بلندگو اکتیو اچ کی آدیو HK Audio L5 LTS A

تومان 24.400.000

  • آکبند

جهت دریافت آخرین تغییر قیمت و تخفیفات شگفت انگیز مربوط به این محصولات، میتوانید ایمیل خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

اکتیو
3 عدد مید رنج 8 اینچ
1
1000
کنون/XLR
کنون/XLR
100-20000
133
60
5
44
46
68
24.9

تاریخچه HK AUDIO

تاریخچه شرکت اچ کی آدیو

در طول بیست سال گذشته، نام اچ کی آدیو در اروپا مترادف است با سیستم های تقویت صدای زنده با بالاترین کیفیت، که مهندسی و تولید آن در کشور آلمان میباشد. این سیستم ها ثمره یک عمر عشق و علاقه، و دنبال کردن یک تصویر ذهنی و اندیشه ای واحد می باشند. اشتیاق و آرزو برای ارائه بی نقص ترین صدا.

برادران Hans و Lothar Stame که موسسین این شرکت هستند، تولید کابینت های بلندگو را در سال 1979 و در یک مغازه کوچک در جنوب غربی آلمان آغاز کردند. اگرچه فضای تولید آنها کوچک بود، اما آرزوهای آنها اینطور نبود. خیلی زود، شهرت محصولات آنها در خصوص ظرافت ساخت و کارایی آنها منتشر شد، که بارها و بارها آنها را برانگیخت تا فعالیت خود را گسترش دهند. در طول این مسیر، آنها خدمات خود را در قالب تولیدکننده اصلی لوازم (OEM) در اختیار تعدادی از مورد احترام ترین نام ها در عرصه حرفه ای صدا قرار دادند. با گذشت زمان، آنها سیستم های اجرای کنسرت های بزرگ و حرفه ای که تا 50000 نفر یا بیشتر ظرفیت داشتند را تولید و توسعه نمودند. امروز، سیستم هایی که ما در تشکیلات خود در شهر سنت وندل آلمان که از نظر امکانات در سطح جهانی قرار دارد، تولید می کنیم، طیف بسیار وسیعی از کاربردها را پوشش می دهد. به مدد تلاشهای تیم 200 و چند نفری بسیار مجرب و فداکار ما، اچ کی آدیو توانسته خود را به طور قاطع به عنوان یکی از متمایزترین نام ها در عرصه تقویت صدای حرفه ای در اروپا تثبیت نماید.

از ابتدای امر، تمرکز ما بر روی نیازهای کاربرانمان قرار گرفته بود که همواره ما را به چالش می کشیدند تا به راهکارهای استاندارد بسنده نکنیم. ماموریت ما ارائه یک بسته کامل است – یعنی صدای با کیفیت بالا و نصب بی دردسر، که نه تنها برای کسب رضایت بلکه برای چیزی فراتر از نیازهای سناریوهای کاری معمول ساخته شده است. ما در طول سالها و با همکاری نزدیک با نوازندگان موسیقی و مهندسین صدای پیشرو، مجموعه ای از راهکارهای نوآورانه را قالب ریزی کرده ایم. این راهکارها، به همراه تکنولوژهای جدیدی که ابتدا در آزمایشگاه های اچ کی آدیو چشم به جهان گشودند، بدون شک نقاط عطف و پیشرفت هایی کلیدی در جستجوی بی نقص ترین سیستم تقویت صدایی بوده اند. امروز در اچ کی آدیو ما تقریبا برای همه گونه کاربردی سیستم طراحی می کنیم، از سیستم فعال قابل حمل برای سرگرم کنندگان انفرادی، تا سیستم اجرای تور برای فضاهای باز با جمعیت 50000 نفر یا بیشتر.

