جستجوی پیشرفته

قیمت میکسر صدا | فروش دایناکورد، یاماها و ...

راهنمای خرید میکسر صدا

میکسر صدا (Audio Mixer) که گاهی اوقات با نام اکو هم شناخته می شود، طبق ساده ترین تعریف وسیله ای است برای ترکیب و پردازش سیگنال­ های صوتی و ارسال آنها به محل مورد نیاز. امروزه دستگاه های متعددی از قابلیت میکس­ کردن برخوردار هستند. حتی تبلت­ ها و گوشی ­های هوشمند با استفاده از برنامه ­ها و خطوط اتصال مناسب، این امکان را دارند که برخی از عملکرد های ترکیب صدا را اجرا کنند. همچنین تمام نرم­ افزار های DAW دارای قابلیت میکس­ صدا هستند.

قیمت خرید میکسر صدا

اما برای بسیاری از نوازندگان و صاحبان استودیو های خانگی هیچ چیز جای دکمه ، فیدر و ناب های واقعی مخصوص بر روی دستگاه های سخت­ افزاری میکسر را نمی گیرد. برای یافتن جواب این سوال که آیا راه حل کار شما میکسر صوتی است یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید و در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در دیجی صدا تماس بگیرید.

مواردی که در خرید میکسر باید به آنها توجه کرد

اگر تا به حال تجهیزات و امکانات یک استودیو خانگی و یا یک استودیو حرفه ای را دیده باشید، و یا در یک اجرای زنده با بعضی از تجهیزات صدا آشنا شده باشید، می دانید که برای تهیه آنها گزینه های فراوانی وجود دارد. در اینجا گذشته از مسئله واضح قیمت میکسر میزان بودجه، فهرستی از چند مورد قابل توجه به منظور محدود کردن دایره گزینه های متعدد میکسر به فهرستی کوچک از مناسب ترین گزینه ها برای شرایط مد نظر شما ارائه شده است:

کاربری و مورد استفاده

میکسر مورد نظر شما برای ضبط صدا است یا پخش زنده و یا هردو؟ اگر از میکسر، تنها برای ضبط صدا استفاده می کنید پس عوامل مهم برای انتخاب شما شامل کیفیت پری آمپ میکروفون و قابلیت اتصال پردازنده های خارجی به میکسر است.
اگر مورد مصرفی برای پخش زنده است باید از قابلیت سازگاری میکسر با سیستم صوتی مورد استفاده خود اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید میکسر مورد نظر اتصالات و قابلیت پردازش لازم برای کل گروه موسیقی شما را در اختیارتان قرار می دهد (برای اطلاعات بیشتر به بخش I/O و کانال ها در متن مراجعه کنید).
مقاومت بنده میکسر نیز مهم است؛ میکسر هایی که جنس مقاومی ندارند برای شرایط سخت سفرهای طولانی و استفاده دائمی در شرایط آب و هوایی مختلف، مناسب نیستند.

I/O و کانال ها

تعداد میکروفون های مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. (برای مثال، یک کیت درام مجهز به میکروفون به تنهایی به پنج ورودی یا حتی بیشتر از آن نیاز دارد.) اگر از میکروفون های کاندنسر (condenser) استفاده می کنید قطعا به ورودی هایی نیاز دارید که از قابلیت منبع تغذیه فانتوم پاور پشتیبانی کنند. ضمنا اگر در گروه موسیقی از کیبورد های استریو یا ادواتی مشابه استفاده می شود باید دقت کنید که کانال های استریو به تعداد لازم برای پوشش آنها موجود باشد. اگر قصد دارید گیتار یا بیس را مستقیما به میکسر متصل کنید به ورودی مستقیم مناسب برای این کار نیاز خواهید داشت. همیشه بهتر است برای احتیاط تعداد بیشتری از ورودی ها و خروجی ها و کانال های مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. در گروه های موسیقی مرسوم است که برای پیشرفت با گذر زمان تعداد ادوات مورد استفاده و تعداد نوازندگان افزایش می یابد.

روت کردن سیگنال و باس ها

این موارد بیشتر در زمان ضبط صدا اهمیت می یابند. اگر از ترکیب صدا های متعدد با کارکرد های مخصوص مانند تغذیه ادوات ضبط صدا، مانیتور ها، هدفون ها و میکس افکت های خارجی استفاده می کنید، برای کار خود به سیستمی منعطف تر برای روت کردن و مسیرهای بیشتر برای انتقال سیگنال ها نیاز خواهید داشت.

امکانات تنظیم EQ. نیازهای شما در تنظیم EQ تا چه حد پیچیده است؟

معمولا در ضبط صدای استودیویی برای دست یابی به میکس مطلوب نیاز به دست کاری صدا وجود دارد. برای دست یابی به کیفیت صوتی مورد نظر خود ممکن است به اکولایزر های پارامتری دارای چند باند مختلف نیاز داشته باشید. از طرف دیگر برای میکس ساده صدای زنده تنها به ادواتی برای نظارت ساده بر فرکانس های بالا، متوسط و بم نیاز خواهید داشت.

افکت های صوتی و دیگر پردازنده های صوتی

آیا برای تولید صدا قبل از میکس آن به پری آمپ میکروفون های خارجی، پدال افکت صوتی و دیگر ادوات تنظیم تن صدا اتکا می کنید؟ در این صورت نیاز اساسی به افکت های میکس داخلی و پردازنده های صوتی ندارید. از طرف دیگر میکسر های مجهز به افکت های از پیش تعبیه شده و پردازنده های صوتی برای اجرای زنده از لحاظ حمل و نقل و سهولت استفاده، بسیار مناسب هستند.

فهرست راهنمای خرید میکسر

میکسر

با تخفیف خریداری کنید ...