بلندگو اکتیو اچ کی آدیو HK Audio PRO 15XD

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

HK AUDIO

اکتیو
15
1
400
1200
کنون/XLR
کنون/XLR
133
90
55
45
47
62
22.6
MDF

 1. کلید خاموش و روشن کردن آمپلی فایر بلندگو. به محض روشن شدن و عادی بودن شرایط آمپلی فایر یک LED یه رنگ سبز در آمپلی فایر روشن می شود. هنگامی که LED به قرمز تغییر رنگ دهد نشانه فشار بیش از حد به آمپلی فایر است که با کم کردن مقدار بلندی صدا دوباره سبز می شود.
 2. ولوم TONE برای تغییر پاسخ فرکانسی. اگر به سمت راست بچرخانید فرکانس های بین 80 تا 200 هرتز فیلتر می شوند و بیشتر برای سخنرانی از این حال استفاده می شود. اگر به سمت چپ بچرخانید فرکانس های میدرنج در محدوده 2500 هرتز تضعیف می شوند.
 3. سوییچ تغییر حالت بین BOOST و FLAT. از حالت FLAT معمولا زمانی استفاده می شود که شما در سیستم خود ساب ووفر دارید.
 4. خروجی آمپلی فایر که معمولا برای اتصال به بلندگو اکتیو یا هر دستگاه دیگری استفاده می شود.
 5. سوییچ حالت Standby آمپلی فایر. اگر به مدت 4 ساعت آمپلی فایر روشن باشد و سیگنال دریافت نکند و سوییچ در حالت ON باشد، آمپلی فایر در حالت Standby قرار می گیرد. به محض دریافت سیگنال عد از 5 ثانیه دوباره بلندگو فعال خواهد شد.
 6. ولوم کنترل مقدار بلندی صدا.
 7. سوییچ تغییر حالت بین نوع ورودی MIC/LINE.
 8. ورودی آمپلی فایر که از نوع کمبو می باشد و می توان انواع کانکتورهای TRS,TS و XLR را به آن متصل کرد.
 9. ورودی کابل برق آمپلی فایر.

تاریخچه HK AUDIO

تاریخچه برند HK Audio

در طول بیست سال گذشته، نام اچ کی آدیو در اروپا مترادف است با سیستم های تقویت صدای زنده با بالاترین کیفیت، که مهندسی و تولید آن در کشور آلمان می باشد. این سیستم ها ثمره یک عمر عشق و علاقه، و دنبال کردن یک تصویر ذهنی و اندیشه ای واحد می باشند. اشتیاق و آرزو برای ارائه بی نقص ترین صدا.

برادران Hans و Lothar Stame که موسسین این شرکت هستند، تولید کابینت های بلندگو را در سال 1979 و در یک مغازه کوچک در جنوب غربی آلمان آغاز کردند. اگرچه فضای تولید آنها کوچک بود، اما آرزوهای آنها اینطور نبود. خیلی زود، شهرت محصولات آنها در خصوص ظرافت ساخت و کارایی آنها منتشر شد، که بارها و بارها آنها را برانگیخت تا فعالیت خود را گسترش دهند.
در طول این مسیر، آنها خدمات خود را در قالب تولیدکننده اصلی لوازم (OEM) در اختیار تعدادی از مورد احترام ترین نام ها در عرصه حرفه ای صدا قرار دادند. با گذشت زمان، آنها سیستم های اجرای کنسرت های بزرگ و حرفه ای که تا 50000 نفر یا بیشتر ظرفیت داشتند را تولید و توسعه نمودند.
امروز، سیستم هایی که ما در تشکیلات خود در شهر سنت وندل آلمان که از نظر امکانات در سطح جهانی قرار دارد، تولید می کنیم، طیف بسیار وسیعی از کاربردها را پوشش می دهد. به مدد تلاشهای تیم 200 و چند نفری بسیار مجرب و فداکار ما، اچ کی آدیو توانسته خود را به طور قاطع به عنوان یکی از متمایزترین نام ها در عرصه تقویت صدای حرفه ای در اروپا تثبیت نماید.

از ابتدای امر، تمرکز ما بر روی نیازهای کاربرانمان قرار گرفته بود که همواره ما را به چالش می کشیدند تا به راهکارهای استاندارد بسنده نکنیم.
ماموریت ما ارائه یک بسته کامل است – یعنی صدای با کیفیت بالا و نصب بی دردسر، که نه تنها برای کسب رضایت بلکه برای چیزی فراتر از نیازهای سناریوهای کاری معمول ساخته شده است. ما در طول سالها و با همکاری نزدیک با نوازندگان موسیقی و مهندسین صدای پیشرو، مجموعه ای از راهکارهای نوآورانه را قالب ریزی کرده ایم.
این راهکارها، به همراه تکنولوژهای جدیدی که ابتدا در آزمایشگاه های اچ کی آدیو چشم به جهان گشودند، بدون شک نقاط عطف و پیشرفت هایی کلیدی در جستجوی بی نقص ترین سیستم تقویت صدایی بوده اند.
امروز در اچ کی آدیو ما تقریبا برای همه گونه کاربردی سیستم طراحی می کنیم، از سیستم فعال قابل حمل برای سرگرم کنندگان انفرادی، تا سیستم اجرای تور برای فضاهای باز با جمعیت 50000 نفر یا بیشتر.

