دیکر وقت آن رسیده که به فکر یک سیستم درست درمون باشی!

شروع برای یک تغییر بزرگ

چرا لاین اری!؟

طراحی و اجرای سیستم صوتی برای کنسرت ها و اجراهای بزرگ، امروزه بدون بهره گیری از سیستم لاین اری بسیار دشوار و چالش برانگیز خواهد بود. در عصر حاضر دیگر سیستم های صوتی شامل دیوارها و انبوهی از اسپیکرها رفته رفته کاربرد خود را از دست می دهند و بخشی از مشکلات این نوع سیستم ها از قبیل: پوشش صوتی، مدت زمان نصب، حمل و نقل و از سوی دیگر با پیشرفت تکنولوژی، همه و همه باعث شده تا مهندسان امر صدا جهت ارائه صدای با کیفیت عالی به همراه حداکثر قدرت و پوشش دهی صوتی به سیستم های لای اری روی بیاورند.

در ابتدای سال 2000 میلادی سیستم های لاین اری توسط شرکت های گوناگون ارائه می شد و مسیری پر ازدحام و پر رقیب به شمار می آمد. از این رو بخش تحقیق و توسعه شرکت وارفیدل با مطالعه بازار و محصولات رقیب و شناخت از مشتریان خود، سیستم لاین اری WLA را طراحی و معرفی کرد.

در هر WLA-28 از دو عدد پخش کننده قدرتمند 8 اینچی با قطر سیم پیچ 2 اینچ برای پخش هر چه بهتر فرکانس های پایین استفاده شده است. همچنین برای پخش فرکانس های بالا و همخوانی هر چه بیشتر با فرکانس های میانی و پایین، از یک تیوتر قدرتمند 3.2 اینچی از جنس تیتانیوم به همراه مگنت نئودیمیم استفاده کرده است.

WLA-28 از زاویه پوشش 100 درجه افقی و 10 درجه عمودی برخوردار است. بهره مندی از زاویه باریک 10 درجه عمودی، باعث شده تا مهندسان صدا بتوانند تعداد بیشتری از این بلندگو را در کنار هم، بدون به وجود آمدن مشکل تداخل فرکانسی به کار ببرند. مهندسان شرکت وارفیدل در طراحی هورن WLA-28 از تکنولوژی خاصی استفاده کرده اند که باعث پوشش صوتی وسیع 100 درجه افقی و 10 درجه عمودی، به صورت یکنواخت، یک دست و اعوجاج پایین شده است.

در اجراهای بزرگ، فضای بیرون و یا فضای داخل به پوشش های صوتی مختلفی نیاز است که در WLA-28 شما میتوانید برای دست یابی به پوشش صوتی مورد نظرتان، با تغییر دادن زاویه بلندگوها نسبت به یکدیگر، به پوشش مورد نظر دست یابید.

در WLA-28 از کراس اور 2-WAY و قطعات الکترونیکی مرغوب و سیم پیچ های القایی با هسته های فلزی جهت تفکیک هرچه بهتر فرکانس های بالا از میانی و پایین استفاده شده است.

در صورتی که مهندسان صدا نیاز به تغییر فرکانس های کراس اور داشته باشند، این سیستم امکان استفاده به صورت bi-amp را نیز برای شما فراهم میکند.

WLA-28 جهت تولید صدای بسیار زیاد تا 132 دی بی SPL، تنها نیاز به توان 400 وات RMS، نیاز دارد و این یعنی مصرف کمتر، آمپلی فایر کمتر و در نتیجه هزینه کمتر. این تنها مزیت این اسپیکر نیست. مقاومت اسمی 16 اهم WLA-28 باعث میشود که شما بتوانید هر 4 عدد اسپیکر را توسط یک آمپلی فایر درایو کنید و این یعنی باز هم هرینه کمتر.

جنس بدنه WLA-28 از چوب و بسیار مقاوم و یکپارچه طراحی شده است و در آن از دستگیره های پلاستیکی و فلزی جهت مقاومت بیشتر و تولید صدای بهتر توسط جعبه بلندگو، استفاده نشده است.

این سیستم جهت پخش هرچه بهتر فرکانس های پایین ساب ووفر مدل WLA-15 را طراحی و معرفی کرد که در آن از یک ووفر 15 اینچ به قطر سیم پیچ 4 اینچ و به قدرت 700 وات RMS، استفاده شده است که قابلیت آویز به همراه بلندگوهای ستلایت را دارد.

ویژگی های کلیدی

ویژگی های ست بلندگو لاین اری وارفیدل


پوشش رنج کامل فرکانسی

به دلیل جدا بدون بلندگو های پخش فرکانس های بالا،میانی و پایین، این سیستم به شما امکان پوشش کامل رنج فرکانسی با بالاترین کیفیت و بیشترین سطح صدا را فراهم می کند.

Low distortion

محدود بدون زاویه پوشش هر یک از اسپیکر ها باعث می شود که شما حتی با بالا بردن تعداد بلندگو نه تنها از قدرت صدا بلکه شفافیت صدا نیز کاهش چشمگیری پیدا نخواهد کرد.

