بلندگو اکتیو جی بی ال JBL EON610

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

JBL

رسانه تصویری

JBL PROFESSIONAL by HARMAN
بدون شک یکی از برندهای محبوب در ایران، برند JBL می باشد که از سال های گذشته در ایران فعالیت داشته است. این برند آمریکایی، زیر مجموعه شرکت HARMAN می باشد که جزء پیشتازان صنعت صدا در دنیا به شمار می رود. از جدید ترین تولیدات این شرکت می توان به خانواده سری EON600 اشاره کرد که شامل بلندگوها و ساب ووفر اکتیو است. در شکل زیر خانواده سری EON600 مشخص است.

خانواده سری EON600

حمل و نقل آسان
اگر شما می خواهید از این بلندگو به صورت پرتابل استفاده کنید قطعا گزینه مناسبی برای شما است. ابعاد و وزن کم بلندگو باعت سهولت در جا به جایی آن می شود. وزن این بلندگو فقط 17.7 کیلوگرم است.

بدنه بلندگو به روش قالب گیری تزریقی تهیه شده و از آکوستیک ایده آلی برخوردار است. طرز شکل گیری مکانیکی بدنه باعث افزایش قابل ملاحظه ای در حجم کابینت بلندگو می شود که این امر به بهبود صدا نیز کمک می کند. از طرفی این بلندگو مجهز به 4 دستگیره می باشد که این امر نیز به حمل و نقل آسان آن نیز کمک می کند.

علاوه بر این، این بلندگو قابلیت آویز از ارتفاع را دارد. همچنین می توانید از این بلندگو بر روی پایه ایستاده و دیواری بهره ببرید و یا از آن به عنوان مانیتور صدا بر روی زمین استفاده کنید. طراحی بلندگو به گونه ای است که به راحتی و با ضریب امنیت بالا می توانید 2 عدد از آن را روی هم قرار دهید.

الگوی پوشش صدا در خانواده EON600 در مقایسه با یک بلندگوی معمولی
عملکرد فوق العاده سری EON600 به دلیل دست یابی به یک طراحی فوق العاده است. مهندسین صدای JBL ، برای دست یابی به زاویه پخش مناسب، در 36 نقطه مختلف نسبت به بلندگو اقدام به اندازه گیری فرکانس های بالا و پایین کرده اند و سپس Waveguides مخصوص به هر یک از درایورها را طراحی کرده اند که نتیجه آن کیفیت صوتی بالا و پوشش یکنواخت و یکسان برای مخاطبان است.

اپلیکیشن مخصوص خانواده EON600
از دیگر مزیت های مهم سری EON600 می توان به اپلیکیشن آن اشاره کرد. به کمک این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود هم زمان تا 4 بلندگو از این خانواده را به طور هم زمان کنترل کنید. امکان کنترل باس و تریبل و اکولایزر و پری ست های گوناگون و همچنین ولوم MASTER بلندگو از مهم ترین امکانات این اپلیکیشن است.

این بلندگو قابلیت اتصال هم زمان میکروفن چه از نوع سیم دار و چه بی سیم و یک دستگاه پلیر مانند تلفن همراه، تبلت یا هر مدل دیگری را بدون نیاز به میکسر دارد. شما این تجهیزات را به یک بلندگو متصل کرده و سپس می توانید از خروجی پشت آمپلی فایر آن را به یک بلندگو اکتیو دیگر متصل کنید. می توانید مقدار ولوم خروجی از آنها را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

اگر احساس می کنید سیستم PA شما برای تقویت، نیاز به یک ساب ووفر دارد، با اضافه کردن میکسر به سیستم خود می توانید به راحتی ساب ووفر اکتیو را نیز به همرا بلندگوها استفاده کنید.

شکل زیر نقشه فنی عملکرد سیگنال از لحظه ورود به بلندگو تا لحظه خروج از بلندگو را نشان می دهد. همچنین قسمت های مختلف و کاربردی در پشت آمپلی فایر این بلندگو برای آشنایی و استفاده آسان تر کاربران، مشخص شده است.

 1. کلید خاموش و روشن کردن LED تعبیه شده در جلوی بلندگو.
 2. کلید فعال و غیر فعال کردن اکولایزر بلندگو.
 3. ولوم کنترل مقدار بلندی صدا در کانال شماره دو.(شماره 5 عکس)
 4. کلید انتخاب بین دو حالت میکروفن و لاین که با توجه به نوع دستگاه متصل شده به بلندگو انتخاب می شود.(برای کانال شماره 2)
 5. ورودی کانال شماره دو که از نوع کمبو می باشد و می توان به آن انواع کانکتورهای کنون و بنون را متصل کرد.
 6. خروجی آمپلی فایر بلندگو که می توان از آن برای لینک به یک بلندگو اکتیو دیگر استفاده کرد.
 7. ورودی کابل برق بلندگو و کلید خاموش/روشن بلندگو. نکته حائز اهمیت در این قسمت وجود فیوز قرمز رنگ می باشد که با توجه به نوع برق ایران همیشه باید بر روی 230 ولت قرار داشته باشد.
 8. این قسمت مربوط به بلوتوث (این بلندگو امکان اتصال از طریق بلوتوث و اپلیکیشن مخصوص بلندگو با تلفن همراه را دارد) و اپلیکیشن بلندگو می باشد که با نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه یا تبلت می توان تنظیمات متنوعی از جمله تنظیمات مربوط به DSP و اکولایزر بلندگو و کم یا زیاد کردن صدای بلندگو را از روی تلفن همراه یا تبلت انجام داد.
 9. کلید انتخاب پری ست های از پیش تعیین شده توسط شرکت سازنده که با فشردن آن می توان به چهار نوع پری ست که نام آن ذکر شده را انتخاب کرد.
 10. ولوم مستر بلندگو برای تنظیم مقدار بلندی صدا در بلندگو.
 11. کلید انتخاب بین دو حالت میکروفن و لاین که با توجه به نوع دستگاه متصل شده به بلندگو انتخاب می شود.(برای کانال شماره 1)
 12. ورودی کانال شماره یک که از نوع کمبو می باشد و می توان به آن انواع کانکتورهای کنون و بنون را متصل کرد.

اکتیو
دارد
10
500
1000
کنون/XLR
کنون/XLR
52Hz-20kHz (±10dB)
124
110
60
32
29
55
11.8
Polypropylene

تاریخچه JBL

نام شرکت JBL، از روی نام بنیانگذار آن یعنی James Bullough Lansing گرفته شده است. این کمپانی بلندگوساز مطرح آمریکایی از سال ۱۹۴۶ در سطح جهانی شروع به فعالیت نمود . امروزه این شرکت در تولید بلندگو، ساب ووفر و آمپلی فایر یکی از مطرح ترین شرکت ها به حساب می آید. لانسینگ در ابتدا مدیر کمپانی التک لن سینگ Altec Lansing بود . در سال ۱۹۴۱کمپانی Altec را به آقای James Ling واگذار کرد و تصمیم به ساخت بلندگوهایی با نام تجاری JBL گرفت. لانسینگ، طراح اولین بلندگوهای HORN در Altec بود . لانسینگ اولین بلندگوی هورن که برای سالن های نمایش طراحی کرد مدل W5 ۷۵ بود. این بلندگوی غول پیکر به تنهایی پشت پرده نمایش قرار می گرفت و به علت وضوح صدا و قدرت پرتاب صوت به انتهای سالن، صدای متفاوتی را برای تماشاچیان ایجاد می کرد .


ادامه متن را اینجا بخوانید.

بخش سوال و جواب درباره محصول :