جستجوی پیشرفته

قیمت ملودیکا - فروش اقساط | یاماها هوهنر سوزوکی سوان

ملودیکا

ملودیکا یک ساز قابل حمل دستی و از خانواده سازهای «آزاد زبانه» است که آن را با نام های گوناگونی چون ملودیا، ویند پیانو، پیانیکا، هارمونیکای کلیدی و ... نیز می شناسند. گفته می شود این ساز را نخستین بار یک نوازنده ایتالیایی تحت عنوان «کلاویتا» ابداع کرده است اما نوع مدرن آن از نیمه قرن بیستم و توسط شرکت آلمانی هوهنر ایجاد و به بازار عرضه شد. در واقع «ملودیکا» نام تجاری و انحصاری به کار گرفته شده از سوی شرکت هوهنر بود. امروز ملودیکا جزء ارزان ترین سازهای موجود در بازار است و یادگیری نواختن آن می تواند مقدمه ای برای کار با دیگر سازهای کلاویه ای باشد.

قیمت خرید میکسر صدا

ملودیکا از جمله سازهایی است که طرفداران خاص خود را دارد و اغلب خریداران آن را افراد مبتدی تشکیل می دهند. گرچه برخی افراد ملودیکا را به علت ظاهر و اندازه ای که دارد، با اسباب بازی اشتباه می گیرند اما امروزه ملودیکا به عنوان یک ساز اصلی در نظر گرفته شده و تکنیک های مخصوص نواختن آن در آموزشگاه های موسیقی تدریس می شود. صدای دلنشین و دوست داشتنی ملودیکا طیف گسترده ای از علاقمندان را در بر می گیرد، از کودکان و نوجوانان گرفته تا نوازندگان حرفه ای. 

اگر شما نیز به تازگی به طرفداران ملودیکا پیوسته اید و به دنبال یک ملودیکا حرفه ای جهت تجربه نواختن با این ساز هستید، بهتر است با خصوصیات مختلف آن آشنا شوید و در زمان خرید تنها به بررسی قیمت ملودیکا اکتفا نکنید. در این زمینه مطالعه مقالات وبلاگ دیجی صدا برای شما مفید و جالب خواهد بود.

از جمله مواردی که برای یافتن یک ملودیکا حرفه ای باید به آن توجه داشته باشید، می توان به نوع ملودیکا، جنس بدنه ساز، جنس آلیاژ داخل ساز، برخورداری از صدای استاندارد، عملکرد کلاویه ها و شرکت سازنده اشاره کرد. 

شما برای انتخاب نوع ملودیکا با چهار گزینه اصلی شامل سوپرانو، آلتو، تنور و آکوردینا مواجه هستید. نوع ملودیکا را می توانید به کمک مشورت با حرفه ای ترها انتخاب کنید، اما خوب است بدانید سوپرانو از صدای زیر و آلتو و تنور از صدای بم تری برخوردارند. در آکوردینا به جای کیبورد، دکمه هایی جهت نواختن تعبیه شده است. مدل های کمیابی نیز مانند ملودیکا باس وجود دارد که هم قیمت بالایی دارند و هم صدای بم تری تولید می کنند. 

برای انتخاب جنس بدنه ملودیکا توجه داشته باشید که سطح آن صیقلی بوده و به گونه ای باشد که در اثر تماس و برخورد دچار آسیب یا خوردگی نشود. کلیدها نیز باید از استحکام لازم برخوردار باشند. همچنین بررسی تمام قسمت های بدنه و کلیدها از نظر ترک خوردگی یا هر ایراد ظاهری دیگر را فراموش نکنید. 

متریال استفاده شده در بخش های داخلی نیز یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب یک ملودیکا حرفه ای موثر است. متریال کار شده در داخل انواع ملودیکا حرفه ای می تواند از آلیاژهای آبکاری شده فلزات گوناگون مانند طلا و ... باشد، این آلیاژها کیفیت صدای تولید شده را افزایش می دهند. اما اگر قیمت ملودیکا برای شما اهمیت زیادی دارد، می توانید به سراغ آلیاژهای دیگر بروید که از قیمت مناسب تری برخوردارند. دیجی صدا طیف متنوعی از ملودیکا را برای شما تدارک دیده است تا بتوانید با بررسی و ارزیابی آنها، بهترین گزینه را با توجه به بودجه خود پیدا کنید.