تغییر زاویه پوشش

هر یک از بلندگو ها از 0 تا 10 درجه امکان تغییر زاویه دارند.این امر قابلیت نصب سیستم در فضا های گوناگون با معماری متفاوت را فراهم می آورد.این امکان در عرض چند ثانیه امکان پذیر است.

نصب سریع

با بهره گیری از سخت افزار و پایه های نصب شده بر روی بلندگو ها نصب و بهره برداری از این سیستم در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد و این فرایند تنها به کمک دو نفر قابل انجام است.

حمل و نقل

کوچک بودن، باعث پایین آمدن وزن و در تنیجه حمل و نقل آسان شده.

100 درجه افقی

پوشش 100 درجه افقی خیلی از مشکلات را در فضای باز حل کرده

3.2 اینچ تیوتر

بهره گیری از تیوتر 3.2 اینچ تیتانیوم و مگنت نئودیمیوم باعث راندمان بالا شده

SPL بیشتر

تنها با صرف 400 وات می توانید SPL 132 تولید کنید از روی دیگر با توجه به ساختار این سیستم هدر رفت انرژی در اثر قرار گرفتن اسپیکر ها در کنار هم بسیار کم می باشد.

System Configuration


1500 تا 2000 نفر

WLA-28 FLY FRAME × 2
WLA-15B × 2
WLA-28 × 12
DELTA-F18B ×6
CPD 4800 × 6
DSP
قیمت

800 تا 1200 نفر

WLA-28 FLY FRAME × 2
WLA-15B × 2
WLA-28 × 8
DELTA-F18B ×4
CPD 4800 × 4
DSP
قیمت

300 تا 500 نفر

WLA-28 FLY FRAME × 2
WLA-15B × 2
WLA-28 × 6
CPD 4800 × 2
DSP

قیمت

تاریخچه شرکت وارفیدل

وارفیدل در سال 1932 توسط گیلبرت بریگز تأسیس شد و ابتدا تولیدکننده‌ بلندگوهای Hi-Fi بود که برندی بسیار مشهور است.

گیلبرت بریگز اولین بلندگوی خود را در شهر بازاری دنجی واقع در دره رودخانه وارف ساخت. منطقه‌ای که امروز با عنوان «وارفیدل» که محل تولد یکی از بزرگ‌ترین برندهای بلندگو شناخته می‌شود.

استعداد او در تولید بلندگو، نه تنها به لطف دانش فنی، بلکه به اشتیاق او به موسیقی بر میگردد. خودش پیانیست قابلی بود. اولین‌ تولیدات او جایزه‌ی اول و دوم مسابقه‌ی انجمن رادیوی بردفور بود و محصولات Hi-Fiوارفیدل ، تا به امروز جوایز زیادی را از آن خود کرده اند.

وارفیدل به عنوان برند Hi-Fi مبتکر این حوزه شناخته شده است و یکی از اولین بلندگوهای 2-Way را در سال 1945 تولید کرد و با پیتر واکر از شرکت کواد همکاری کرد و تکنولوژی کواد الکترونیکز و فناوری بلندگوهای وارفیدل را با هم ترکیب کردند.

شرکت وارفیدل در دهه ی 60 و 70 چوب ساج و پلاستیک‌های مدرن و در دهه‌ی 80 پراب اسکن لیزری (اسکالپ) و تکنیک‌های پلات برش چندگانه (فرسپ) را برای دقت صوتی معرفی کرد.

یکی از موفق‌ترین خطوط بلندگوی وارفیدل که تا به امروز در حال تولید هستند، مجموعه‌ی دیاموند وارفیدل است که اولین بار در 1981 وارد بازار شد.

این بلندگو رقابت را از این لحاظ تغییر داد که یک بلندگوی کوچک بود ولی با صدایی عظیم و این امر با استفاده از فناوری منحصر به فرد Driver آن محقق شد و این همان چیزی بود که بازار دنبال آن بود. مجموعه‌ی دیاموند تا به امروز در حال تولید است و دیاموند 220 بهترین بلندگو با قیمت زیر 200 پوند در مسابقه‌ی جوایز های‌فای 2014 شناخته شد.

در سال 1996، برند وارفیدل توسط گروه IAG تصاحب شد. این شرکت برند را یک مرحله جلوتر برد و برای رقابت با نیاز بازار در تولید بلندگوهای حرفه ای ، وارفیدل پرو متولد شد.

امروزه وارفیدل پرو به سهم خود نیروی پیشروی بازار رقابتی است. وارفیدل پرو مانند مجموعه‌ی پرفروش دیاموند در Hi-Fi موفقیت مشابهی کسب کرده است. محصولات بلندگوی این شرکت شامل Titan، WLA، و EVP-X ، برای مراسم‌ها و گروه‌های موسیقی استفاده می‌شوند و در استادیوم‌ها، کلوب‌های بزرگ، عبادتگاه‌ها و تئاترها به صورت حرفه‌ای نصب می‌شوند.

تماس با ما

شما می توانید برای ارتباط با دیجی صدا با شماره تلفن 02177514420 تماس حال فرمایید.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.digiseda.ir مراجعه فرمایید.