جستجوی پیشرفته

قیمت فروش ملودیکا | از ارزان تا حرفه ای | یاماها، هوهنر، سوزوکی، سوان

چطور یک ساز ملودیکا بخریم

اگر شما یک تازه ‌وارد به دنیای ملودیکا ها هستید و به دنبال اولین ملودیکای خودهستید، این‌که بدانید باید از کجا شروع کنید کمی مشکل است. انواع مختلفی از ملودیکا برای انتخاب وجود داردکه می‌تواند واقعا گیج‌کننده باشد. مثل خرید دیگر آلات موسیقی، دانستن این‌که چطور یک ملودیکا بخرید نیازمند اطلاعات درست است.
اگر به دنبال خرید ملودیکای حرفه‌ای‌تر هستید، توصیه های ما در دیجی صدا را، راجع به برخی سازهای ملودیکا حرفه‌ای در بازار بررسی کنید.

بزرگترین اشتباهی که ممکن است بیشتر افراد انجام دهند

راهنمای خرید ساز ملودیکااولین چیزی که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید ساز ملودیکا را دقیقاً برای چه می‌خواهید استفاده کنید. آیا برای یادگیری موسیقی می‌خواهید، برای نواختن آن به‌عنوان تفریحی و سرگرمی می‌خواهید یا برای نواختن در یک گروه موسیقی. برای یادگیری موسیقی یا نواختن ساز برای تفریح، کیفیت زیاد مهم نیست اما نباید هم کیفیت را نادیده گرفت.
برای بیشتر افراد تازه‌کار، بهترین گزینه این است که دنبال یک ملودیکای سطح آغازی از یک برند معروف باشند. بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است بیشتر افراد انجام دهند این است که بدون در نظر گرفتن کیفیت، ارزان‌ترین ملودیکایی را که پیدا می‌کنند می‌خرند. معمولاً این افراد بعدا که گیر یک ساز نامرغوب با مشکلات بسیار می‌افتند به خاطر تصمیم اشتباه خود، افسوس می‌خورند. به‌علاوه ارزان‌ترین ملودیکاهای موجود در بازار هنگام میزان‌سازی و اوج گرفتن ممکن است حس ناخوشایندی را به شما منتقل کنند. این‌ها نکات کوچکی هستند که قبل از خرید ملودیکا باید آن‌ها را در نظر گرفت.

عواملی مانند عملکرد کلاویه ها، یعنی چگونگی پاسخ کلیدها وقتی شما آن‌ها را به پایین فشار می‌دهید، را در نظر بگیرید. بیشتر ملودیکا های ارزان قیمت یک احساس سبک ‌تر و ناجور در کل کلاویه ها خواهند داشت. ملودیکا های باکیفیت ‌تر حس سنگین‌تر و محکم‌تری را در کل کلاویه ها دارند. همچنین در ملودیکاهایی با کیفیت پایین‌تر مسائل مربوط به هم‌نوایی نسبتاً شایع است. اغلب برخی کلید ها تن بسیار بالایی دارند درحالی‌که بقیه یکنواخت و زیر هستند. ملودیکا هایی باکیفیت خوب و ارزان‌ قیمت هم وجود دارد، فقط مطمئن شوید که از یک برند معروف خریداری می‌کنید و نقد و بررسی‌های ما در دیجی صدا را هم خوانده باشید.

اطلاعاتی درباره ملودیکا که لازم است هر کس بداند

به ملودیکا که ویند پیانو (wind piano) هم گفته می‌شود را می توان به ‌صورت یک سیستم نی آزاد با یک دهانه، مخزن هوا و کیبورد توصیف کرد. ملودیکا خیلی شبیه به سازدهنی کلاویه دار به نظر می‌رسد (اگرچه کمی سخت‌تر است که نت ‌ها را زیر و بم کنید) و فقط در هنگام بازدم صدا ایجاد می‌کند و در هنگام دم صدایی نمی‌دهد. هنگام نواختن بیشتر از یک نت درآن ‌واحد (چندصدایی) ملودیکا می‌تواند بسیار یادآورآکاردئون باشد. جدا از این دو مقایسه‌، خود این آلت موسیقی به‌خودی‌ خود دارای یک هویت است. تن، عملکرد، اندازۀ کلید و همچنین محدودۀ دینامیکی طبق نظر سازنده متغیر است. همه آن ‌ها به‌ غیر از وود ملودیکا با پلاستیک ساخته می‌شوند. ملودیکاها مستطیل شکل هستند و با یک دست نگه‌داشته می‌شوند (یک دست در زیر بیشتر آن‌ها قرار می‌گیرد) و کلاویه با دست دیگر نواخته می‌شود. بیشتر ملودیکا هایی که در دیجی صدا به فروش می رسد، یک لوله انعطاف‌پذیر دارند که به صفحه این امکان را می‌دهد که به‌ صورت افقی و روی میز هم نواخته شود. در سمت چپ سوراخ یا دهانه قرار دارد. در سمت راست و دورتر از صفحه کلید دکمه خروج هوا قرار دارد. این دکمه را می‌توان هنگام نگه ‌داشتن ملودیکا در حالتی که دهانه آن به سمت پایین است فشار داد. تکان دادن آرام ملودیکا به نیروی جاذبه این اجازه را می‌دهد که رطوبت را از دستگاه خارج کند. هنگام نواختن، با نگه‌داشتن دکمه به سمت پایین در حین اجرا، می‌ توانید مقدار صدای خارج‌شده از ملودیکا را کاهش دهید.

چهار نوع اصلی ملودیکا

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که چه نوع ملودیکایی می‌خواهید. چهار نوع اصلی ملودیکا وجود دارد که باید در نظر بگیرید: سوپرانو، آلتو، تنور و آکوردینا. رایج‌ترین نوع ملودیکاها سوپرانو، آلتو و تنور هستند. ملودیکای سوپرانو صدای زیر دارد و ملودیکای آلتو صدای بم ‌تری دارد و معمولاًهر دوی آن‌ها با قرار دادن دو دست روی کلیدها نواخته می‌شوند. اغلب اوقات ملودیکای آلتو هم می‌تواند در محدوده سوپرانو نواخته شود.

اما ملودیکای تنور حتی بم‌تر است و معمولاً با یک دست روی کیبورد نواخته می‌شود و دست دیگر ملودیکا را نگه می‌دارد. کمیاب‌ترین نوع ملودیکا باس است که بم‌ترین صدا را برای نواختن نت‌های باس دارد. این ملودیکاها بزرگ‌ترین و معمولاً گران ‌ترین نوع ملودیکا هستند. برخی اوقات ملودیکا های تنور و باس بر روی میز نواخته می‌شوند یا با یک لولۀ هوا ایستاده نگه ‌داشته می‌شوند و در این صورت نوازنده می‌تواند از دو دست خود روی صفحه کلید استفاده کند.

آکوردینا هم مثل دیگر ملودیکا هاست با این تفاوت که به جای صفحه کلید از دکمه‌هایی برای نواختن نت‌ ها استفاده می‌کند. اغلب اوقات به آن‌ها ملودیکا هم گفته می‌شود.ساز ملودیکا ارزان قیمت

ملودیکا

با تخفیف خریداری کنید ...