میکسر دیجیتال مایداس MIDAS M32-R

ناموجود

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

ناموجود

میکسر دیجیتال
32 Input Channels, 8 Aux Channels, 8 FX Return Channels
8
فیدر موتورایز
USB
14

طراحی معیاری برای آینده

هدف شرکت مایداس از طراحی و ساخت M32 ترکیب بهترین میکسرهای بریتانیایی است؛ به همراه فناوری امروزی، برای تعریف آنچه که یک میز صدا، با اندازه‏ متوسط، می‏ تواند ارائه کند. ایده‏ ابتدایی شرکت برای طراحی این محصول تحت تاثیر صنعت خودرو سازی لوکس و پر قدرت بود.

چرا خودروهای لوکس و پر قدرت؟

بسیار ساده است. چرا که تیم طراحی خودرو سازانی همچون استون مارتین، بنتلی، رولز‏رویس و بسیاری دیگر از پیشگامان صنعت خودروسازی، همگی تبحر خاصی در ارائه‏ی فناوری‏ های پیشرفته به همراه ارائه‏ ی احساس و کیفیت قابل لمس بِرَندهایشان را دارند و این همان چالشی بود که در خلق M32 با آن رو به رو بودیم. بنابراین برای آنکه طرحی از آینده را خلق کنیم تا میراث مایداس را به همراه داشته باشد، از راجش کوتی، یکی از برجسته‏ ترین طراحان صنعتی دعوت به همکاری کردیم. در ابتدا آقای کوتی کار خود را با بررسی عناصری که مایداس را تبدیل به یک بِرَند خاص و ماندگار کرده‏ است شروع کرد. ارائه‏ طرحی منطقی و بی‏نظیر که به یک ارگونومی ویژه منتهی شود، همان مؤلفه‏ هایی هستند که بیشتر مهندسین صدا در سراسر دنیا به آن متکی‏ اند. در حقیقت این‏ علت ماندگاری نام مایداس می‏ باشد. با در نظر گرفتن این عناصر آقای کوتی اقدام به ارائه طرحی کرد که بتواند در عین به روز بودن دربردارنده خلاقیت، آینده‏ نگری و ظرافت نیز باشد. مواد مختلفی مورد آزمایش قرار گرفت، طراحی های متنوعی انجام شد و در آخر طرح نهایی انتخاب شد که ترکیبی بود از آیرودینامیک هنرمندانه‏ ای که با توان اجرایی غیر قابل مقایسه عجین شده بود. این طرح در بردارنده‏ مولفه‏ های فوق مدرن و نشانه‏ های کلاسیک نیز بود.

نقطه عطفی در تاریخ میزهای صدا

با نگاهی دقیق ‏تر به M32 در می‏ یابیم که طراحی این سیستم به معنای واقعی بسیار نو و تازه است. ترکیبی از ذائقه‏ طراح برجسته، راجش کوتی به همراه امضای قابل شناسایی مایداس، M32 را از دیگر میزهای صدای هم نوع خود متمایز ساخته است. این انقلابی در طراحی میکسرهای صدا است. ساختار داخلی M32 نیز به اندازه‏ ظاهر زیبا و چشم نواز آن حائز اهمیت است. به طوری که در اجراهای مختلف و متنوع قابل استفاده می‏ باشد. در سال ۲۰۱۳ مایداس از من خواست تا طرحی ارائه کنم که بیانگر نسل جدیدی از محصولات مایداس باشد. کار با کمپانی‏ های بزرگی همچون بنتلی به من آموخته است که چگونه باید با چالش تغییر ماهیت یک برند در گذر زمان رو به رو شد. به طوری‏که با حفظ نوآوری، تاریخ و پیشینه‏ آن برند نیز محفوظ بماند. این موضوع در مورد برندی همچون مایداس که دارای پیشینه‏ ای بیش از ۴۰ سال قدمت است و نامی معتبر در صنعت ساخت میزهای صدای بریتانیایی است نیز باید رعایت می‏ شد. ارگونومی، توان و زیبایی در میزهای صدای لوکس، همانند اتومبیل‏ های لوکس و خاص به یک اندازه با اهمیت است. قطعه کاغذی سفید در اختیار من قرار گرفت تا منتخبی از موادی را که برای ساخت این میکسر نیاز دارم تهیه کنم. این خود به این معنا بود که می ‏بایست مواد سبکی همچون فیبر کربن و آلومینیوم را در نظر بگیرم و همچنین از ساختار فلزی و محکم برای نقاط آسیب‏ پذیر استفاده کنم. از ابتدا هدف ما شکستن قالب‏ های موجود بود. از این‏رو فرم طراحی را از میزهای صدای با ابعاد بزرگ به میز صدایی جمع و جور اما با قابلیت ‏های متنوع، ارگونومیک و در عین حال لوکس و خوش آب و رنگ تغییر دادیم. M32 نمادی از برند مایداس امروزی است. من بسیار خرسندم از ارائه M32 و مفتخرم که نام من با مایداس پیوند خورد.