قیمت خرید میکسر صدا

تشخیص استاندارد بودن صدای ملودیکا برای خریداران مبتدی دشوار است. بهتر است در این زمینه با اساتید یا نوازندگان حرفه ای تر مشورت نمایید. در این زمینه می توانید از تیونر نیز استفاده کنید، به این صورت که اپلیکیشن های مربوطه را روی گوشی خود نصب کرده و صدای نت های نواخته شده را به وسیله آن ارزیابی کنید. 

عملکرد کلاویه ها را بررسی نمایید. به طور کلی هرچه قیمت ملودیکا کمتر باشد، کلاویه ها سبکتر بوده و نواختن با آنها حس نامطلوبی به دنبال دارد، اما در یک ملودیکا حرفه ای کلاویه ها سنگین تر و محکم تر بوده و احساس بهتری در هنگام نواختن ایجاد می کنند. کلاویه های سبکتر مناسب استفاده توسط کودکان و نوجوانان هستند.

برای خرید ملودیکا حرفه ای به خصوص اگر قصد پرداخت هزینه بالایی دارید، ریسک نکنید و به سراغ برندهای نامعتبر نروید. خوشنامی و اعتبار برند می تواند کیفیت و اصالت ساز خریداری شده را تضمین کند. به این ترتیب از بروز دردسرهای ناشی از خرید سازهای غیر استاندارد جلوگیری می کنید. اغلب افراد مبتدی در هنگام خرید تنها به قیمت ملودیکا توجه کرده و ارزان ترین ملودیکای موجود را انتخاب می کنند، بدون اینکه اعتبار شرکت سازنده یا اصالت کالا را بررسی کنند. اقدام نادرستی که خیلی زود از آن پشیمان می شوند. حس ناخوشایند استفاده از ملودیکای غیراستاندارد و کلاویه های سبک آن در همان تجربه های اول نواختن با ساز جدید بروز خواهد کرد. امروزه شرکت های معتبر بخشی از تولیدات خود را به ملودیکاهای ارزان قیمت اختصاص داده اند، پس اگر به دنبال مدل های ملودیکا حرفه ای نیستید و یا قصد صرف مبالغ بالا را ندارید، برای تهیه مدل های ارزان قیمت اما دارای استاندارد و کیفیت مناسب، به سراغ ملودیکاهای ارزان شرکت های معتبر و شناخته شده بروید. دیجی صدا اینجا نیز شما را تنها نمی گذارد، ما انواع ملودیکا ارزان قیمت از برندهای معتبر را برای شما آماده کرده ایم. 

قیمت خرید میکسر صدا

نکته دیگری که نباید از آن غافل شوید تناسب بین کاربری موردنظرتان با سطح کیفیت و قیمت ملودیکا می باشد. اینکه شما به قصد سرگرمی به دنبال خرید ملودیکا هستید یا یادگیری جدی موسیقی، بر انتخابتان تاثیر زیادی دارد. همان طور که نوازندگان حرفه ای برای نوازندگی در گروه های موسیقی خود به دنبال ملودیکا حرفه ای با بالاترین سطح کیفیت صدای تولید شده هستند. بنابراین بین هدفی که دارید و کیفیت و قیمت ملودیکا ، تعادل و توازن برقرار کنید. برای مصارف تفننی و سرگرمی نیازی به پرداخت هزینه بالا یا بالاترین حد کیفیت صدا نیست، بالعکس برای یادگیری جدی موسیقی به هیچ وجه نباید به نمونه های نامرغوب از برندهای نامعتبر اکتفا کرد. برای شناخت برندهای معتبر می توانید به وبلاگ یا فروشگاه دیجی صدا مراجعه نمایید. 

مورد آخر اینکه برای خرید ملودیکا حرفه ای و یافتن ساز مناسب خود عجله نداشته باشید. نمونه ها و مدل های موجود در بازار را به دقت بررسی کرده و درباره معیارهای اشاره شده در این مطلب تحقیق نمایید.

ملودیکا