جستجوی پیشرفته

سازدهنی سوان - قیمت کروماتیک 12 و 10 سوراخ نقره ای و طلایی | SWAN

سازدهنی سوان

سازدهنی یا هارمونیکا از خانواده سازهای بادی است و به دلیل سهولت یادگیری، تدریس آن در آموزشگاه های موسیقی ایران رو به افزایش است. البته یادگیری آسان تنها مزیت سازدهنی نیست، این ساز وزن کمی داشته و به راحتی حمل می شود، بنابراین برای آموزش موسیقی به نوجوانان و کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یک مزیت دیگر، قیمت سازدهنی است، وجود مدل های مختلف سازدهنی ارزان قیمت باعث می شود حتی کسانی که به قصد تفنن و سرگرمی به سراغ یادگیری سازدهنی می روند، ناچار به پرداخت هزینه های بالا نباشند و به سادگی بتوانند سازدهنی ارزان و مناسبی برای خود پیدا کنند. در واقع قیمت مناسب و مقرون به صرفه یکی از دلایل محبوبیت سازدهنی در دو قرن گذشته بوده است.

سازدهنی سوان را می توان یکی از انواع سازدهنی ارزان قیمت برشمرد، به طوری که حتی مدل های کروماتیک آن از مدل های ارائه شده توسط برندهای دیگری چون هوهنر و سوزوکی قیمت مناسب تری دارد. زمانی که شما به دنبال بهترین سازدهنی برای یادگیری هستید، یکی از فاکتورهای مهمی که حتما مورد توجه قرار می دهید، قیمت است. اما یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر تصمیم گیری شما، هدفتان از یادگیری است. اگر سازدهنی را برای اوقات فراغت خود انتخاب کرده اید، لزومی به پرداخت هزینه های بالا نیست و با توجه به پایین بودن قیمت سازدهنی سوان می توانید به سراغ تولیدات این برند بروید. حتی اگر قصد دارید سازدهنی را به طور جدی فرا بگیرید و در آن حرفه ای شوید، باز هم مقرون به صرفه بودن قیمت سازدهنی سوان آن را در میان گزینه های مطلوب شما قرار می دهد.

فراموش نکنید که برای رسیدن به سطح حرفه ای در نواختن سازدهنی، نیاز است حداقل یک یا دو ساز فدا کنید، چرا که سازدهنی بسیار ظریف و حساس بوده و معمولا مبتدیان دقت کافی را در استفاده از آن ندارند و پس از مدتی سازشان خراب می شود. با توجه به این نکته نیز بهتر است در ابتدای امر مثلا به سراغ مدل هایی مثل سازدهنی کروماتیک هوهنر نروید و کار خود را با مدل های سازدهنی سوان آغاز نمایید. اگر هنوز سازدهنی مناسب خود را پیدا نکرده اید یا آشنایی کافی با معیارهای خرید سازدهنی ندارید، پیشنهاد می کنیم ابتدا راهنمای خریدی که برای شما آماده کرده ایم را مطالعه نموده و سپس از بخش سازدهنی فروشگاه دیجی صدا بازدید نمایید.

شرکت تجهیزات موسیقی سوان (Jiangsu Swan) حدود چهار دهه قدمت و بیش از 500 نفر کارمند دارد. این شرکت یکی از اعضای انجمنی است که استاندارد هارمونیکای کروماتیک را در کشور چین تعیین می کند. تنوع و تعداد محصولات این برند بالاست، به طوری که سوان با تکیه بر تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته به نوعی نقش هدایتگر صنعت موسیقی چین را بر عهده دارد. شرکت سوان در تولید سازدهنی در کشور پهناور چین جایگاه نخست را از نظر ظرفیت تولید، سهم بازار، میزان صادرات و کیفیت طراحی و ساخت در اختیار دارد. ملودیکا، ریکوردر، هولوسی و سازهای ضربه ای کودکان، سازهایی هستند که سوان تولید و به بازار بیش از 40 کشور عرضه می کند. اما هارمونیکا سوان به نوعی مهمترین محصول این کمپانی است، انواع سازدهنی سوان عبارت است از: سازدهنی 16، 20، 21، 24 و 28 سوراخ؛ سازدهنی بلوز 16 سوراخ؛ سازدهنی کروماتیک 10، 12، 14، 16، 48، 56 و 64 سوراخ؛ سازدهنی های باس و آکورد. برای آشنایی با انواع هارمونیکا و نکات مربوط به نواختن و نگهداری از آن به مطالب وبلاگ دیجی صدا مراجعه نمایید.

همان طور که اشاره شد قیمت سازدهنی سوان در مقایسه با برندهای آلمانی و ژاپنی که در ایران پرطرفدار هستند، پایین تر بوده و می توان آن را سازدهنی ارزان موجود در باراز نامید. اما این بدان معنا نیست که سازدهنی سوان به علت قیمت کمتر دارای کیفیت مطلوب و کافی نباشد. حتی در میان تولیدات برندهای معتبر و شناخته شده تر نیز مدل های ارزان قیمتی وجود دارد که کمپانی ها برای تامین رضایت بیشتر مشتریان و افزایش دامنه و سهم خود در بازار اقدام به تولید آنها کرده اند. سازدهنی از جمله سازهایی است که بخشی از فراگیرانش تصمیم جدی برای پیگیری آن به صورت حرفه ای ندارند، بنابراین منطقی نیست این افراد به سراغ مدل های گران قیمت بروند و هزینه زیادی صرف کنند.

سازدهنی کروماتیک سوان SWAN 1040Sیکی از مدل های محبوب سازدهنی سوان و نمونه خوبی برای سازدهنی ارزان قیمت است. اغلب سازدهنی های کروماتیک قیمت بالایی دارند و بخشی از مبتدیان علی رغم علاقه ای که برای شروع یادگیری با سازدهنی کروماتیک دارند، ناچار می شوند به سراغ سازدهنی دیاتونیک یا ترمولو یا مدل های بی کیفیت تر سازدهنی کروماتیک بروند. در این بین مقرون به صرفه بودن قیمت سازدهنی سوان SWAN 1040S باعث شده تا این هارمونیکای کروماتیک به گزینه ای مناسب برای فراگیران سطوح مبتدی و متوسط تبدیل شود.

کروماتیک سوان Swan