توان پردازشی ۱۹۲ کیلوهرتزی، قابلیتی نوین

M32 ترکیبی از کیفیت صدای اسطوره ای مایداس به همراه فناوری پیشرفته دیجیتال است. آینده نگری در ارتقای قابلیت پردازشی 96 کیلوهرتز بر پایه مبدل های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ با توان ۱۹۲ کیلوهرتزی، انقلابی است که در رده‏ میکسرهای دیجیتال با فرمت متوسط صورت گرفته است. M32 مجهز به پری‏ آمپ های حرفه ای مایداس می باشد که چندین بار از سوی مراجع مختلف تحسین شده اند و همچنین فیدرهای موتورایز سری حرفه ای مایداس با عمر بیش از یک میلیون چرخش سه برابر عمر فیدرهای موتورایز دیگر میکسرهای موجود می باشد. مایداس M32 بازگشت به آینده ای است برای میکسرهای صوتی که توان میکس و تولید صدایی بی نظیر را مهیا می سازد.

پری آمپ های تحسین برانگیز مایداس

پری آمپ های میکروفون مایداس در نزد بسیاری از پیشروترین صدابرداران اجراهای زنده و همچنین صدابرداران ضبط موسیقی به عنوان جوهر اصلی صدا دهی مایداس شناخته می شود و این نکته ای است که نزدیک به نیم قرن به عنوان یکی از مشخصات بارز میکسرهای مایداس بوده و هست. به طوریکه بارها از سوی مراجع و محاکم فناوری در این رشته تحسین و ستایش شده است.
از آنجایی که یک صدای ناب همواره از نقطه آغازین در پری‏ آمپ های میکروفون به وجود می آید M32 نیز با بهره گیری از پری‏ آمپ های بی همتای مایداس مستعد تولید و ایجاد صدایی با کیفیت و بدون نقص است که، با بهره مندی از فناوری CMRR قادر به رنگ آمیزی سیگنال های صوتی است. این پری‏ آمپ های میکروفون به لحاظ ساختار فنی بسیار نزدیک به پری‏ آمپ های نامدار میکسرهای سری XL4 و 3000 HERITAGE مایداس است که به ظن بسیاری بهترین میزهای صدای آنالوگ ساخته شده در طول تاریخ اند.

چه چیز M32 را قادر به انجام هر کاری ساخته است؟

اگر شما از آن دسته از صدابردارانی هستید که تجربه‏ کار با میکسرهای آنالوگ را دارید و یا از آن دسته صدابرداران هستید که کار با میکسرهای دیجیتال دیگر را نیز تجربه کرده اید مطمئناً اولین تجربه شما با میکسر M32 بسیار راحت و لذت بخش خواهد بود .
نقطه قوت M32 توان و کارایی بالا در عین سادگی آن است. وجود پارامترهای متنوع قابل تغییر و تنظیم به همراه صفحه نمایشگر و فیدرهای موتورایز کار با این میکسر را در محیط های مختلفی همچون برنامه های زنده، اجراهای رادیویی و تلویزیونی و استودیوهای صدابرداری مناسب و کارآمد می سازد. M32 تغییر معادله ای است برای هر آنچه از یک میکسر دیجیتال انتظار می رود.
کنترل ورودی های M32 ، تمامی پارامترهای مختلف پردازشی را در یک نقطه برای شما گردآوری و مهیا ساخته است، به طوریکه مهم نیست که شما بر روی کدام کانال کار می کنید. مطمئن باشید که تمامی کنترل ها و پارامترها همواره برای تمامی کانال ها قابل دسترس است.
صفحه نمایشگر ۷ اینچی تمام رنگی، قابل رؤیت در روشنایی و نور آفتاب می باشد. این صفحه‏ نمایشگر، امکان مشاهده‏ هر چه بهتر تغییرات پارامترهای مختلف را به صورت گرافیکی مهیا میسازد.