همه محصولات اچ کی آدیو با بکارگیری دقت بالا و توجه یکسان به ظرایف و جزییات، طراحی و تولید شده اند. خطوط تولید مدرن کنترل شده توسط کامپیوتر، شامل ماشین های فلزکاری و تراشکاری CNC دقیق، سیستم های لعاب کاری کاملا اتوماتیک، و ربات هایی که طیف گسترده ای از وظایف تولیدی را انجام می دهند، نزد ما پیش پا افتاده و طبیعی هستند. این مسئله نه تنها سطح بالای کیفی مطلق و یکنواخت را تضمین می کند، بلکه باعث حصول اطمینان از ایجاد یک محیط کاری تمیز و بهداشتی می شود. متاسفانه همه آنطور که باید مسائل حفظ محیط زیست را جدی نمی گیرند؛ ما خیلی پیش از این ها تصمیم گرفتیم تا خود سرمشق خوبی برای دیگران باشیم. با استفاده از چوب عاری از مواد آلاینده، لعاب های محلول در آب و اجرای سختگیرانه ترین برنامه بازیافت و جلوگیری از تولید زباله، سهم خود را در مسئولیت در قبال وضعیت محیط اطرافمان ادا می کنیم.

ما در یک دنیای ادراک حسی زندگی می کنیم. شنوایی از سایر حواس متفاوت است. اگرچه دریافت های شنوایی به عنوان اطلاعات، مورد درک و پردازش قرار می گیرند، اما آنها همچنین می توانند بصورت مستقیم و فیلتر نشده بر احساسات، و طبعا بر سلامتی و خوشی ما اثر بگذارند. زبان و موسیقی، سخنان قلب هستند که به احساسات ما کلام داده و عواطف ما را به اشتراک می گذارند. ما همگی به «الگوریتم هایی» مجهز هستیم که بی درنگ به ما می گویند که آیا صدایی که می شنویم حاکی از امنیت، آسودگی خاطر، انرژی های خوب می باشد، یا خبر از مشکلات پیش رو و حتی خطر می دهد. ما شاید هیچ وقت بطور کامل این آلگوریتم ها را نشناسیم، اما هرگز دست از مطالعه و شناخت بیشتر آنها بر نمی داریم. و این فرایند زمانی بیشتر جذاب می شود که شما نیز مانند ما، آنرا رشته کاری خود قرار دهید، تا دستگاه هایی خلق کنید که بارقه افکن شور و هیجان شنیداری باشند!

تیم اچ کی آدیو از متخصصین متعددی تشکیل شده است.

مهندسین متخصص در زمینه آکوستیک، الکترونیک آنالوگ و دیجیتال، و مکانیک، دست در دست هم کار می کنند، و همزمان همکاری مشترکی با مهندسین مجرب صدای زنده، نوازندگان موسیقی و یک نفر موسیقی شناس که صدای هر یک از محصولات اچ کی آدیو را متناسب با فیزیولوژی دستگاه شنوایی انسان وفق می دهد. مهندسین ما یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های آکوستیک کلاس 1 در جهان را در اختیار دارند. در این مکان، آنها می توانند ویژگی های صدایی و عوامل دینامیکی یک سیستم را با دقت کامل آنالیز و مکتوب نمایند تا نهایتا، دستاوردهای مدرن را ترقی دهند. کار روزانه ما در واقع پیگیری یک اندیشه و تصویر ذهنی یعنی بازسازی رویداد های آکوستیکی بصورت کامل و بدون نقص است. با حفظ گفتمان فعال با مشتریان و فروشندگان در بیش از 50 کشور در سراسر دنیا، ما بطور پیوسته در حال الهام گرفتن به منظور خلق ایده های جدید هستیم. این جریان مداوم ایده ها این حس اطمینان را می دهد که اچ کی آدیو در آینده نیز همچنان به ارائه بهترین سیستم های تقویت صدا مطایق با نیازمندی های شما ادامه خواهد داد.

