جستجوی پیشرفته

سازدهنی سوزوکی - قیمت انواع ساز دهنی کروماتیک Suzuki

سازدهنی سوزوکی از جمله سازدهنی های باکیفیت موجود در بازار است و کسانی که به دنبال بهترین سازدهنی برای یادگیری هستند اما علاقه یا امکان هزینه برای خرید سازدهنی های گران قیمت را ندارند، با توجه به مناسب بودن قیمت سازدهنی سوزوکی، محصولات این برند را در میان گزینه های خرید خود قرار می دهند.

سازدهنی یک سازبادی زبانه آزاد است که با عنوان هارمونیکا نیز شناخته می شود. گرچه سازدهنی از گذشته های دور وجود داشته است، اما قدمت نمونه های مدرن آن که مبتنی بر ساز و کارهای سازهای زبانه آزاد ساخته شدند، به اوایل قرن نوزدهم میلادی باز می گردد. در این مدت سازدهنی همواره یک ساز پرطرفدار و محبوب بوده است، چرا که علاوه بر وزن کم و قابلیت حمل بسیار آسان، یادگیری آن ساده بوده و همچنین از قیمت مناسبی برخوردار است، به طوری که با صرف هزینه های پایین هم می توان سازدهنی تهیه کرد. دیجی صدا درباره سازدهنی مقالات و مطالب متنوع و سودمندی را منتشر کرده است که برای آشنایی با این ساز می توانید به مطالعه آنها بپردازید.  

 

اما سازدهنی سوزوکی همان طور که از اسمش پیداست، از زیر مجموعه تولیدات برند معتبر ژاپنی سوزوکی می باشد. کمپانی سازهای موسیقی سوزوکی در نیمه قرن بیستم در شهر هاماماتسوی کشور ژاپن ایجاد شد. اولین محصول این کمپانی ملودیکا سوزوکی بود که خیلی زود از سوی وزارت آموزش و پرورش ژاپن برای آموزش در مدارس انتخاب شد. سوزوکی در دهه های گذشته اقدام به تولید انواع سازهای موسیقی از جمله پیانو، گیتار، ارگ، ریکوردر، ارف، یوکللی، سازهای کوبه ای و ... کرده است. به علت رویکردی که سوزوکی برای تولید سازهایی مناسب آموزش و فراگیری موسیقی دارد، معمولا محصولات این برند قیمت متوسط و پایینی دارند، به طوری که قیمت سازدهنی سوزوکی آن را به گزینه ای مطلوب برای مبتدیان تبدیل کرده است.

 

اگر به دنبال خرید سازدهنی سوزوکی باشید، با مدل های متنوعی روبرو خواهید شد. حتما می دانید که سه دسته اصلی سازدهنی که برای یادگیری این ساز توصیه می شوند، کروماتیک، دیاتونیک و ترمولو هستند. سوزوکی در هر یک از این گروه ها، مدل هایی را تولید و به بازار عرضه کرده است. همان طور که اشاره شد مقرون به صرفه بودن قیمت سازدهنی سوزوکی یکی از محاسن آن است، به طوری که می توان برخی از مدل های سازدهنی سوزوکی را به عنوان سازدهنی ارزان قیمت به حساب آورد. اما این بدان معنا نیست که سوزوکی توجه خود را معطوف به مبتدیان کرده و حرفه ای ها را از یاد برده باشد، این کمپانی مدل هایی با کیفیت و قیمت بالا را نیز مناسب نوازندگان حرفه ای تولید و به بازار عرضه نموده است. توصیه می کنیم پیش از خرید سازدهنی سوزوکی یا هر برند دیگری، ابتدا راهنمای خرید سازدهنی را در وبلاگ دیجی صدا مطالعه کنید تا هم با انواع و هم نکات لازم برای انتخاب و خرید این ساز بیشتر آشنا شوید.

 

به طور کلی سازدهنی سوزوکی را می توان یکی از نمونه های بهترین سازدهنی برای یادگیری محسوب کرد. اعتبار برند، کیفیت مطلوب صدا، کیفیت بالای طراحی و ساختار و زیبایی ظاهر از جمله مزایای سازدهنی سوزوکی هستند. ضمن آن که نباید فراموش کرد مناسب بودن قیمت سازدهنی سوزوکی برای مبتدیان و حرفه ای ها از جمله فاکتورهای موثر در محبوبیت تولیدات این برند است.

 

برای آشنایی با خصوصیات تولیدات سوزوکی، می توان به سازدهنی کروماتیک سوزوکی Suzuki SCX-48 Chromatixاشاره کرد.این مدل از معدود مدل های سازدهنی کروماتیک است که از پوشش یکپارچه ای برخوردار بوده و همین امر موجب ایجاد حجم بالاتری از صدا توسط آن می شود. سازدهنی کروماتیک Suzuki SCX-48 که دارای 14 سوراخ است،15.5 سانتی متر طول داشته و ضخامتش 0.3 سانتی متر است. جنس پوشش بیرونی آن از کروم و جنس شانه آن نیز از پلاستیک ABS است که از مقاومت خوبی در برابر تغییرات رطوبت و دمای محیط برخوردار است. قیمت سازدهنی سوزوکی SCX-48 شاید برای برخی مبتدیان بالا باشد اما برای نوازندگان حرفه ای تر مناسب است.

کروماتیک سوزوکی Suzuki