منو

هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
تومان 0 مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع
ادامه خرید پرداخت نهایی

بررسی پیانو دیجیتال یاماها YDP-162 و YDP-142

شرکت یاماها یکی از بزرگترین و پیشروترین شرکتهای سازنده پیانوهای دیجیتال و آکوستیک است که بیش از یکصد سال در این زمینه تجربه دارد. بسیاری از نوازندگان حرفه ای و آماتور در دنیا ساز یاماها را به عنوان ساز محبوب خود انتخاب می‌کنند. پیانوهای دیجیتال یاماها عمدتا در دو سری Clavinova و سری ارزان قیمت Arius تولید می شوند.

شرکت یاماها یکی از بزرگترین و پیشروترین شرکتهای سازنده پیانوهای دیجیتال و آکوستیک است که بیش از یکصد سال در این زمینه تجربه دارد. بسیاری از نوازندگان حرفه ای و آماتور در دنیا ساز یاماها را به عنوان ساز محبوب خود انتخاب می‌کنند. پیانوهای دیجیتال یاماها عمدتا در دو سری Clavinova و سری ارزان قیمت Arius تولید می شوند.

پیانوهای سری Arius سالهای بسیاری است که تولید و به بازار ارائه شده اند و عمدتا قیمت جهانی آنها کمتر از ۲۰۰۰ دلار است در حالی که مدلهاي سری Clavinova قیمتی در حدود ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار دارند. دو مدل  YDP-142 و YDP-162 از آخرین مدلهای سری Arius محسوب می شوند و هر دو مدل از امکانات و کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و نسبت به مدلهای قدیمی پیشرفت بسیار خوبی کرده اند.

مدل YDP-142 از نظر اکشن همانند مدل پیشین آن یعنی YDP-141 از همان سیستم استاندارد اکشن GHS استفاده می کند و قدرت بلندگوهای آن نیز بدون تغییر نسبت به مدل پیشین ۱۲ وات است و بلندگوها نیز تغییری نداشته اند. حداکثر پلیفونی (بالاترین ظرفیت پخش همزمان صدا ها) از ۶۴ نت به ۱۲۸ نت ارتقاء یافته است و تعداد صداها نیز از ۶ صدا به ۱۰ صدای بسیار با کیفیت افزایش یافته است. این میزان پیشرفت در این محدوده قیمت بسیار قابل توجه و ارزشمند است. ولوم تنظیم صدا و دکمه های ساز بازطراحی شده اند و باکیفیت تر از مدل YDP-141 ساخته شده اند.

1

در هر دو مدل YDP-142 و YDP-162 پولیفونی ۱۲۸ نت است و سیستم سمپلینگ جدید یاماها به نام pure CF sound engine که صدایی به مراتب با کیفیت تر و طبیعی تر تولید می‌کند در آنها به کار گرفته شده است. کیفیت نمونه برداری صوتی و باز پخش صدا در سیستم CF به حدی نسبت به سیستم قدیمی تر بهبود پیدا کرده است که در اولین تجربه نوازندگی با این ساز قابل فهم می باشد.در این دو مدل جدید حالت duo/duet (که برای دو نوازی بر روی یک ساز استفاده می‌شود) نیز به آنها اضافه شده است. هر دو مدل قابلیت به کار گیری همزمان دو صدا ، تراسپوز ( انتقال)، شبیه سازی نیم پدال در پدال sustain را دارند و در كل پدالها حس خوبی را به نوازنده منتقل می کنند. قابلیت ضبط دو کاناله صدا (‌تنها ۱ فایل)‌، مترونوم، سه حالت تاچ قابل تنظیم و کاور روی کلاویه ها از دیگر امکانات این دو مدل است.

سیستم اکشن در مدل YDP-162 از نوع GH است که نسبت به YDP-142 پیشرفته تر است و در کل حس تاچ بهتری دارد و بی سروصدا تر از اکشن GHS است. به طور کلی در مدل YDP-142 کلاویه ها درست در ابتدای حرکت در مقایسه با پیانوهای اکوستیک کمی سفت تر هستند ( این سفتی به نام وزن تاج استاتیک نامیده می‌شود). بنابراین برای فشردن کلاویه ها به سمت پایین کمی فشار بیشتر لازم است. البته اکشن GH وضعیت بهتری دارد ولی درکل در مقایسه با پیانوهای آکوستیک و همچنین دیجیتال های گرانبها تر همچنان این موضوع قابل لمس است.

مدل YDP-162 از قدرت صدای ۴۰ وات برخوردار است و بنابراین در مقایسه با ۱۲ وات در مدل YDP-142 از صدایی حجیم تر و غنی تر برخوردار است و همین موضوع قابلیت این ساز را در اجرای بهتر نوانس ها افزایش می دهد. این موضوع در صداهای بم ساز بیشتر قابل لمس است و از همین رو کیفیت صدای بم ساز YDP-142 نسبت به مدل دیگر كمتر است. سیستم دیگری که یاماها بر روی این سه مدل به کار گرفته است سیستم acoustic optimizer است که با توجه به ولوم دستگاه کیفیت صدا را تنظیم می‌کند تا در تمامی شدت ها کیفیت صدای خروجی قابل قبول باشد. اگرچه ممکن است شما این تفاوت را احساس نکنید ولی به طور کلی ما از چنین امکاناتی بر روی سازهای دیجیتال استقبال می‌کنیم. اگرچه مدل YDP-142 نیز به این سیستم مجهز است ولی همانطور که گفتم قدرت کم صدای آن باعث می‌شود که ما کیفیت صدای مدل دیگر را به مراتب بالاتر بدانیم.

