میکروفن هدمیک با سیم مای پرو MIPRO MU-55HN

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

MiPro

رسانه تصویری

راهنمای خرید میکروفن بی سیم را اینجا بخوانید

مواردی که باید در مورد انتخاب صحیح میکروفن بی سیم بدانیم

  • کجا می خواهید از آن استفاده کنید
  • اگر قصد استفاده از آن را در یک مکان ثابت دارید، شرایط بسیار ساده است. فقط مطمئن شوید که سیستم بی سیم بر روی فرکانس UHF و VHF با فرکانس آنتن پخش تلویزیون محلی و یا سایر دستگاه های بی سیم که در محل و در نزدیکی آن استفاده می شود، تداخل نکند.
  • اگر قصد استفاده در شهر ها و اماکن مختلف را دارید، یک سیستم Frequency Agility به شما کمک می کند تا با شرایط محلی تطبیق پیدا کنید. انتخاب فرکانس خودکار فرآیند را ساده تر می کند.
  • چه تعداد سیستم بی سیم مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ اگر پاسخ شما یک است، نیازی به مدیریت چند سیستم نیست.
  • اگر قصد دارید از دو یا چند سیستم بی سیم استفاده کنید، هر کدام با فرکانس های مختلف کار می کنند. این فرکانس ها باید با توجه به اینکه مانع از دخالت با یکدیگر شوند، انتخاب شوند.
  • سیستم های پیشرفته به صورت خودکار به انتخاب فرکانس های سازگار کمک می کنند. سیستم های UHF و VHF معمولا در کنار یکدیگر بدون مسئله تداخل کار می کنند.

ادامه مطلب

فرستنده های میکروفن دستی

فرستنده های BODY PACK

این فرستنده ها روی لباس یا لبه گیتار نصب می شوند و با میکروفن یقه ای و یا هدمیک مورد استفاده قرار می گیرند. میکروفن های یقه ای معمولا به لباس متصل می شوند و در اندازه های مختلفی تولید می شوند و برای استفاده در تلویزیون و تولید فیلم و نیز در برخی سخنرانی ها استفاده می شوند. میکروفن های هدمیک ارائه دهنده کیفیت صوتی بالا و پایدار هستند و به راحتی بر روی سر قرار می گیرند و گزینه مناسبی برای اجرای زنده نیز به شمار می روند. دسته ای دیگر از میکروفن ها مانند میکروفن های Clip که معمولا بر روی ساز بادی و یا برنجی و زهی و کوبه ای قرار می گیرند و به کمک همین BODY PACK به صورت بی سیم مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل موقعیت و فاصله ثابت خود از ساز، کیفیت بالایی ارائه می دهند. برخی از فرستنده های کمری میز بر روی خود مجهز به نمایشگر جهت نمایش اطلاعات میکروفن ماننده فرکانس، وضعیت آنتن، باتری و… می باشند.

ادامه مطلب

پهنای باندی UHF یا VHF؟

تقریبا تمام سیستم های بی سیم بر روی برد های VHF (very high frequency) و یا UHF (ultra high frequency) عمل می کنند. سیستم های بی سیم VHF در محدوده ۱۷۴ تا ۲۱۶ مگا هرتز و سیستم های UHF در محدوده ۴۷۰ تا ۸۰۵ مگا هرتز عمل می کنند. به طور سنتی، سیستم های UHF از کیفیت بالا تری برخوردارند و شهرت آنها به دلیل داشتن محدوده فرستنده بیشتر و تداخل کمتر با امواج تلویزیونی است. همه اینها نیاز به شرایطی هم دارند. سیستم های مبتنی بر UHF اجازه می دهند تا فرستنده قدرت بیشتری داشته باشد اما این بدان معنا نیست که هر سیستم UHF دارای قدرت بیشتری نسبت به یک سیستم VHF باشد. برای تداخل کمتر، این وضعیت تغییر می کند. به عنوان مثال بخش هایی از محدوده UHF به ارتباطات ایمنی عمومی و پخش تلویزیونی دیجیتال مربوط می شود. همچنین بالاترین طیف محدوده UHF (بالاتر از ۹۰۰ مگاهرتز) یک محدوده وسیع برای تلفن های بی سیم، درب پارکینگ و رادیو است. بنابراین برای میکروفن بی سیم توصیه نمی شود زیرا احتمال وقوع مشکلات بسیاری وجود دارد. فناوری پردازش سیگنال دیجیتال نقش مهمی در برخورد با تداخل بازی می کند که در ادامه به آن می پردازیم.

ادامه مطلب

تفاوت سیستم های وایرلس آنالوگ و دیجیتال

عملکرد و ویژگی گیرنده های بی سیم

میکروفن بی سیم Mipro

میکروفون هدست بخریم یا یقه ای بی سیم؟

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ میکروفون هدست یا بی سیم یقه ای؟ در سخنرانی‌ها و برنامه‌های حرفه ای میکروفون هدست به میکروفون یقه ای ترجیح داده می‌شود، اما چرا؟ همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را بررسی کنیم.
به‌طور خلاصه باید گفت اگر برای اجرای زنده یک برنامه یا سخنرانی به‌دنبال بالاترین کیفیت صدا هستید، از طرف دیگر قصد استفاده از میکروفون های با سیم را ندارید، بهترین گزینه برای شما یک میکروفن هدست بی سیم حرفه ای است. میکروفن هدمیک (Headworn) یا هدست (Headset) به‌دلیل قرارگرفتن در نزدیکی دهان گوینده، هم صدا را با وضوح و شفافیت بالاتری دریافت می‌کند و هم امکان بروز فیدبک را روی صحنه به حداقل می‌رساند. از همین رو، در اجراهای تخصصی یا مهم، استفاده از میکروفون هدست اولویت دارد. میکروفون هدست بی سیم

