران قیمت طبعا از بالاترین کیفیت صدا، دامنه طولانی تر، تداخل کمتر و سایر ویژگی های برجسته هستند.
آیا قصد دارید از میکروفن بیسیم ارزان در برنامه های زنده استفاده کنید یا برنامه های ضبط شده با امکان ویرایش و افکت گذاری بر روی صدا؟

سیستمی با فرکانس UHF مناسب استفاده شماست یا VHF؟ هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان توجه داشته باشید که فرکانس UHF مناسب استفاده در محیط ها و اماکن مختلف به ویژه فضاهایی است که از نظر رادیویی تداخل امواج وجود دارد مثلا نزدیک فروگاه، همچنین برای موقعیت هایی که قصد دارید بیش از 4 میکروفن را همزمان مورد استفاده قرار دهید. البته این مزایا سبب افزایش قیمت سیستم بیسیم خواهد شد. فرکانس VHF برای زمانی است که کمتر از 4 میکروفن را استفاده می کنید و محیط شما از نظر تداخل امواج شلوغ نیست. در مدل های مختلف میکروفن بیسیم ارزان قیمت از سیستم فرکانسی VHF استفاده می شود.
سیستم دایورسیتی برای شما حائز اهمیت است؟ حتما می دانید که بهره گیری از دایورسیتی به معنی قیمت بالای سیستم بیسیم است و بنابراین خرید میکروفن بیسیم ارزان قیمت تقریبا منتفی است.


فرستنده کمری (Bodypack) نیاز دارید یا دستی (Handheld)؟ فرستنده دستی به همراه میکروفن در یک پک ارائه می شود اما فرستنده کمری قابل اتصال به یک میکروفن خارجی است. مدل اول مناسب شرایطی است که فرستنده بین دو یا چند نفر جا به جا می شود. مدل دوم نیز مناسب موقعیت هایی است که فرستنده در کل برنامه در اختیار یک نفر قرار دارد. اگر هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان نتوانستید بین فرستنده کمری و دستی به تصمیم قطعی برسید، می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید: یا هر دو سیستم را خریداری نمایید، یا هر دو فرستنده را به همراه یک گیرنده دو کانال تهیه کنید، یا اینکه یک فرستنده کمری را به همراه یک میکروفن دستی سیمی بخرید.

 

توصیه می کنیم پیش از خرید انواع میکروفن بیسیم با قابلیت های این میکروفن ها آشنا شوید. به این منظور می توانید از مقالات وبلاگ دیجی صدا استفاده نمایید.

DG Tech