میکروفن هدمیک بیرداینامیک BEYERDYNAMIC TG H54

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

beyerdynamic

TG H54

هدست بیرداینامیک مدل TG H54 با میکروفون کندانسر و الگوی قطبی تک جهته کاردیود و فاقد گوشی هدفون مناسب برای اجرای زنده، خبرنگاری، ورزشی، کلاس‌های آموزشی و موزیسین‌ها طراحی و تولیدشده است.
این هدست یکی از محبوب‌ترین محصولات بیرداینامیک است. با خیال آسوده از کیفیت برتر این میکروفون هر جا و در هر مکانی می‌توانید از این محصول استفاده کنید. همچنین با تهیه یک گیرنده و فرستنده می‌توانید از این مدل به‌عنوان هدست بی سیم استفاده کنید.
زانویی انعطاف‌پذیر این میکروفون اجازه می‌دهد تا موقعیت آسان و سریعی را برای بهترین صدا انتخاب کنید. برای استفاده از این هدست به‌صورت اتصال باسیم، تهیه یک فیش مبدل فانتوم پاور همچون CV 18 ضروری است.
مبدل فانتوم پاور CV 18 انرژی لازم را برای روشن شدن میکروفون کندانسر این محصول را تأمین می‌کند. این هدفون از طراحی بهینه برای استفاده بهتر و کارایی بالاتر از الگوی قطبی کاردیود بهره‌ می ‌برد.

وکال
کاندنسر
کاردیود
40 هرتز تا 17000 هرتز
800 اهم
کنون/XLR
39 گرم

تاریخچه BEYERDYNAMIC

شرکت Beyer در سال ۱۹۲۴ با نام  Elektrotechnische Fabrik Eugen Beyer در شهر برلین تاسیس شد Eugen Beyer بنیانگذار این شرکت کار خود را با طراحی و تولید بلندگو شروع کرد.
در سال ۱۹۳۷، این شرکت توانست هدفون های داینامیک خود با مدل DT48 را تولید کند. سپس در سال ۱۹۳۹، این شرکت تولید اولین میکروفون دینامیک خود M19 را برای استفاده در استودیو آغاز کرد.
در اوایل دهه 60 میلادی، این شرکت میکروفون جهت دار خود M88، که به عنوان تنها میکروفون برای استفاده در سخنرانی ملکه الیزابت در استرالیا استفاده شده بود را عرضه کرد.


ادامه متن را اینجا بخوانید.

میکروفون هدست بخریم یا یقه ای بی سیم؟

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ میکروفون هدست یا بی سیم یقه ای؟ در سخنرانی‌ها و برنامه‌های حرفه ای میکروفون هدست به میکروفون یقه ای ترجیح داده می‌شود، اما چرا؟ همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را بررسی کنیم.
به‌طور خلاصه باید گفت اگر برای اجرای زنده یک برنامه یا سخنرانی به‌دنبال بالاترین کیفیت صدا هستید، از طرف دیگر قصد استفاده از میکروفون های با سیم را ندارید، بهترین گزینه برای شما یک میکروفن هدست بی سیم حرفه ای است. میکروفن هدمیک (Headworn) یا هدست (Headset) به‌دلیل قرارگرفتن در نزدیکی دهان گوینده، هم صدا را با وضوح و شفافیت بالاتری دریافت می‌کند و هم امکان بروز فیدبک را روی صحنه به حداقل می‌رساند. از همین رو، در اجراهای تخصصی یا مهم، استفاده از میکروفون هدست اولویت دارد. میکروفون هدست بی سیم

میکروفن هدمیک

مزایای خرید میکروفون هدمیک در یک نگاه

* میکروفون هدمیک نزدیک دهان گوینده قرار گرفته و با چرخاندن سر حرکت می‌کند. بنابراین سطح کیفیت و شفافیت صدا با حرکت سر به اطراف ثابت می‌ماند.
* میکروفون های هدمیک با دو الگوی قطبی کاردیوئید (تک‌جهتی) و اومنی‌دایرکشنال (تمام‌جهتی) در بازار در دسترس هستند.
* هنگام استفاده از میکروفون هدست امکان بروز فیدبک کاهش می‌یابد.
* کوچک بودن نیز باعث می‌شود که میکروفون هدمیک کمتر به چشم بیاید که این مورد برای تولید محتوای ویدئویی حائز اهمیت است.

