ملودیکا سوزوکی SUZUKI M37

ناموجود

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

ناموجود

37
45 × 105 × 465 سانتی‌متر
902 گرم
پلاستیک
پلاستیک
3 اکتاو
لوله دمیدن هوا - قمیش - کیف محافظ ساز

ملودیکا، محبوب و کارآمد

ملودیکا یک ساز فوق العاده و همه کاره است. شما احتمالا آهنگ های بسیار معروفی از موسیقی های پاپ، راک و جاز را از سراسر جهان شنیده اید. آهنگ های Tomorrow Comes و Clint Eastwood را به خاطر می آورید؟ بله، در این آهنگ ها از ساز ملودیکا استفاده شده است.
این ساز در دهه 1950 اختراع شد. ملودیکا ترکیبی از یک ساز بادی و تطبیق آن با کلیدهای پیانو می باشد. به همین دلیل است که باعث می شود این ساز فقط یک ابزار محبوب برای افراد مبتدی نباشد، بلکه انتخاب هنرمندان معروف در تمام ژانرها است.
ملودیکا این امکان را به شما می دهد که بتوانید با هر دو دست و یا با کمک گرفتن از یک دست چه در حالت ایستاده و یا نشسته، آن را بنوازید و به همین دلیل می توان از این ساز بر روی استیج موسیقی زنده نیز استفاده کرد.

SUZUKI M37

بدون شک یکی از بهترین انواع ملودیکا، خصوصا در بازار محدود ایران، مربوط به مدل M37 شرکت سوزوکی می باشد.
کلاویه های زیبا و با کیفیت و در عین حال قدرتمند و صدایی بی نظیر، حتی در بین ملودیکاهای شرکت هوهنر، این ساز را نسبت به رقبا یک سر و گردن بالاتر قرار می دهد.
این ملودیکا با تولید آکوردهای قدرتمند و ملودی هایی زیبا، امکان تک نوازی و یا نواختن به همراه سازهای دیگر را برای شما فراهم می کند و مکملی بی نظیر برای دیگر سازها است.

Suzuki M37، با رنج پوشش وسیع و قرارگیری آسان در دست، یک ساز مناسب برای افراد مبتدی و حتی نوازندگان حرفه ای می باشد.
این ملودیکا به همراه کیف مخصوص، شلنگ و دهانه مخصوص عرضه می شود.

راهنمای خرید ملودیکا

چطور یک ساز ملودیکا بخریم

اگر شما یک تازه ‌وارد به دنیای ملودیکا ها هستید و به دنبال اولین ملودیکای خودهستید، این‌که بدانید باید از کجا شروع کنید کمی مشکل است. انواع مختلفی از ملودیکا برای انتخاب وجود داردکه می‌تواند واقعا گیج‌کننده باشد. مثل خرید دیگر آلات موسیقی، دانستن این‌که چطور یک ملودیکا بخرید نیازمند اطلاعات درست است.
اگر به دنبال خرید ملودیکای حرفه‌ای‌تر هستید، توصیه های ما در دیجی صدا را، راجع به برخی سازهای ملودیکا حرفه‌ای در بازار بررسی کنید.

بزرگترین اشتباهی که ممکن است بیشتر افراد انجام دهند

راهنمای خرید ساز ملودیکااولین چیزی که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید ساز ملودیکا را دقیقاً برای چه می‌خواهید استفاده کنید. آیا برای یادگیری موسیقی می‌خواهید، برای نواختن آن به‌عنوان تفریحی و سرگرمی می‌خواهید یا برای نواختن در یک گروه موسیقی. برای یادگیری موسیقی یا نواختن ساز برای تفریح، کیفیت زیاد مهم نیست اما نباید هم کیفیت را نادیده گرفت.
برای بیشتر افراد تازه‌کار، بهترین گزینه این است که دنبال یک ملودیکای سطح آغازی از یک برند معروف باشند. بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است بیشتر افراد انجام دهند این است که بدون در نظر گرفتن کیفیت، ارزان‌ترین ملودیکایی را که پیدا می‌کنند می‌خرند. معمولاً این افراد بعدا که گیر یک ساز نامرغوب با مشکلات بسیار می‌افتند به خاطر تصمیم اشتباه خود، افسوس می‌خورند. به‌علاوه ارزان‌ترین ملودیکاهای موجود در بازار هنگام میزان‌سازی و اوج گرفتن ممکن است حس ناخوشایندی را به شما منتقل کنند. این‌ها نکات کوچکی هستند که قبل از خرید ملودیکا باید آن‌ها را در نظر گرفت.