مدل YDP-162 در این میان از استقبال بیشتری برخودار بوده است و با توجه به اینکه نسبت به مدل YDP-142 حدود یک میلیون تومان گران تر است تفاوتهای بسیار ارزشمندی با YDP-142 دارد که به نظر من ارزش این هزینه اضافی را دارد. کابینت ساز نسبت به مدل YDP-161 حدود ۲ سانیتمتر بلندتر شده و در عین حال شیک تر و زیباتر به نظر می‌رسد. مدل YDP-161 از نظر ظاهری بسیار شبیه به مدل YDP-141 بوده، ولی YDP-162 با تفاوتهای ایجاد شده از نظر ظاهری حس بسیار بهتری دارد. بر روی پوپیتر YDP-162 اثری از نشان Arius دیده نمی شود ولی در عوض كلمه یاماها با حروف سه بعدی درست در بالای کیبورد تعبیه شده است. در مدل YDP-142 نیز آرم Arius حذف شده ولی در همان قسمت نام یاماها به جای آن چاپ شده است. کاور کلید ها در مدلهای YDP-142 و YDP-162 به صورت کشویي طراحی شده است. يكي از ويژگيهاي بسيار خوب مدل YDP-162 استفاده از روكش عاج مصنوعي بر روي كلاويه هاست كه در هيچ يك از پيانوهاي ديجيتال ياماها در محدوده قيمت كمتر از 2000 دلار وجود ندارد. پيش از ارائه مدل YDP-162 به بازار، ارزانترين مدلي كه از اين ويژگي بهره مي‌برد مدل CLP-440 ياماها بود كه قيمتي در حدود 3000 دلار داشت. اين روكش كه تنها بر روي كلاويه هاي سفيد ساز وجود دارد موجب مي شود كه لمس كلاويه ها به حس بهتري همراه باشد. البته اين تفاوت در جنس كلاويه ها معمولا توسط هنرجويان تازه‌كار خيلي قابل درك نيست ولي هنرجويان پيشرفته و نوازندگان حرفه‌اي به خوبي مي‌توانند آن را احساس كنند. جالب اينجاست كه در پيانوهاي آكوستيك نيز بسته به برند و مدل ساز،‌كيفيت روكش كلاويه ها متفاوت است و آكوستيك بودن پيانو صرفا دليلي بر داشتن حس خوب تاچ در آن پيانو نيست. همانطوريكه قبلا گفتم يكي از موارديكه در كلاويه ها بسيار اهميت دارد ميزان وزن تاچ استاتيك است. اين وزن اشاره به مقدار نيرويي دارد كه براي حركت دادن كلاويه از حالت استراحت( زماني كه كلاويه در بالاترين موقعيت خود قرار دارد و قبلا فشرده نشده است)‌ به سمت پايين لازم است به كلاويه اعمال شود. به طور كلي در هر دو مدل كلاويه ها از اين نظر كمي سفت تر از حد معمول به نظر مي‌رسند ولي توجه كنيد كه اين تفاوت تنها وقتي براي شما قابل لمس است كه آن را با يك پيانوي آكوستيك و يا ديجيتال گرانبها مقايسه كنيد و اغلب هنرجويان تازه كار آن را حس نمي‌كنند.

جمع بندي

همانطوريكه در ابتدا اشاره شد اين دو مدل از سري Arius پيشرفت هاي چشمگيري نسبت به مدلهاي قبلي خود داشته اند و كيفيت صدا و پدالها بسيار بهبود پيدا كرده اند. هر دو مدل به نسبت قيمتشان از امكانات و كيفيت بسيار خوبي برخوردارند و مي‌توانند چندين سال نيازهاي اوليه آموزشي شما را برآورده كنند. در صورتي كه توان مالي داشته باشيد مدل YDP-162 را تهيه كنيد و مطمئن باشيد كه اين افزايش قيمت ارزش هزينه كردن را دارد.

شرکت دیجی صدا به عنوان نمایندگی پیانو یاماها و نمایندگی فروش پیانو یاماها، افتخار دارد قیمت پیانو دیجیتال و قیمت پیانو آکوستیک را با کمترین نرخ سود به مشتریان عرضه کند.

از دیگر موارد قابل ذکر نمایندگی پیانو یاماها، عرضه پیانو دیجیتال و پیانو آکوستیک با گارانتی اصلی میباشد و در پیانو دیجیتال با اداپتور اصلی پیانو دیجیتال است.

دیجی صدا به عنوان نمایندگی پیانو یاماها ، گارانتی تاشار قشم و آرشه را به عنوان گارانتی و ضمانت بر روی پیانو دیجیتال و پیانو آکوستیک خود عرضه میکند.

بدیهی است هر شخص، فروشگاه و یا سایت و فروشگاه الکترونیکی دیگری که خود را به عنوان نمایندگی پیانو یاماها معرفی کرده و به غیر از تاشار قشم و آرشه گارانتی دیگری عرضه کند فاقد اعتبار است و به عنوان نمایندگی پیانو یاماها شناخته نمیشود.

از دیگر خدمات نمایندگی پیانو یاماها، ارسال رایگان پیانو دیجیتال و پیانو آکوستیک است.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎های وبلاگ

معرفی بلندگوی جی بی ال EON۶۰۰

بررسی میکسر دیجیتال Soundcraft Si Impact

معرفی بلندگو الکتروویس EKX