کلارینت یاماها YAMAHA YCL-255

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

Yamaha

مشخصات فني

  • جنس بدنه رزین ABS
  • جنس کليد ورشو (نقره‌ی نیکلی)
  • روکش کليد نیکل
  • کوک سی بمل
  • قلاب انگشت شست دارد
  • نوع قلاب انگشت شست قابل تنظيم
  • مدل لبي 4C
  • کليد برجسته بالا دارد
  • اقلام همراه - کیف - روغن

کلارينت سازي انتقالي است و انواع مختلفي دارد، کلارينت از دسته سازهاي تک‌زبانه و متشکل است از يک لوله استوانه‌اي که انتهاي آن کمي مخروطي شده است.

کلارينت‌هاي مرغوب معمولاً از چوب سياه آفريقايي ساخته مي‌شوند. نوعي کلارينت که توانايي توليد فاصله‌هاي موسيقي شرقي را دارد به قره‌ني به معني چوب سياه معروف است.
اين کلارينت يک ساز آموزشي بسيار باکيفيت و بسيار استاندارد است.در ساخت اين ساز از چوب استفاده‌نشده است بلکه از رزين ABS بهره برده است. آکريلونيتريل بوتادين استايرن (به انگليسي: Acrylonitrile butadiene styrene ABS) که به‌اختصار اي‌بي‌اس خوانده مي‌شود، نوعي پليمر گرمانرم است که از پليمريزاسيون استايرن و اکريلونيتريل در حضور پلي بوتادين به دست مي‌آيد و داراي ساختاري آمورف است.

اي‌بي‌اس به دليل قيمت مناسب و همچنين خواص متعادل مکانيکي، حرارتي و شيميايي در زمره پرمصرف‌ترين مواد اوليه پلاستيکي محسوب مي‌شود. البته براي حفظ ظاهر و زيبايي اين کلارينت پوششي از چوب مات روي آن کشيده است.


‌کلارينت سازي انتقالي محسوب مي‌شود اين کلارينت کوکي در سي بمل دارد و به عبارتي يک‌فاصله 2 بزرگ پايين‌تر از نت‌نوشته شده صدا مي‌دهد. از سيستم انگشت گذاري بوهم پيروي مي‌کند. در قسمت دهاني ساز از مدل Yamaha 4C استفاده‌شده است. جنس پين‌هاي استفاده‌شده در اين ساز فولاد ضدزنگ است.


جنس کليدها ورشو ( نقره‌ي نيکلي ) است. آلياژي سه‌تايي از مس - نيکل - روي است که حاوي نقره نيست. نام‌گذاري آلياژهاي ورشو بيشتر بر اساس رنگ نقره‌اي آن‌هاست تا داشتن نقره که البته معمولاً آن را نقره‌اندود مي‌کنند.

درمجموع اين ساز بسيار مناسب و مقرون‌به‌صرفه براي نوآموزان عزيز است.

4C
Nickel-plated nickel silver
Adjustable with strap ring
Matte ABS resin
Bb
65mm
Boehm, 17 keys, 6 rings
Straight tone holes with tapered undercut

تاریخچه YAMAHA

شرکت یاماها در اواخر دهه 80 میلادی در شیزویکا ژاپن تاسیس شد و در ابتدا به تولید آلات موسیقی پرداخت. یاماها به دلیل تولید آلات مختلف موسیقی از جمله انواع پیانو ، گیتار ، ویولن و دیگر آلات برنجی و چوبی به بزرگترین تولید کننده ابزار موسیقی تبدیل شده و بخش عمده ای از شهرت خود را مدیون همین بخش است.
کیفیت یکی از آن کلماتی است که مسائل مختلفی را پوشش می دهد و می تواند برای افراد مختلف در زمان های مختلف تفاوت داشته باشد. اما در یاماها به تمام مفاهیم معنی می شود که منجر به توسعه و ساخت محصول با کیفیت می شود.
کیفیت صوتی اگرچه اولین جنبه ای است که به ذهن می آید اما تنها آغاز این مسیر است. قابلیت اطمینان و دوام نیز به همان اندازه مهم هستند و در بسیاری از موارد سازگاری با هر سطحی دشوار است. به همین دلیل یاماها به دنبال تولید محصول با کیفیت و در سطح استاندارد جهانی است. مدیریت کیفیت باید حتی پس از فروش محصول به شکل پشتیبانی و خدمات، ادامه یابد.
برای رسیدن به نوع کیفیتی که تمام شراط را فراهم کند ، همیشه نیاز به توجه دقیق به جزئیات و کنترل محصول از ابتدای مسیر، از شروع طراحی تا تولید نهایی و بسته بندی و پشتیبانی پس از فروش از دیگر نکاتی است که از ابتدا سر لوحه شرکت یاماها بوده است و این کار اصلا ساده نیست و نیاز به یک سازمان و زیر ساخت اختصاصی دارد و این جایی است که رقبای شرکت یاماها به چالش کشیده می شوند.
نمایش تمام محصولات یاماها

بخش سوال و جواب درباره محصول :