عواملی مانند عملکرد کلاویه ها، یعنی چگونگی پاسخ کلیدها وقتی شما آن‌ها را به پایین فشار می‌دهید، را در نظر بگیرید. بیشتر ملودیکا های ارزان قیمت یک احساس سبک ‌تر و ناجور در کل کلاویه ها خواهند داشت. ملودیکا های باکیفیت ‌تر حس سنگین‌تر و محکم‌تری را در کل کلاویه ها دارند. همچنین در ملودیکاهایی با کیفیت پایین‌تر مسائل مربوط به هم‌نوایی نسبتاً شایع است. اغلب برخی کلید ها تن بسیار بالایی دارند درحالی‌که بقیه یکنواخت و زیر هستند. ملودیکا هایی باکیفیت خوب و ارزان‌ قیمت هم وجود دارد، فقط مطمئن شوید که از یک برند معروف خریداری می‌کنید و نقد و بررسی‌های ما در دیجی صدا را هم خوانده باشید.

اطلاعاتی درباره ملودیکا که لازم است هر کس بداند

به ملودیکا که ویند پیانو (wind piano) هم گفته می‌شود را می توان به ‌صورت یک سیستم نی آزاد با یک دهانه، مخزن هوا و کیبورد توصیف کرد. ملودیکا خیلی شبیه به سازدهنی کلاویه دار به نظر می‌رسد (اگرچه کمی سخت‌تر است که نت ‌ها را زیر و بم کنید) و فقط در هنگام بازدم صدا ایجاد می‌کند و در هنگام دم صدایی نمی‌دهد. هنگام نواختن بیشتر از یک نت درآن ‌واحد (چندصدایی) ملودیکا می‌تواند بسیار یادآورآکاردئون باشد. جدا از این دو مقایسه‌، خود این آلت موسیقی به‌خودی‌ خود دارای یک هویت است. تن، عملکرد، اندازۀ کلید و همچنین محدودۀ دینامیکی طبق نظر سازنده متغیر است. همه آن ‌ها به‌ غیر از وود ملودیکا با پلاستیک ساخته می‌شوند. ملودیکاها مستطیل شکل هستند و با یک دست نگه‌داشته می‌شوند (یک دست در زیر بیشتر آن‌ها قرار می‌گیرد) و کلاویه با دست دیگر نواخته می‌شود. بیشتر ملودیکا هایی که در دیجی صدا به فروش می رسد، یک لوله انعطاف‌پذیر دارند که به صفحه این امکان را می‌دهد که به‌ صورت افقی و روی میز هم نواخته شود. در سمت چپ سوراخ یا دهانه قرار دارد. در سمت راست و دورتر از صفحه کلید دکمه خروج هوا قرار دارد. این دکمه را می‌توان هنگام نگه ‌داشتن ملودیکا در حالتی که دهانه آن به سمت پایین است فشار داد. تکان دادن آرام ملودیکا به نیروی جاذبه این اجازه را می‌دهد که رطوبت را از دستگاه خارج کند. هنگام نواختن، با نگه‌داشتن دکمه به سمت پایین در حین اجرا، می‌ توانید مقدار صدای خارج‌شده از ملودیکا را کاهش دهید.

چهار نوع اصلی ملودیکا

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که چه نوع ملودیکایی می‌خواهید. چهار نوع اصلی ملودیکا وجود دارد که باید در نظر بگیرید: سوپرانو، آلتو، تنور و آکوردینا. رایج‌ترین نوع ملودیکاها سوپرانو، آلتو و تنور هستند. ملودیکای سوپرانو صدای زیر دارد و ملودیکای آلتو صدای بم ‌تری دارد و معمولاًهر دوی آن‌ها با قرار دادن دو دست روی کلیدها نواخته می‌شوند. اغلب اوقات ملودیکای آلتو هم می‌تواند در محدوده سوپرانو نواخته شود.

اما ملودیکای تنور حتی بم‌تر است و معمولاً با یک دست روی کیبورد نواخته می‌شود و دست دیگر ملودیکا را نگه می‌دارد. کمیاب‌ترین نوع ملودیکا باس است که بم‌ترین صدا را برای نواختن نت‌های باس دارد. این ملودیکاها بزرگ‌ترین و معمولاً گران ‌ترین نوع ملودیکا هستند. برخی اوقات ملودیکا های تنور و باس بر روی میز نواخته می‌شوند یا با یک لولۀ هوا ایستاده نگه ‌داشته می‌شوند و در این صورت نوازنده می‌تواند از دو دست خود روی صفحه کلید استفاده کند.

آکوردینا هم مثل دیگر ملودیکا هاست با این تفاوت که به جای صفحه کلید از دکمه‌هایی برای نواختن نت‌ ها استفاده می‌کند. اغلب اوقات به آن‌ها ملودیکا هم گفته می‌شود.ساز ملودیکا ارزان قیمت

بخش سوال و جواب درباره محصول :

سلام و وقت بخیر ،من برای کار حرفه ای میخوام این مدل ملودیکای سوزوکی مدل m37 رو بخرم انتخاب خوبیه یا بهتر از این هم دارید؟