قابلیت تنظیم میزان سیگنال های باس از طریق فیدر

M32 نیز از قابلیت فیدر فیلیپ که به عنوان متداول ترین تکنیک مرسوم برای ارسال سیگنال های باس در میکسرهای دیجیتال است بهره مند گشته است. این قابلیت امکان دسترسی سریع و آسان را به سیگنال های باس برای صدابردار مهیا می سازد.
گروه بندی DCA ، کنترل چندین سیگنال را در یک لحظه و توسط یک فیدر برای شما فراهم می‏سازد، بدون آن‏که نیازی به میکس کردن این سیگنالها در یک ساب گروپ باشد. عمدتاً گروه بندی DCAدر نزد صدابرداران اجراهای زنده برای کنترل بیشتر و ارائه‏ میکس بهتر مورد استفاده قرار می گیرد.
در نقاط مختلف M32یازده دکمه View به چشم می خورد. این دکمه ها در نقاط مختلفی همچون اکولایزر، داینامیکس، افکت و ... وجود دارند که امکان رؤیت تغییرات گرافیکی مربوط به این بخش ها را بر روی صفحه نمایشگر مهیا می سازد.

قسمت تعریف پذیر

از آنجایی که بعضی از میکسرهای دیجیتال، کنترل های تعریف پذیر را برای کاربران مهیا می سازند M32 با ارائه قسمت تعریف پذیر خود استاندارد جدید و متفاوتی را برای این بخش ارائه کرده است. به طوریکه کاربران می توانند ۳۶ کنترل تعریف پذیر را به دلخواه و نیاز خود انتخاب نمایند.
قابلیت آنالیز هم زمان سیگنال ها در گستره یکصد باند بر روی تمامی اکولایزرهای ورودی و خروجی در میکسر دیجیتال M32 امکان پذیر است. مانیتورینگ و کنترل فرکانس ها هیچگاه تا به این اندازه آسان نبوده است از این طریق شما می توانید پارامترهای مختلف اکولایزر را بر روی کانال های ورودی و خروجی به بهترین شکل ممکن رویت و تنظیم نمایید. یکی دیگر از امکانات ویژه و منحصر به فردی که در M32 مهیا شده است تنوع افزونه های افکت به تعداد ۱۶ دستگاه است که در مجموع بیش از ۵۰ نوع افکت صوتی را برای شما مهیا می سازد.

فیدرهای سری حرفه‌ای مایداس با عمری بیش از یک‌ میلیون چرخش

یکی دیگر از ویژگی‌ های بارز M32 بهره ‌مندی آن از سری فیدرهای حرفه‌ای مایداس در این کلاس است. به‌ طوری‌ که M32 را از دیگر رقبای خود در این کلاس متمایز می‌سازد. این قابلیت اطمینان از عمر طولانی و کارکرد صحیح و روان فیدر را برای مدت‌ زمان زیاد تضمین می‌نماید.

