جستجوی پیشرفته

میکروفون حرفه ای - میکروفن بی سیم و با سیم | اقساط 24 ماهه

هنگام خرید میکروفن به این نکات توجه کنید

خرید میکروفن همواره یکی از کارهای جذاب برای فعالان حوزه صدا و موسیقی است. تنوع مدل ها در کنار مشخصات و ویژگی های گوناگون و نیز وجود برندهای معتبر، انتخاب میکروفن را به امری پیچیده تبدیل می کند که گاه ممکن است برای مبتدیان گیج کننده به نظر برسد. اما نگران نباشید، در هر حال دیجی صدا در کنار شماست تا به توانید بهترین گزینه از میان انواع میکروفن بی سیم یا میکروفن باسیم را برای خود انتخاب کنید. اگر تمایل دارید پیش از خرید میکروفن اطلاعات تخصصی و فنی خود را در این زمینه بالا ببرید، پیشنهاد می کنیم به مطالعه راهنمای جامع خرید میکروفن بپردازید. شما قبل از خرید میکروفون ابتدا باید با کارکرد انواع میکروفون آشنا شوید و بدانید هر نوع یا مدلی متناسب با چه شرایط و کاربردهایی ساخته شده است. سپس هدف و نیاز خود را به درستی شناسایی کنید. در انتها نیز با در نظر گرفتن بودجه خود، یک تعادل مناسب بین نیاز و بودجه برقرار نمایید. همان طور که می دانید دامنه قیمت میکروفن ها بالاست و اگر شناخت کافی در این زمینه نداشته باشید، چه بسا برای پرداخت قیمت میکروفون متحمل هزینه ای بسیار بالاتر از نیاز واقعی خود شوید.

آشنایی اولیه شما با مفاهیمی چون الگوی قطبی، پاسخ فرکانسی، میزان حساسیت و قابلیت SPL ، اثر همجواری و ... می تواند در زمان خرید انواع میکروفون بی سیم یا میکروفون باسیم به شما کمک کند. اما اگر بر این موارد تسلط کافی ندارید، شاید گزینه دیگری نداشته باشید که برای تشخیص مدل های مرغوب از نامرغوب به قیمت میکروفن ها توجه کنید. البته گوش دادن صدای میکروفون ها در زمان خرید می تواند به شما در شناسایی کیفیت صدای آنها کمک کند اما این امر هم مستلزم داشتن یکسری اطلاعات تخصصی اولیه است. همان طور که گفتیم روی همراهی کارشناسان دیجی صدا حساب کنید و سوالات و ابهامات خود را با ما در میان بگذارید. به طور کلی شما در زمان خرید میکروفن لازم است تصمیم بگیرید که به دنبال میکروفن دینامیک هستید یا میکروفن خازنی؟ همین طور مشخص کنید که میکروفن باسیم نیاز شما را برطرف می کند یا میکروفن بی سیم؟ البته پیش از اینها باید کاربری میکروفون مدنظر خود را تعیین نمایید، میکروفن یقه ای می خواهید یا میکروفن ساز؟ قصد خرید میکروفون دوربین را دارید یا میکروفون Vocal؟ ما تمام این موارد را در راهنمای جامع خرید میکروفن بررسی کرده ایم.

مورد دیگری که لازم است مورد توجه قرار دهید شرایط فضای کاری و دستگاه هایی است که با آنها کار می کنید و همچنین لوازمی که قرار است در کنار میکروفون مورد استفاده قرار دهید. برای مثال چندان منطقی نیست زیر بار پرداخت قیمت میکروفن هایی چون میکروفن Neumann بروید، اگر صرفا قصد دارید در یک استودیوی کوچک با شرایط آکوستیکی نه چندان مطلوب، به ضبط صدا بپردازید.

میکروفن های دینامیک در مقایسه با میکروفن های خازنی مقاوم تر هستند، به همین منظور برای استفاده بر روی صحنه با اقبال بیشتری مواجه می شوند. این میکروفن ها ساختار محکمی داشته و از قابلیت بکارگیری SPL بالایی برخوردارند، از همین روست که در اجراهای زنده عملکرد بهتری نشان می دهند.از طرف دیگر میکروفن های خازنی به علت حساسیت بالاتری که دارند برای ضبط استودیویی مناسب تر هستند. گرچه امروز در بین صدها مدل موجود در بازار، هم میکروفون دینامیک مناسب کارهای استودیویی و هم میکروفون خازنی مناسب کارهای خوانندگی و صحنه نیز یافت می شود. برخی میکروفن ها مانند مدل Shure SM58 هم بر روی صحنه و هم در استودیو امتحان خود را پس داده اند.

قیمت میکروفون های دینامیکی مقرون به صرفه است و برند های مختلف برای تامین نیاز مصرف کنندگان اقدام به تولید میکروفون های اقتصادی کرده اند که در آنها گرچه قیمت میکروفن پایین آورده شده است اما کارایی و کیفیت آن همچنان راضی کننده و مطلوب است.

شاید برای راحتی در حین کار قصد خرید میکروفون بی سیم را داشته باشید. به هر حال میکروفن بی سیم مزایای متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از نکات مهمی که نباید از آن غفلت کنید، تطابق فرکانسی است. برای استفاده از این نوع میکروفون ها، لازم است فرکانس دستگاه دریافت کننده و میکروفون تطابق داشته باشند. برای اینکه خیال خودتان را راحت کنید می توانید یک سیستم بی سیم کامل خریداری کنید، در غیر اینصورت اگر آنها را جدا از هم خریداری می کنید، اطمینان یابید که هر دو روی یک پهنای باند کار کنند.

دیجی صدا انواع میکروفن از برندهای معتبر جهانی را به متخصصان حوزه صدا و موسیقی عرضه می کند. شما برای خرید انواع میکروفن AKG ، میکروفن BEYERDYNAMIC ، میکروفن DG Tech ، میکروفن SENNHEISER ، میکروفن SHURE ، میکروفن ELECTRO VOICE ، میکروفون Wharfedale Pro ، میکروفن MiPro ، میکروفون JTS ، میکروفون AZDEN ، میکروفون SARAMONIC و میکروفن BEHRINGER می توانید مدل های ارائه شده در دیجی صدا و ویژگی ها و مشخصات آنها از جمله قیمت میکروفن ها را با یکدیگر مقایسه کرده و پس از یک ارزیابی هوشمندانه، نسبت به خرید میکروفون مناسب اقدام نمایید.

میکروفن