بلندگو اکتیو یاماها YAMAHA DBR15

تومان 7.100.000

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

معرفی کوتاه

اکتیو
15
1.4
465
1000
کنون/XLR
2x XLR/TRS Combo, 1x Stereo
50Hz-20kHz
132
90
60
Plastic
45
38
70
19.3

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تنوع گوناگون از بلندگوها با برندهای مختلف از جنس های بی کیفیت و فیک گرفته تا برندهای خوشنام و با کیفیت، انتخاب صحیح با توجه به بودجه و نیاز صوتی کاربران، به امری پیچیده و سخت تبدیل شده است. از این رو مهندسین صدای دیجی صدا، با اتکا به تجربه و دانش فنی خود و با بررسی و تست های فنی از مدل های مختلف و با بیان شرایط فنی و امکاناتی که بلندگو در اختیار شما می گذارد و همچنین بررسی گارانتی و خدمات پس از فروش برندهای گوناگون در ایران، شما را در انتخاب بهترین بلندگو یاری می کنند.

اگر به دنبال بلندگویی با کیفیت، خوش صدا و با قیمت مناسب هستید، بلندگوی YAMAHA DBR15 باید یکی از گزینه های شما باشد. شرکت یاماها با تولید این بلندگو و بهره گیری از آپشن های کاربردی مختلف و ارائه با قیمتی بسیار رقابتی و مناسب به بازار، گوی رقابت را از بسیاری از رقیبان خود ربوده است.

سری DBR این امکان را نیز دارد که علاوه بر قرار گرفتن بر روی پایه بلندگو ایستاده و دیواری، از ارتفاع نیز آن را آویزان کنید. برای انجام این کار پیچ هایی با مشخصات ذکر شده در عکس زیر فراهم کنید و با کمک گرفتن از سیم بکسل، بلندگو را آویزان کنید. همچنین در دو مدل DBR12 و DBR15 شما این امکان را دارید که زاویه پخش آن را نیز کنترل کنید.

شما با خرید این بلندگو، علاوه بر داشتن یک بلندگوی با کیفیت برای مصارف عمومی، می توانید از آن به عنوان یک مانیتور صدای با کیفیت نیز استفاده کنید. برای این کار کافی است طبق شکل زیر در قسمت D-CONTOUR سوییچ را بر روی قسمت MONITOR تنظیم کنید. در این حالت فرکانس های پایین تضعیف و فرکانس های بالا تقویت می شوند. همچنین می توانید از خروجی صدا تعبیه شده در پشت آمپلی فایر برای اتصال به یک بلندگو اکتیو دیگر نیز کمک بگیرید/

یکی دیگر از مزیت های اصلی سری DBR استفاده به عنوان ساب و ستلایت است. اگر شما در سیستم PA خود از ساب ووفر استفاده می کنید به راحتی می توانید به تنظیمات پشت بلندگو مراجعه کرده و با استفاده از سوییچ HPF و با تنظیم آن بر روی 100 هرتز و یا 120 هرتز، بلندگو را از پخش این فرکانس ها معاف کرده و این فرکانس ها از ساب ووفر پخش شوند.

در شکل زیر قسمت های مختلف آمپلی فایر سری DBR مشخص شده که با مطالعه آن با امکانات این بلندگو و طرز کار آن نیز آشنا می شوید.

  1. LED های نشان دهنده وضعیت بلندگو.حالت POWER به معنای روشن بودن و آماده به کار بلندگو است. روشن بودن LED حالت PROTECTION نشان می دهد که مدار محافظتی فعال است. روشن شدن این چراغ قرمز در هنگام استفاده معانی متفاوتی دارد که از مهم ترین آنها می توان یه داغ شدن بیش از حد آمپلی فایر، و یا اتصالی در آمپلی فایر اشاره کرد و در ابتدای استفاده برای چک کردن مقدار نویز در برق شهر فعال می شود و اگر همه چیز عادی باشد خاموش می شود. LED سیگنال نشان دهنده یک سیگنال فعال در آمپلی فایر است. LED لیمیت به معنای این است که ولتاژ خروجی آمپلی فایر بیش از توان آمپلی فایر است و با کم کردن آن این LED خاموش می شود.