رَک اِفکت‌ های مجازی

مجموعه‌ای از افکت‌های متنوعی را به همراه دارد که یادآور رک‌هایی از افکت‌های متنوع گذشته و خاطره‌انگیز است. قسمت افکت‌های مجازی M32 شامل ۸ افکت استریو باکیفیت استودیویی و قابل تنظیم بر روی ورودی‌ها، گروه‌ها و حتی خروجی‌ها است. همچنین منتخبی از برجسته‌ترین افکت‌های صوتی شامل انواع افکت‌های طنینی Reverb ، افکت‌های پژواکی Delays ، اکولایزرها EQ ، پردازشگرهای داینامیکی Dynamics و بسیاری دیگر است.
Teletronics شبیه‌ سازی‌ شده و برگرفته از یکی از مشهورترین و ماندگارترین کمپرسور های لامپی که صدایی گرم با شفافیت بالا همچون نمونه ماندگار سخت‌ افزاری خود ایجاد می‌کند.
هنگامی‌ که لیمیتینگ آمپلی‌ فایر Urei در اواخر دهه‏ ۶۰ به بازار آمد جز اولین دستگاه‌هایی بود که از فناوری ترانزیستور بهره‌مند بود. افزونه شبیه‌ سازی‌ شده این مدل در M32 نیز همانند سخت‌افزار اصیل خود ارائه‌ کننده‏ تنظیمات روان، ساده و باکیفیت است.
کمپرسور لامپی 670 Fairchild نه‌ تنها رکورد پرطرفدارترین ابزار کلاسیک و آنتیک را در مزایده‌هایی که در گوشه‌ کنار دنیا برگزار می‌شود شکسته است بلکه به وجود آورنده یکی از خوش‌ رنگ‌ ترین سیگنال‌های صوتی که در تاریخ کمپرسورها ایجاد شده نیز می باشد. در افزونه‌ی شبیه ‌سازی‌ شده این کمپرسور در M32 کوشیده‌ ایم تا همان کیفیت و قابلیت‌ ها را در اختیار شما قرار دهیم.
COMBINATOR یکی از شگفت‌ انگیزترین کمپرسورهای ۵ باندی است که به تقلید از کمپرسورهای مورد استفاده در ا‌ستودیوهای رادیویی و تلویزیونی و همچنین استودیوهای مسترینگ ‌شبیه سازی شده است.
XTEC EQ1 بدون تردید یکی از بهترین اکولایزرهای پَسیو استودیویی ساخته‌شده است که عمدتاً از آن به‌عنوان مزه و سس رمزآلود مهندسین صدا برای ضبط صداهای باکیفیت یاد می‌شود. XTEC EQ5 مجهز به‌ تمامی ویژگی‌های مدل دیگر خود با قابلیت پارامتریک است.
Sound Maximazer وسیله‌ای برای بازیابی درخشندگی طبیعی و وضوح برای هرگونه سیگنال صوتی است. این دستگاه برگرفته از دستگاه مشهور Sonic Maximizer است. Dimensional Chrous ایـن مدل مثـال خـوبی بـرای عنوان بهتـرین دستـگاه افـکت کُـرِسی است کـه تـا بـه‌ حـال سـاخته‌ شده و این افـزونـه با الـهـام از Roland D Chorus شبیه‌ سازی‌ شده است.

قابلیت کنترل از راه دور به‌ وسیله گوشی‌های هوشمند و تبلت

 • اپلیکیشن M32Q
  • کنترل میکسر از طریق iPhone
  • کنترل میکسر از طریق گوشی های هوشمند اندرویدی
 • نرم افزار M32Edit
  • نرم افزار ویرایشی تنظیمات میکسر
 • نرم افزار M32Mix
  • کنترل میکسر از طریقiPad

میکسر M32 در یک نگاه

 • میز صدابرداری برنامه ‏های زنده و استودیوهای ضبط صدا دارای ۴۰ ورودی
 • مجهز به ۳۲ پیش تقویت کننده میکروفون مایداس که بارها برنده‏ جایزه‏ کیفیت فنی شده ‏اند
 • دارای ۲۵ میکس باس
 • مجهز به پورت AES50 و قابلیت ارتقاء ورودی و خروجی‏ ها تا ۹۶ ورودی و ۹۶ خروجی
 • ساختار پردازشی با امکان پردازش ۹۶ کیلوهرتز جهت به روز رسانی‏ های نرم افزاری آینده
 • مجهز به مبدل دیجیتال به آنالوگ و آنالوگ به دیجیتال با توان ۱۹۲ کیلوهرتز
 • طراحی شده توسط یکی از مشهورترین طراحان خودروهای لوکس بنتلی
 • ساختـه شده از فیبر کربن-آلومینیوم و آلیاژی از فلز متراکم و مقاوم
 • پردازش دیجیتالی با توان ۴۰ بیت
 • مجهز به هشت DCA و گروه بندی شش‏ گانه‏ میوت ‏ها
 • دارای هشت پردازشگر افکت استریو
 • ۲۵ فیدر ۱۰۰ میلیمتری از سری فیدرهای حرفه‏‎ای مایداس
 • صفحه نمایشگر ۷ اینچی تمام رنگی قابل رویت در روشنایی
 • مجهز به درگاه USB2 با قابلیت انتقال ۳۲ ورودی و یا ۳۲ خروجی
 • هماهنـگ بـا نرم افزارهای ضبط صدا و قـابلیت کنترل این نـرم‏ افزارهـا با پروتـکل‏ هـای MACKIE Control و HUI
 • قابلیت کنترل از راه دورِ بی‏سیم، با استفاده از نرم‏ افزارهای قابل نصب بر روی تلفن‏های هوشمند و تبلت
 • مجـهز به منبع تغذیه‏ هماهنگ با ولتاژهای متداول جهانی
 • طراحی و مهندسی در کشور انگلستان