همه محصولات اچ کی آدیو با بکارگیری دقت بالا و توجه یکسان به ظرایف و جزییات، طراحی و تولید شده اند. خطوط تولید مدرن کنترل شده توسط کامپیوتر، شامل ماشین های فلزکاری و تراشکاری CNC دقیق، سیستم های لعاب کاری کاملا اتوماتیک، و ربات هایی که طیف گسترده ای از وظایف تولیدی را انجام می دهند، نزد ما پیش پا افتاده و طبیعی هستند.
این مسئله نه تنها سطح بالای کیفی مطلق و یکنواخت را تضمین می کند، بلکه باعث حصول اطمینان از ایجاد یک محیط کاری تمیز و بهداشتی می شود. متاسفانه همه آنطور که باید مسائل حفظ محیط زیست را جدی نمی گیرند؛ ما خیلی پیش از این ها تصمیم گرفتیم تا خود سرمشق خوبی برای دیگران باشیم.
با استفاده از چوب عاری از مواد آلاینده، لعاب های محلول در آب و اجرای سختگیرانه ترین برنامه بازیافت و جلوگیری از تولید زباله، سهم خود را در مسئولیت در قبال وضعیت محیط اطرافمان ادا می کنیم. ما در یک دنیای ادراک حسی زندگی می کنیم. شنوایی از سایر حواس متفاوت است.
اگرچه دریافت های شنوایی به عنوان اطلاعات، مورد درک و پردازش قرار می گیرند، اما آنها همچنین می توانند بصورت مستقیم و فیلتر نشده بر احساسات، و طبعا بر سلامتی و خوشی ما اثر بگذارند. زبان و موسیقی، سخنان قلب هستند که به احساسات ما کلام داده و عواطف ما را به اشتراک می گذارند.
ما همگی به الگوریتم هایی مجهز هستیم که بی درنگ به ما می گویند که آیا صدایی که می شنویم حاکی از امنیت، آسودگی خاطر، انرژی های خوب می باشد، یا خبر از مشکلات پیش رو و حتی خطر می دهد. ما شاید هیچ وقت بطور کامل این آلگوریتم ها را نشناسیم، اما هرگز دست از مطالعه و شناخت بیشتر آنها بر نمی داریم و این فرایند زمانی بیشتر جذاب می شود که شما نیز مانند ما، آن را رشته کاری خود قرار دهید، تا دستگاه هایی خلق کنید که بارقه افکن شور و هیجان شنیداری باشند!

مهندسین متخصص در زمینه آکوستیک، الکترونیک آنالوگ و دیجیتال، و مکانیک، دست در دست هم کار می کنند، و هم زمان همکاری مشترکی با مهندسین مجرب صدای زنده، نوازندگان موسیقی و یک نفر موسیقی شناس که صدای هر یک از محصولات اچ کی آدیو را متناسب با فیزیولوژی دستگاه شنوایی انسان وفق می دهد.
مهندسین ما یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های آکوستیک کلاس 1 در جهان را در اختیار دارند. در این مکان، آنها می توانند ویژگی های صدایی و عوامل دینامیکی یک سیستم را با دقت کامل آنالیز و مکتوب نمایند تا نهایتا، دستاوردهای مدرن را ترقی دهند.
کار روزانه ما در واقع پیگیری یک اندیشه و تصویر ذهنی یعنی بازسازی رویداد های آکوستیکی بصورت کامل و بدون نقص است. با حفظ گفتمان فعال با مشتریان و فروشندگان در بیش از 50 کشور در سراسر دنیا، ما بطور پیوسته در حال الهام گرفتن به منظور خلق ایده های جدید هستیم.
این جریان مداوم ایده ها این حس اطمینان را می دهد که اچ کی آدیو در آینده نیز همچنان به ارائه بهترین سیستم های تقویت صدا مطایق با نیازمندی های شما ادامه خواهد داد.

