جستجوی پیشرفته

میکسر آنالوگ | خرید 32 تا از بهترین میکسر های آنالوگ

میکسر آنالوگ

با وجود اینکه هم تایان دیجیتال آنها از تطبیق ­پذیری بیشتری برخوردارند، میکسر ­های آنالوگ با توجه به هزینه ­های عمومی پایین­ تر و سهولت استفاده، همچنان دارای محبوبیت هستند. از آنجا که عملکرد آنها توسط ناب های فیزیکی، فیدر ­ها و سوئیچ ها کنترل می­ شود، کار با آنها را می ­توان تا حدودی بصری ­تر از میکسرهای دیجیتالی در نظر گرفت. اتکای آنها به کنترل ­های فیزیکی عمدتا ضعف بزرگ میکسر های آنالوگ محسوب می ­گردد چرا که آنها را بسیار بزرگ تر از رقبای دیجیتال خود می کند یک نقطه ضعف برای استودیو های شلوغ خانگی و استیج هایی با فضای کم.
در نظر بسیاری از افراد اتصال سیگنال ها و روت کردن سخت­ افزار در میکسرهای آنالوگ بسیار راحت تر است و از آنجایی که همه چیز به صورت فیزیکی قابل رؤیت است تنها با یک نگاه اجمالی همه چیز قابل فهم است، در حالی که در میکسرهای دیجیتال این عملکرد ها  درون یک صفحه نمایش مملو از نشانگرهای مختلف مخفی شده اند.
میکسر های آنالوگ و دیجیتال هر دو قادر به انتقال صدا با کیفیت بالا هستند. کیفیت و طراحی مدار های الکترونیکی در این دو نوع میکسر – مخصوصا پری آمپ میکروفون – و همچنین مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) به صورت ویژه در میکسر های دیجیتال، بیشترین تاثیر را در کیفیت صدا دارند.
اکثر مهندسین صدا در این زمینه توافق دارند که میکروفون ها و بلندگو هایی که از درجه تونالیته و اعوجاج (Distortion) بیشتری برخوردارند، بزرگترین مانع برای حفظ کیفیت مطلق صدا محسوب می شوند. بر این اساس  میکروفون های طراحی شده با پری آمپ مناسب که خروجی میکروفون را بدون افزودن تونالیته و یا اعوجاج انتقال می دهند، عاملی اساسی برای دست یابی به یک صدای خوب هستند.

راهنمای خرید میکسر صدا

میکسر صدا (Audio Mixer) که گاهی اوقات با نام کنسول میکس صدا شناخته می شود، طبق ساده ترین تعریف وسیله ای است برای ترکیب و پردازش سیگنال­ های صوتی و ارسال آنها به محل مورد نیاز. امروزه دستگاه های متعددی از قابلیت میکس­ کردن برخوردار هستند. حتی تبلت­ ها و گوشی ­های هوشمند با استفاده از برنامه ­ها و خطوط اتصال مناسب، این امکان را دارند که برخی از عملکرد های ترکیب صدا را اجرا کنند. همچنین تمام نرم­ افزار های DAW دارای قابلیت میکس­ صدا هستند.

اما برای بسیاری از نوازندگان و صاحبان استودیو های خانگی هیچ چیز جای دکمه ، فیدر و ناب های واقعی مخصوص بر روی دستگاه های سخت­ افزاری میکسر را نمی گیرد. برای یافتن جواب این سوال که آیا راه حل کار شما میکسر صوتی است یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید و در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در دیجی صدا تماس بگیرید.

فهرست راهنمای خرید میکسر

میکسر آنالوگ