تاریخچه MIDAS

تاریخچه برند Midas

در سال ۱۹۷۰ مایداس ( MIDAS ) توسط جف بایرز و چارلز بروک تحت عنوان مایداس امپیلی فیکیشن ( MIDAS Amplification) آغاز به کارکرد.
در ابتدا محصولات این شرکت محدود به ساخت آمپلی‌فایرهایی برای سازهای موسیقی بود اما خیلی زود جف بایرز، با ارائه ایده‌ای جدید برای طراحی و تولید تجهیزات صوتی حرفه‌ای فصل تازه‌ای را برای حضوری پرافتخار در صنعت صدای حرفه‌ای گشود.
در سال ۱۹۷۲ خط تولید محصولات مایداس به ساختمانی در خیابان استن هوپلندن ، درست در همسایگی شرکت مارتین اودیو ( MARTIN AUDIO ) انتقال یافت. دیری نگذشت که این دو همسایه در پی تبادل ایده‌های منحصر به‌ فرد خود به نقاط مشترکی برای طراحی و تولید یک سیستم صوتی حرفه‌ای دست یافتند.
میکسر این سیستم ترکیبی از ماژول‌های متنوعی بود که هر کدام از آن‌ها متناسب با تنوع ورودی‌ها و فیلترهای خاص خود امکان تولید صدای مطلوبی را فراهم می‌ساخت .

البته این سیستم با توجه به استانداردهای امروز در صنعت صدای حرفه‌ای بسیار ساده و فارغ از پیچیدگی بود ، اما همان سیستم ساده که بعد تر به PRO4 شهرت یافت ، زمینه‌ساز و پشتوانه اصلی طراحی و تولید میکسرهای سری XL مایداس شد .
حضور موفق این سیستم در پی همراهی با گروه مشهور سوپر ترمپ در تور کنسرت‌های آن ‌ها بر اساس آلبومی به نام جنایت قرن در سال ۱۹۷۴ منجر به کسب تجربه ‌های منحصر به ‌فردی برای جف بایرز، طراح متفکر مایداس شد . در همان سال برادران کلارک فیل و تری کلارک (Philip AND Terry Clarke) مرکز تحقیقاتی کلارک تکنیک KLARK TEKNIK را تأسیس کردند.
پیشگامی آن‌ ها در طراحی، توسعه و مهندسی تجهیزات الکترونیکی خیلی زود منجر به ساخت پیشرفته‌ ترین و حرفه‌ای‌ ترین پردازشگرهای الکترونیکی صدا، همچون دستگاه‌های اکولایزر، پردازشگرهای داینامیکی و مبدل‌ های صوتی شد. در واقع ایده ‌های منحصر به‌ فرد آن‌ها در طراحی و مهندسی، منجر به ساخت اولین دستگاه افکت دیجیتال، مدل DN780، و ایجاد تحولی در طراحی و ساخت اکولایزر ها گردید، به‌ طوری‌ که نتیجه آن عرضه اکولایزر DN370 و البته محبوب‌ ترین اکولایزر گرافیکی یعنی DN360 بود .

