کلارینت یاماها YAMAHA YCL-450

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

Yamaha

مشخصات فني

  • جنس بدنه Black Wood آفریقایی
  • جنس کليد ورشو (نقره‌ی نیکلی)
  • روکش کليد نقره
  • کوک سی بمل
  • قلاب انگشت شست
  • نوع قلاب انگشت شست ثابت
  • مدل لبي 4C
  • کليد برجسته بالا
  • اقلام همراه - کیف - روغن

کلارينت Yamaha مدل YCL-450 طراحي شبيه به مدل‌هاي سري V ياماها دارد.

طراحي جديد شيپوري ساز همچون سري V به بيان و لهجه بهتر در منطقه پايين ساز انجاميده است.

چوب بکار رفته در بدنه‌ي اين کلارينت چوب سياه آفريقايي (Grendille)است. چوب گرناديل مستحکم و ضد آب است. در برابر رطوبت بسيار مقاوم و همچنين محکم، جذاب و متراکم (داراي چگالي بالا) و درعين‌حال ظريف هست.

اساساً اين چوب مشکي است اما در زير نور شديد مي‌شود رگه‌هايي خاکستري و قهوه‌اي در آن مشاهده کرد. کليدها بسيار نرم و حساس طراحي‌شده‌اند.

جنس کليدها ورشو يا همان نقره‌ي نيکلي باروکشي از نقره است. آلياژي سه‌تايي از مس - نيکل - روي است و حاوي نقره نيست. نام‌گذاري آلياژهاي ورشو بيشتر بر اساس رنگ نقره‌اي آن‌هاست تا داشتن نقره. کوک اين کلارينت در لا است يعني يک‌فاصله سوم کوچک بم‌تر از نت‌نوشته شده صدا مي‌دهد و از سيستم انگشت گذاري بوهم پيروي مي‌کند.

در قسمت دهاني ساز از مدل Yamaha 4CM Ebonite استفاده‌شده است. قلاب شست ثابت است. اين ساز در محدوده‌ي صدايي بم يا شالمو صدايي با حجم زياد و تيره و در محدوده‌ي بالا صدايي تيز و درخشان دارد. اين ساز در تمامي محدوده‌ها بسيار چابک و سريع و همچنين صداي بسيار گرم و رنگ صدايي تختي دارد.


کلارينت سازي انتقالي است و انواع مختلفي دارد، کلارينت از دسته سازهاي تک‌زبانه و متشکل است از يک لوله استوانه‌اي که انتهاي آن کمي مخروطي شده است. کلارينت‌هاي مرغوب معمولاً از چوب سياه آفريقايي ساخته مي‌شوند. نوعي کلارينت که توانايي توليد فاصله‌هاي موسيقي شرقي را دارد به قره‌ني به معني چوب سياه معروف است.

4C
Silver-plated nickel silver
Adjustable with strap ring
Grenadilla
Bb
65mm
Boehm, 17 keys, 6 rings
Straight tone holes with tapered undercut

تاریخچه YAMAHA

شرکت یاماها در اواخر دهه 80 میلادی در شیزویکا ژاپن تاسیس شد و در ابتدا به تولید آلات موسیقی پرداخت. یاماها به دلیل تولید آلات مختلف موسیقی از جمله انواع پیانو ، گیتار ، ویولن و دیگر آلات برنجی و چوبی به بزرگترین تولید کننده ابزار موسیقی تبدیل شده و بخش عمده ای از شهرت خود را مدیون همین بخش است.
کیفیت یکی از آن کلماتی است که مسائل مختلفی را پوشش می دهد و می تواند برای افراد مختلف در زمان های مختلف تفاوت داشته باشد. اما در یاماها به تمام مفاهیم معنی می شود که منجر به توسعه و ساخت محصول با کیفیت می شود.
کیفیت صوتی اگرچه اولین جنبه ای است که به ذهن می آید اما تنها آغاز این مسیر است. قابلیت اطمینان و دوام نیز به همان اندازه مهم هستند و در بسیاری از موارد سازگاری با هر سطحی دشوار است. به همین دلیل یاماها به دنبال تولید محصول با کیفیت و در سطح استاندارد جهانی است. مدیریت کیفیت باید حتی پس از فروش محصول به شکل پشتیبانی و خدمات، ادامه یابد.
برای رسیدن به نوع کیفیتی که تمام شراط را فراهم کند ، همیشه نیاز به توجه دقیق به جزئیات و کنترل محصول از ابتدای مسیر، از شروع طراحی تا تولید نهایی و بسته بندی و پشتیبانی پس از فروش از دیگر نکاتی است که از ابتدا سر لوحه شرکت یاماها بوده است و این کار اصلا ساده نیست و نیاز به یک سازمان و زیر ساخت اختصاصی دارد و این جایی است که رقبای شرکت یاماها به چالش کشیده می شوند.
نمایش تمام محصولات یاماها

بخش سوال و جواب درباره محصول :