تفاوت میکروفون هدست و یقه ای بی سیم

برخی کارشناسان صوتی میکروفون هدست را بهترین انتخاب برای سخنرانان و جایگزین مناسبی برای میکروفن های یقه ای بی سیم می‌دانند. می دانیم میکروفون های یقه ای بی سیم مزایای زیادی دارند. آنها به افراد اجازه می‌دهند آزادانه در صحنه حرکت کنند. کوچک و سبک وزن هستند و اغلب از قیمت مناسبی برخوردارند. در اغلب میکروفون های یقه ای الگوی برداشت اومنی‌دایرکشنال به کار گرفته می‌شود، به این ترتیب میکروفون قادر است تمام صداهای اطراف خود را دریافت کند. این ویژگی خوب است چون محدودیتی برای نصب میکروفون روی لباس ایجاد نمی‌کند، ضمن اینکه گوینده نیز می‌تواند به‌راحتی سر خود را به اطراف تکان دهد و نگران از دست رفتن صدا نباشد. میکروفون هدمیک کوچک

میکروفون بیسیم هدست

ولی اشکالی وجود دارد. اگر در محیط اطراف گوینده سروصدا زیاد باشد، میکروفون یقه ای این نویزهای اضافی را نیز برداشت می‌کند.
همچنین اگر روی صحنه بلندگو وجود داشته باشد، با نزدیک شدن سخنران یا گوینده به آنها، امکان ایجاد فیدبک و شنیده شدن صدای ناخوشایند آن در سالن وجود دارد. یکی از راه‌های مواجه نشدن با این مشکلات، استفاده از میکروفون هدست بی سیم است. در میکروفون هدست میزان gain before feedback (GBF) بهتر از میکروفون یقه ای است.
به‌طور خلاصه می‌توان گفت میکروفون های هدست حرفه ای در مقایسه با مدل‌های یقه ای دارای کیفیت صدای بالاتر و باثبات‌تر، مشکلات فیدبک کمتر و gain before feedback بهتری هستند.

کاربردهای میکروفون هدست بی سیم

میکروفون های هدمیک در موقعیت‌های گوناگون قابل استفاده هستند؛ از سخنرانی‌ها، مراسم‌ها و برنامه‌های زنده گرفته تا برنامه‌های تلویزیونی. به‌دلیل نزدیکی به دهان افراد استفاده از این میکروفون ها در مراسم‌های شلوغ یا محیط‌های پر سروصدا مانع افت کیفیت و وضوح صدا می‌شود. بنابراین می‌توان گفت میکروفون هدست بی سیم برای سخنرانی، ارائه، اجرای زنده، تدریس، نمایش و... قابل استفاده است.

میکروفن هدمیک

قیمت میکروفن هدمیک بالاتر است یا یقه ای؟

به طور معمول قیمت میکروفن های هدمیک به‌خصوص هدست های حرفه ای، بالاتر از مدل‌های بی سیم یقه ای و دستی است. علت این موضوع مزایایی است که میکروفن هدمیک بی سیم در مقایسه با میکروفن یقه ای دارد و در بالا به آنها اشاره شد. اگرچه مدل‌های ارزان قیمت میکروفون هدست نیز در بازار وجود دارد، اما تولیدات برندهای معتبر و شناخته شده مانند میکروفن هدمیک بی سیم سنهایزر و شور اغلب از قیمت بالاتری برخودارند. در واقع شاید بتوان یکی از معدود معایب میکروفن هدست حرفه ای را قیمت کمی بالای آن است.

آیا خرید یک میکروفون هدست حرفه ای کافی است؟

هنگام خرید میکروفون هدست بی سیم واقع بین باشید. میکروفون ها تنها جزئی از سیستم صوتی هستند و تمام مشکلات فنی یا آکوستیک را حل نمی‌کنند. اگر سایر اجزای سیستم صوتی شما به‌درستی انتخاب یا پیکربندی نشده باشند، حتی انتخاب یک میکروفون خوب و حرفه ای نیز تفاوتی ایجاد نمی‌کند. اگر میکروفون بی سیم هدست یا هدمیک را برای کاربردی خاص مانند اجرا در سالن‌های بزرگ یا برنامه‌های تخصصی می‌خواهید، بهتر است با کارشناسان متخصص مشورت نمایید. کارشناسان دیجی صدا تا زمانی که بهترین میکروفون هدست حرفه ای متناسب با هدفتان را بیابید در کنار شما هستند. میکروفون هدست حرفه ای

بخش سوال و جواب درباره محصول :