در سال ۱۹۷۵ مایداس اولین میکسر مخصوص خود را برای شرکت خدماتی برادران کلر در آمریکا ساخت، که این شرکت از آن در کنسرت‌های هنرمندان بزرگ و نامی آن زمان همچون : الویس پریسلی ، گروه یِس، بیلی جولو د بیچ بویز، استفاده کرد .
شرکت برادران کلر، که حرفه‌ای‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت خدماتی جهان محسوب می‌شود ، از مشتریان و همراهان همیشگی مایداس بوده و هست. در سال ۱۹۷۷ ، مایداس اقدام به طراحی و ساخت میکسر بزرگی در سه بخش برای گروه افسانه‌ای پینک فلوید کرد. این میکسر در تور کنسرت‌های جهانی این گروه بانام حیوانات یا انیمالز، گروه را همراهی کرد .
در پی موفقت سال ۱۹۹۷ این شرکت برای تور کنسرت‌های جهانی پینک فلوید، بانام دیوار یا دِ وال،میکسری ویژه طراحی و تولید کرد که قابلیت ایجاد صدای کواترافونیک را داشت و عامل موفقیت یکی از ماندگارترین تور کنسرت‌های تاریخ موسیقی معاصر شد . سپس با دریافت سفارشی نوبت به ساخت میکسری جدید برای ضبط صدا در تور کنسرت‌های جهانی فرانک زاپا رسید. این میکسر که PRO5نام داشت قابلیت ضبط مولتی ترک را به‌طور هم‌زمان بر روی ۲۴، ۸ و ۲ تراک به‌طور مجزا فراهم می‌ساخت.
سال ۱۹۸۷ آغاز همکاری نزدیک و مشترک مایداس و کلارک تکنیکبود و این‌ زمانی بود که نام مایداس با اجراهای زنده و کنسرت‌ها عجین شده بود. حاصل این همکاری طراحی و تولید میکسر افسانه‌ای XL3 در سال ۱۹۹۰ و معرفی آن به دنیای حرفه‌ای صدا بود.

در پی استقبال بی‌ نظیر از این میکسر مایداس بر آن شد تا در سال ۱۹۹۵ میکسر XL4 را تولید کند که همچنان محبوب‌ ترین میکسر صدا در میان صدابرداران جهان به شمار می‌آید.
دهه ۹۰ را مایداس با طراحی و تولید یکی دیگر از محصولات پرطرفدار خود یعنی میکسر های سری هریتیجو به‌ خصوص مدل H3000 به پایان رسید و این محصول تبدیل به معیار کامل و جامعی در دنیای صدای حرفه‌ای برای صدابرداران انواع برنامه‌های زنده و به‌ خصوص کنسرت‌ها شد به ‌طوری‌ که در سال ۲۰۰۱ در ۸ تور کنسرت از ۱۰ تور برتر جهان از میکسر های مایداس استفاده شد.
سرانجام هزاره سوم از راه رسید و پیشرفت تکنولوژی در زمینه دیجیتال مایداس را بر آن داشت تا با تکیه‌ بر کارنامه درخشان و پرافتخار خود ، سیستم دیجیتال شگفت‌ انگیز و منحصر به ‌فردXL8 را به دنیای حرفه‌ای صدا معرفی کند.
با ارائه این سیستم، تعریف جدیدی از به کار گیری فن آوری دیجیتال در تولید میکسر های صدا شکل گرفت و عبارت "دیجیتال با کیفیت مایداس"مهر تأییدی بر کیفیت برتر سیستم های دیجیتال مایداس شد.

اکنون مایداس حضور خود را در عرصه دیجیتال نیز به اثبات رسانده و نوبت آن بود تا این فن‌آوری پیشرفته را با تولید محصولات متنوع‌تر گسترش دهد. طراحی و تولید سیستم‌های صدابرداری سریPRO همچون PRO 9 ، PRO 6 ، PRO 3 ، PRO 2 و PRO 1 فصل تازه‌ای بود برای همه ‌گیر شدن مایداس در عرصه دیجیتال و حال پس از گذشت نزدیک به نیم ‌قرن حضور پر افتخار، مایداس تنها انتخاب صدابرداران حرفه‌ای محسوب می‌شود و ضمن پیشرو بودن در طراحی و تولید باکیفیت‌ ترین و مطمئن‌ ترین محصولات صوتی حرفه‌ای، همچنان ارائه‌ کننده تازه‌های شگفت‌انگیز است.