  2. کلید انتخاب ورودی در کانال یک بین دو حالت اتصال میکروفن یا لاین به کانال شماره یک.
  3. کلید D-CONTOUR: در حالت OFF به معنای غیر فعال بودن این بخش است. اگر سوییچ را در حالت FOH/MAIN تنظیم کرده باشید فرکانس های بالا و پایین را افزایش می دهد. اگر سوییچ را در حالت MONITOR تنظیم کنید محدوده فرکانس های پایین را کاهش می دهد و با قرار دادن بلندگو بر روی سطح کف فرکانس های بالا و میانی به خوبی شنیده می شود.
  4. سوییچ HPF که مخفف High Pass Filter می باشد و اگر آن را روی حالت OFF قرار دهید از مدار خارج است. اگر آن را روی 100 هرتز یا 120 هرتز تنظیم کنید فرکانس های پایین تر از هر یک از آنها CUT می شود. اگر قصد استفاده از این بلندگو را به همراه یک ساب ووفر دارید توصیه می کنیم آن را روی 100 یا 120 هرتز تنظیم کنید.
  5. ولوم تنظیم مقدار صدا در کانال شماره دو.
  6. ورودی کانال شماره یک که از نوع کمبو می باشد و می توان به آن انواع کانکتورهای کنون و بنون را متصل کرد.
  7. ورودی کانال شماره دو که از نوع کمبو می باشد و می توان به آن انواع کانکتورهای کنون و بنون را متصل کرد.
  8. ورودی AUX که به کمک کابل صدا دو به یک می توان انواع پلیر را با آن متصل کرد.( به شرطی که به ورودی کانال شماره دو دستگاهی متصل نباشد)
  9. این قسمت برای انتخاب سیگنال به خروجی می باشد. اگر آن را روی CH1 THRU تنظیم کنید، سیگنال خروجی فقط از کانال شماره یک خواهد بود. اگر آن را روی CH1+2 MIX تنظیم کنید، خروجی میکس هر دو کانال یک و دو خواهد بود.
  10. خروجی آمپلی فایر که معمولا برای اتصال یه یک بلندگو اکتیو دیگر استفاده می شود.

تاریخچه شرکت یاماها

شرکت یاماها در اواخر دهه 80 میلادی در شیزویکا ژاپن تاسیس شد و در ابتدا به تولید آلات موسیقی پرداخت.

یاماها به دلیل تولید آلات مختلف موسیقی از جمله انواع پیانو ، گیتار ، ویولن و دیگر آلات برنجی و چوبی به بزرگترین تولید کننده ابزار موسیقی تبدیل شده و بخش عمده ای از شهرت خود را مدیون همین بخش است.

کیفیت یکی از آن کلماتی است که مسائل مختلفی را پوشش میدهد و میتواند برای افراد مختلف در زمان های مختلف تفاوت داشته باشد. اما در یاماها به تمام مفاهیم معنی میشود که منجر به توسعه و ساخت محصول با کیفیت میشود.

کیفیت صوتی اگرچه اولین جنبه ای است که به ذهن می آید اما تنها آغاز این مسیر است. قابلیت اطمینان و دوام نیز به همان اندازه مهم هستند و در بسیاری از موارد سازگاری با هر سطحی دشوار است. به همین دلیل یاماها به دنبال تولید محصول با کیفیت و در سطح استاندارد جهانی است.

مدیریت کیفیت باید حتی پس از فروش محصول به شکل پشتیبانی و خدمات، ادامه یابد.

برای رسیدن به نوع کیفیتی که تمام شراط را فراهم کند ، همیشه نیاز به توجه دقیق به جزئیات و کنترل محصول از ابتدای مسیر، از شروع طراحی تا تولید نهایی و بسته بندی و پشتیبانی پس از فروش از دیگر نکاتی است که از ابتدا سر لوحه شرکت یاماها بوده است و این کار اصلا ساده نیست و نیاز به یک سازمان و زیر ساخت اختصاصی دارد و این جایی است که رقبای شرکت یاماها به چالش کشیده میشوند.