کلارینت یاماها YAMAHA YCL-CXA

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

Yamaha

مشخصات فني

 • جنس بدنه چوب سیاه آفریقایی (Grendille)
 • جنس کليد ورشو (نقره‌ی نیکلی)
 • روکش کليد نقره
 • کوک لا
 • تعداد کليد 17 کلید و 6 حلقه
 • قلاب انگشت شست دارد
 • نوع قلاب انگشت شست ثابت
 • مدل لبي CL4CM
 • کليد برجسته بالا دارد
 • اندازه سوراخ 66 میلی‌متر
 • اقلام همراه کیف، روغن و تنظیف نظافت

چوب بکار رفته در بدنه‌ی این کلارینت چوب سیاه آفریقایی (Grendille)است. چوب گرنادیل مستحکم و ضد آب است. در برابر رطوبت بسیار مقاوم و همچنین محکم، جذاب و متراکم (دارای چگالی بالا) و درعین‌حال ظریف هست.

اساساً این چوب مشکی است اما در زیر نور شدید می‌شود رگه‌هایی خاکستری و قهوه‌ای در آن مشاهده کرد.کلید ها بسیار نرم و حساس طراحی شده اند. جنس کلیدها ورشو یا همان نقره‌ی نیکلی باروکشی از نقره است.

آلیاژی سه‌تایی از مس - نیکل - روی است و حاوی نقره نیست. نام‌گذاری آلیاژهای ورشو بیشتر بر اساس رنگ نقره‌ای است و درآن از نقره استفاده نشده است.

کوک این کلارینت در لا است یعنی یک‌فاصله سوم کوچک بم‌تر از نت‌نوشته شده صدا می‌دهد و از سیستم انگشت گذاری بوهم پیروی می‌کند. در قسمت دهانی ساز از مدل Yamaha 4CM Ebonite استفاده‌شده است. قلاب شست ثابت است.

این ساز در محدوده‌ی صدایی بم یا شالمو صدایی با حجم زیاد و تیره و در محدوده‌ی بالا صدایی تیز و درخشان دارد.

این ساز در تمامی محدوده‌ها بسیار چابک و سریع است. یاماها یک شرکت چندملیتی در ژاپن است.این شرکت طیف وسیعی از محصولات گوناگونی را به مشتریان دز سراسر جهان ارائه می‌کند. یکی از شاخص‌ترین این محصولات ادوات موسیقی است.

می‌توان به جرات گفت در سازهای بین‌المللی سازی نیست که توسط این کمپانی طراحی و ساخته نشده باشد و البته سرآمد تمام این ادوات، سازهای بادی تولید این شرکت است. یاماها در تولید سازهای بادی غیرحرفه‌ای(مشقی) و حرفه‌ای همیشه پرکار بوده است.

4CM
Silver-plated nickel silver
Fixed (Adjustable optionally available)
Grenadilla
A
66mm
Boehm, 17 keys, 6 rings
Tapered tone holes with hand-tapered undercut

تاریخچه YAMAHA

شرکت یاماها در اواخر دهه 80 میلادی در شیزویکا ژاپن تاسیس شد و در ابتدا به تولید آلات موسیقی پرداخت. یاماها به دلیل تولید آلات مختلف موسیقی از جمله انواع پیانو ، گیتار ، ویولن و دیگر آلات برنجی و چوبی به بزرگترین تولید کننده ابزار موسیقی تبدیل شده و بخش عمده ای از شهرت خود را مدیون همین بخش است.
کیفیت یکی از آن کلماتی است که مسائل مختلفی را پوشش می دهد و می تواند برای افراد مختلف در زمان های مختلف تفاوت داشته باشد. اما در یاماها به تمام مفاهیم معنی می شود که منجر به توسعه و ساخت محصول با کیفیت می شود.
کیفیت صوتی اگرچه اولین جنبه ای است که به ذهن می آید اما تنها آغاز این مسیر است. قابلیت اطمینان و دوام نیز به همان اندازه مهم هستند و در بسیاری از موارد سازگاری با هر سطحی دشوار است. به همین دلیل یاماها به دنبال تولید محصول با کیفیت و در سطح استاندارد جهانی است. مدیریت کیفیت باید حتی پس از فروش محصول به شکل پشتیبانی و خدمات، ادامه یابد.
برای رسیدن به نوع کیفیتی که تمام شراط را فراهم کند ، همیشه نیاز به توجه دقیق به جزئیات و کنترل محصول از ابتدای مسیر، از شروع طراحی تا تولید نهایی و بسته بندی و پشتیبانی پس از فروش از دیگر نکاتی است که از ابتدا سر لوحه شرکت یاماها بوده است و این کار اصلا ساده نیست و نیاز به یک سازمان و زیر ساخت اختصاصی دارد و این جایی است که رقبای شرکت یاماها به چالش کشیده می شوند.
نمایش تمام محصولات یاماها

بخش سوال و جواب درباره محصول :