راهنمای خرید میکسر دیجیتال

میکسر دیجیتال

برای اعمال تغییرات لحظه ­ای در روت ، برخورداری از دینامیک های منعطف و فراگیر و همچنین دسترسی به مجموعه ای جذاب از امکانات مربوط به افکت گذاری، هیچ چیز بهتر از میکسرهای دیجیتال نیست. با لمس یک دکمه می توان اتصالات و افکت های از پیش برنامه ریزی شده را اعمال کرد، قابلیتی که در میکسر های صوتی آنالوگ حتی برای یک هشت پای با استعداد نیز غیرممکن است! برخی از میکسرها دیجیتال با پلاگین های نرم افزاری سازگار هستند که قابلیت شکل­ دهی به صدا را در آنها بیش از پیش تقویت می کنند. این میکسر همچنین قابلیت کنترل کامل بر فیدبک را دارد و از بروز صدای سوت مانند یا صداهای جیغ پیش گیری می کند. یکی دیگر از مشخصات خوب این نوع میکسر امکان قطع یا automatic gating است که در آن کانال ­هایی با سیگنال عبوری کم یا بدون سیگنال بطور خودکار قطع می شوند.
یکی از مزایای استفاده از میکسر دیجیتال توانایی آنها برای ذخیره و یاد آوری تمامی تنظیمات قبلی است. بسیاری از آنها از درایو های فلش USB یا حافظه داخلی برای ذخیره تنظیمات اعمال شده قبلی استفاده می­ کنند. این ویژگی امکان اعمال تنظیمات ذخیره شده در یک محل ثابت را بسیار ساده می سازد . برای ضبط صدا در محلی جدید نیز با استفاده از یک رکورد تنظیمات ذخیره شده از مکانی دیگر می­ توان در زمان انجام ساندچک صرفه جویی قابل توجهی کرد. برخی از میکسر ­های دیجیتال امکان برنامه ریزی میکسر را از طریق لپ تاپ را به شما می­ دهند، بدین ترتیب در زمان اجرای برنامه زنده خود تنها کافی است تنظیمات جزئی صدا را انجام دهید. برخی از میکسر ­های پیشرفته دیجیتال دارای فیدر­ های موتوردار هستند که به تنظیمات ذخیره شده پاسخ می دهند.
انعطاف پذیری فوق العاده آنها بهایی نیز به همراه دارد: یادگیری افراد به منظور تسلط بر تمام امکاناتی که این نوع میکسر ارائه می­ دهد می تواند مشکل باشد. همان طور که گفته شد در این نوع دستگاه مانند هر دستگاه پیچیده دیجیتال دیگر معمولا یادگیری تمام کارکردها ضروری نیست – امکان ذخیره تنظیمات و پیکر بندی رابط کاربری متناسب با نیازتان می تواند به کاهش این پیچیدگی کمک کند.
این که رابط کاربری تا چه اندازه خوب طراحی شده باشد تفاوت زیادی در سرعت تسلط یافتن شما به عملکرد های مورد نظرتان ایجاد می کند. صحبت کردن با دیگر کاربران میکسر، پیوستن به انجمن ­های حرفه ­ای صوتی، خواندن بررسی ها و چک کردن نسخه های نمایشی و آموزش­ ها به شما کمک می­ کند تا میکسر ­هایی را انتخاب کنید که تسلط بر آنها ساده تر باشد

راهنمای خرید میکسر صدا

میکسر صدا (Audio Mixer) که گاهی اوقات با نام کنسول میکس صدا شناخته می شود، طبق ساده ترین تعریف وسیله ای است برای ترکیب و پردازش سیگنال­ های صوتی و ارسال آنها به محل مورد نیاز. امروزه دستگاه های متعددی از قابلیت میکس­ کردن برخوردار هستند. حتی تبلت­ ها و گوشی ­های هوشمند با استفاده از برنامه ­ها و خطوط اتصال مناسب، این امکان را دارند که برخی از عملکرد های ترکیب صدا را اجرا کنند. همچنین تمام نرم­ افزار های DAW دارای قابلیت میکس­ صدا هستند.

اما برای بسیاری از نوازندگان و صاحبان استودیو های خانگی هیچ چیز جای دکمه ، فیدر و ناب های واقعی مخصوص بر روی دستگاه های سخت­ افزاری میکسر را نمی گیرد. برای یافتن جواب این سوال که آیا راه حل کار شما میکسر صوتی است یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید و در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در دیجی صدا تماس بگیرید.

فهرست راهنمای خرید میکسر

بخش سوال و جواب درباره محصول :

فوق الهاده.....
افکت مناسب
اکولایزر عالی ودر دسترس
قیمتش هم نسبت به رقابا مناسب تره در عین حال که کیفیتی بالاتر داره.