راهنمای خرید بلندگو اکتیو

راهنمای خرید بلندگو برای سیستم صوتی


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تنوع گوناگون از بلندگوها با برندهای مختلف از جنس های بی کیفیت و فیک گرفته تا برندهای خوشنام و با کیفیت، انتخاب صحیح با توجه به بودجه و نیاز صوتی کاربران، به امری پیچیده و سخت تبدیل شده است. از این رو مهندسین صدای دیجی صدا، با اتکا به تجربه و دانش فنی خود و با بررسی و تست های فنی از مدل های مختلف و با بیان شرایط فنی و امکاناتی که بلندگو در اختیار شما می گذارد و همچنین بررسی گارانتی و خدمات پس از فروش برندهای گوناگون در ایران، شما را در انتخاب بهترین بلندگو یاری می کنند.
پس از آنکه میکسر ، ابزارهای پردازش سیگنال و آمپلی فایرها به سیگنال­های صوتی شکل دادند، بلندگوها سیگنال­ های حاصل را به امواج صوتی فیزیکی تبدیل می­ کنند. در واقع، سیگنال­ های صوتی با استفاده از ولتاژ خروجی آمپلی فایر به حرکات رو به عقب و جلوی مخروط­ های (وفرها) بلندگو تبدیل می­ شوند و امواج صوتی شنیده شده توسط گوش­های مخاطب را می ­سازند.
نقش کلیدی بلندگوها در ارائه صدای با کیفیت به مخاطب بر همگان روشن است و کیفیت آنها تفاوت زیادی در این حوزه به وجود می­ آورند.
دانستن اندازه محل سخنرانی به انتخاب قدرت خروجی (توان خروجی بر حسب وات) و اندازه بلندگوهای مورد نیاز کمک زیادی می­ کند. به عنوان مثال، برای سالن­های کنفرانس و سخنرانی کوچک بلندگوهایی با توان حدود ۳۵۰-۵۰۰ وات کافیست، اما گروه­های موسیقی ، دی­جی­ ها بسته به محل اجرای خود به بلندگوهایی با توان ۵۰۰-۱۰۰۰ وات و یا حتی بیشتر نیاز دارند.
ادامه مطلب

انواع بلندگوهای و درایورها

بلندگوها برای بازتولید محدوده­ های فرکانسی مشخص طراحی شده­ اند. بلندگوهای اصطلاحا «فول رنج» معمولا شامل یک ووفر و یک توئیتر می باشند و به سیستم ۲-way موسومند. در برخی بلندگوهای PA یک درایور mid-range نیز وجود دارد؛ لذا این گروه از بلندگوها سیستم ­های ۳-way نامیده می­ شوند.
انواع بلندگوهای موجود در سیستم­ های صوتی و مشخصات آن­ها به شرح زیر است:

  • Woofer: کار این بلندگو بازتولید فرکانس­ های پایین و درایور آن از نوع مخروطی ۱۰ تا ۱۸ اینچی است.
  • محدوده فرکانسی: معمولا زیر ۵۰۰ هرتز
  • Mid-range: کار این بلندگو بازتولید فرکانس­ های میانی و درایور آن در برخی موارد از نوع مخروطی ۵ تا ۱۲ اینچی و در برخی موارد یک درایور متراکم ۲/۱-۲ تا ۴ اینچی نصب شده روی شیپور (horn) است.
  • محدوده فرکانسی: معمولا بین ۲۰۰ هرتز تا ۳ کیلوهرتز
  • Tweeter: کار این بلندگو بازتولید فرکانس­ های بالا و درایور آن از نوع مخروطی ۱-۲ اینچی یا درایور متراکم ۱ تا ۴ اینچی است.
  • محدوده فرکانسی: معمولا بین ۲ کیلوهرتز تا ۲۰ کیلوهرتز
  • ساب ووفر: کار این بلندگو بازتولید پایین­ ترین فرکانس­ ها و درایور آن از نوع مخروطی ۱۵-۲۴ اینچی است.
  • محدوده فرکانسی: به ندرت بالاتر از ۳۰۰ هرتز و معمولا در حدود ۳۰ هرتز یا پایین­تر