میکروفن هدمیک

مزایای خرید میکروفون هدمیک در یک نگاه

* میکروفون هدمیک نزدیک دهان گوینده قرار گرفته و با چرخاندن سر حرکت می‌کند. بنابراین سطح کیفیت و شفافیت صدا با حرکت سر به اطراف ثابت می‌ماند.
* میکروفون های هدمیک با دو الگوی قطبی کاردیوئید (تک‌جهتی) و اومنی‌دایرکشنال (تمام‌جهتی) در بازار در دسترس هستند.
* هنگام استفاده از میکروفون هدست امکان بروز فیدبک کاهش می‌یابد.
* کوچک بودن نیز باعث می‌شود که میکروفون هدمیک کمتر به چشم بیاید که این مورد برای تولید محتوای ویدئویی حائز اهمیت است.

تفاوت میکروفون هدست و یقه ای بی سیم

برخی کارشناسان صوتی میکروفون هدست را بهترین انتخاب برای سخنرانان و جایگزین مناسبی برای میکروفن های یقه ای بی سیم می‌دانند. می دانیم میکروفون های یقه ای بی سیم مزایای زیادی دارند. آنها به افراد اجازه می‌دهند آزادانه در صحنه حرکت کنند. کوچک و سبک وزن هستند و اغلب از قیمت مناسبی برخوردارند. در اغلب میکروفون های یقه ای الگوی برداشت اومنی‌دایرکشنال به کار گرفته می‌شود، به این ترتیب میکروفون قادر است تمام صداهای اطراف خود را دریافت کند. این ویژگی خوب است چون محدودیتی برای نصب میکروفون روی لباس ایجاد نمی‌کند، ضمن اینکه گوینده نیز می‌تواند به‌راحتی سر خود را به اطراف تکان دهد و نگران از دست رفتن صدا نباشد. میکروفون هدمیک کوچک

میکروفون بیسیم هدست

ولی اشکالی وجود دارد. اگر در محیط اطراف گوینده سروصدا زیاد باشد، میکروفون یقه ای این نویزهای اضافی را نیز برداشت می‌کند.
همچنین اگر روی صحنه بلندگو وجود داشته باشد، با نزدیک شدن سخنران یا گوینده به آنها، امکان ایجاد فیدبک و شنیده شدن صدای ناخوشایند آن در سالن وجود دارد. یکی از راه‌های مواجه نشدن با این مشکلات، استفاده از میکروفون هدست بی سیم است. در میکروفون هدست میزان gain before feedback (GBF) بهتر از میکروفون یقه ای است.
به‌طور خلاصه می‌توان گفت میکروفون های هدست حرفه ای در مقایسه با مدل‌های یقه ای دارای کیفیت صدای بالاتر و باثبات‌تر، مشکلات فیدبک کمتر و gain before feedback بهتری هستند.

کاربردهای میکروفون هدست بی سیم

میکروفون های هدمیک در موقعیت‌های گوناگون قابل استفاده هستند؛ از سخنرانی‌ها، مراسم‌ها و برنامه‌های زنده گرفته تا برنامه‌های تلویزیونی. به‌دلیل نزدیکی به دهان افراد استفاده از این میکروفون ها در مراسم‌های شلوغ یا محیط‌های پر سروصدا مانع افت کیفیت و وضوح صدا می‌شود. بنابراین می‌توان گفت میکروفون هدست بی سیم برای سخنرانی، ارائه، اجرای زنده، تدریس، نمایش و... قابل استفاده است.

میکروفن هدمیک

قیمت میکروفن هدمیک بالاتر است یا یقه ای؟

به طور معمول قیمت میکروفن های هدمیک به‌خصوص هدست های حرفه ای، بالاتر از مدل‌های بی سیم یقه ای و دستی است. علت این موضوع مزایایی است که میکروفن هدمیک بی سیم در مقایسه با میکروفن یقه ای دارد و در بالا به آنها اشاره شد. اگرچه مدل‌های ارزان قیمت میکروفون هدست نیز در بازار وجود دارد، اما تولیدات برندهای معتبر و شناخته شده مانند میکروفن هدمیک بی سیم سنهایزر و شور اغلب از قیمت بالاتری برخودارند. در واقع شاید بتوان یکی از معدود معایب میکروفن هدست حرفه ای را قیمت کمی بالای آن است.

آیا خرید یک میکروفون هدست حرفه ای کافی است؟

هنگام خرید میکروفون هدست بی سیم واقع بین باشید. میکروفون ها تنها جزئی از سیستم صوتی هستند و تمام مشکلات فنی یا آکوستیک را حل نمی‌کنند. اگر سایر اجزای سیستم صوتی شما به‌درستی انتخاب یا پیکربندی نشده باشند، حتی انتخاب یک میکروفون خوب و حرفه ای نیز تفاوتی ایجاد نمی‌کند. اگر میکروفون بی سیم هدست یا هدمیک را برای کاربردی خاص مانند اجرا در سالن‌های بزرگ یا برنامه‌های تخصصی می‌خواهید، بهتر است با کارشناسان متخصص مشورت نمایید. کارشناسان دیجی صدا تا زمانی که بهترین میکروفون هدست حرفه ای متناسب با هدفتان را بیابید در کنار شما هستند. میکروفون هدست حرفه ای

بخش سوال و جواب درباره محصول :