راهنمای خرید بلندگو اکتیو

اسپیکر اکتیو یا پسیو؟ کدام را انتخاب کنم؟

بلندگو اکتیو یا پسیو بلندگو اکتیو برای افرادی مناسب هستند که نمی­ خواهند برای سیستم­های PA خود یک یا چند آمپلی فایر اختصاصی تهیه کنند؛ آمپلی فایرها مستقیما در جعبه ی این اسپیکرها جای گرفته ­اند. استفاده از باندهای PA اکتیو بدین معناست که استفاده از میکسر بدون آمپلی فایر نیز برای شما امکان­پذیر است. اسپیکر اکتیو برای نوازندگانی که در اجراهای کوچک و سایر مراکز موسیقی می­ نوازند، یک انتخاب عالی هستند. قابلیت حمل و نقل این بلندگوها بیشتر و دردسر­های نصب آن­ها کمتر است.
نکته اینجاست که انعطاف­ پذیری و کنترل بلندگو اکتیو در یک سیستم صوتی نسبت به حالت بلندگوها و آمپلی فایر مجزا کمتر است. معمولا، بزرگترین سیستم­های بلندگو که برای فضاهای کاری بزرگتر طراحی می ­شوند از نوع پسیو هستند. به همین دلیل، بسیاری از مهندسین حرفه­ ای صدا استفاده از بلندگو پسیو را ترجیح می­ دهند. زیرا با پیکر­ بندی و مکان ­یابی محل قرارگیری این بلندگوها، میتوان صدای خروجی آن­ها را در یک محیط خاص بهینه کرد.

بلندگوها و درایورها

بلندگوها برای بازتولید محدوده­ های فرکانسی مشخص طراحی شده­ اند. بلندگو اصطلاحا «فول رنج» معمولا شامل یک ووفر و یک توئیتر می باشند و به سیستم ۲-way موسومند. در برخی بلندگوهای PA یک درایور mid-range نیز وجود دارد؛ لذا این گروه از بلندگوها سیستم ­های ۳-way نامیده می­ شوند.
انواع بلندگوهای موجود در سیستم­ های صوتی و مشخصات آن­ها را در ادامه این مطلب دنبال کنید.

بلندگو مانیتور صحنه

نوازندگان برای نمایش عملکرد خود به بهترین وجه ممکن باید بتوانند صدای خود و سایر نوازندگان را به وضوح بشنوند. بنابراین، استفاده از بلندگو مانیتور صحنه ضروری است. هرچند استفاده از اسپیکرهای مانیتور زمینی عاملی برای فیدبک (feedback) و افزایش خطر آسیب به سیستم شنوایی است، اما اغلب نوازندگان استفاده از این بلندگوها را نسبت به استفاده از مانیتور in-ear ترجیح می­ دهند
ادامه این مطلب

نکاتی که در خرید بلندگو باید توجه داشته باشید

آگاهی از ویژگی­ های مورد نظر پیش از اقدام به خرید بسیار مهم است. در ادامه به تعدادی از شرایط اصلی مطرح در زمینه خرید هر سیستم صوتی اشاره می­ شود که شما باید پیش از اقدام به خرید از آن آگاه باشید.

 • توان خروجی متوسط بلندگو: به معنای اندازه توان متوسط بلندگو در یک برنامه کاری دراز مدت است. گاهی اوقات (به اشتباه) این مشخصه در قالب توان RMS مطرح می­ شود. در ادامه به توضیح توان RMS می پردازیم
 • محدوده دینامیکی: به معنای اختلاف میان بلندترین و هموارترین بخش­ های یک سیگنال صوتی است (که معمولا بر حسب دسی­بل اندازه­ گیری می ­شود).
 • پاسخ فرکانسی: به بازه فرکانسی تولید شده توسط بلندگو اشاره دارد و نشان دهنده محدوده ای است که بلندگو به درستی قادر به تولید فرکانس های مختلف می باشد. محدوده فرکانسی شنوایی انسان بین ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز گسترده است. این ویژگی در مورد پاسخ­ های فرکانسی به مفهوم تلرانس اشاره دارد (تفاضل حداکثر مقدار خروجی با ورودی). اگر مقدار تلرانس ذکر نشده باشد، مقدار آن را به عنوان تلرانس استاندارد و برابر ±۳ dB قلمداد می­ کنیم.
 • توان پیک (Peak): به معنی حداکثر توان لحظه­ ای کار کوتاه مدت بلندگو است. اهمیت این ویژگی از اهمیت توانایی کار در یک برنامه کاری پیوسته (program watt) کمتر است.
 • توان مؤثر (RMS): مخفف Root mean square. یک استاندارد بین المللی جهت اندازه گیری قدرت خروجی فرکانس های تولید شده آمپلی فایر است. ریشه دوم متوسط (میانگین) مجذور کلیه مقادیر ولتاژهای لحظه ای یک شکل موج است. مقادیر RMS اسمی توان بلندگو، نسبتا کنسرواتیو هستند. گاهی اوقات توان program بلندگو RMS نامیده می­ شود، هر چند این کار از نظر فنی نادرست است.

بخش سوال و جواب درباره محصول :

عالی حرف نداره نابر وان

عالیه تازه فهمیدم موسیقی چه لذتی داره با اچ کی حرف نداره نمیشه مقایسه کنی برند hk با هیچ برندی ....