ادامه مطلب

انتخاب بلندگوها: اکتیو یا پسیو؟ کدام را انتخاب کنم؟

آیا افزودن ساب ووفر به مجموعه الزامی است؟

بلندگوهای مانیتور صحنه

نحوه تأثیر اتصال سری یا موازی بلندگوها بر سیستم صوتی

هنگام اتصال آمپلی فایر یا پاورمیکسر به بلندگوها باید مقادیر اهمی تجهیزات با هم مطابقت داشته باشند. با این حال، نحوه اتصال بلندگوها از نظر سری یا موازی بودن بر این الزامات تأثیر می ­گذارد. لذا، پیش از خرید ابزار مورد نیاز خود باید از نحوه تأثیر سیم­ کشی بر این الزامات آگاه باشید.
اتصال موازی بلندگوها در یک سیستم، مقدار اهمی (مقاومت) کل مدار را کاهش می دهد. مقاومت اسمی یک بلندگوی ۲-way اغلب ۸ اهم است. چنانچه دو بلندگوی ۲-way را به صورت موازی به یکدیگر متصل کنید، مقاومت اهمی ترکیب حاصل ۴ اهم خواهد بود. به همین ترتیب با اتصال موازی سه و چهار بلندگو این مقدار به ترتیب به ۲٫۶۷ و ۲ اهم کاهش خواهد یافت. هر چند امپدانس اسمی کوچکتر به معنای سهولت بیشتر در جاری شدن جریان الکتریسیته است، برخی آمپلی فایرها توانایی مدیریت یک سیستم ۲ اهمی را ندارند. بنابراین، پیش از اتصال بلندگوهای خود به دفترچه راهنما آمپلی فایر مراجعه نمایید و یا می توانید از مشاوران دیجی صدا در مورد تطبیق مقاومت سیستم خود راهنمایی بگیرید.
از سوی دیگر، اتصال سری بلندگوها به یکدیگر باعث ایجاد مقاومت بالاتر و افزایش امپدانس سیستم می شود. بنابراین، با اتصال سری دو بلندگوی ۸ اهمی مقاومت ۱۶ اهم خواهد بود. بنابراین، اگر چند بلندگوی یکسان با امپدانس پایین­ تر از امپدانس تقویت کننده داشته باشید، راه­ حل استفاده از اتصال سری است و شما می­ توانید با اتصال سری بلندگوها امپدانس مدار را افزایش دهید.
ادامه مطلب

کابل­ها و سایر ملزومات سیستم صدا

سایر ملزومات سیستم صوتی

نکته ­ها و ترفندها

نکات لازم در خرید تجهیزات صوتی باید توجه داشته باشید

آگاهی از ویژگی­ های مورد نظر پیش از اقدام به خرید بسیار مهم است. در ادامه به تعدادی از شرایط اصلی مطرح در زمینه خرید هر سیستم صوتی اشاره می­ شود که شما باید پیش از اقدام به خرید از آن آگاه باشید.
توان خروجی متوسط بلندگو: به معنای اندازه توان متوسط بلندگو در یک برنامه کاری دراز مدت است. گاهی اوقات (به اشتباه) این مشخصه در قالب توان RMS مطرح می­ شود. در ادامه به توضیح توان RMS می پردازیم
محدوده دینامیکی: به معنای اختلاف میان بلندترین و هموارترین بخش­ های یک سیگنال صوتی است (که معمولا بر حسب دسی­بل اندازه­ گیری می ­شود).
پاسخ فرکانسی: به بازه فرکانسی تولید شده توسط بلندگو اشاره دارد و نشان دهنده محدوده ای است که بلندگو به درستی قادر به تولید فرکانس های مختلف می باشد. محدوده فرکانسی شنوایی انسان بین ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز گسترده است. این ویژگی در مورد پاسخ­ های فرکانسی به مفهوم تلرانس اشاره دارد (تفاضل حداکثر مقدار خروجی با ورودی). اگر مقدار تلرانس ذکر نشده باشد، مقدار آن را به عنوان تلرانس استاندارد و برابر ±۳ dB قلمداد می­ کنیم.
توان پیک (Peak): به معنی حداکثر توان لحظه­ ای کار کوتاه مدت بلندگو است. اهمیت این ویژگی از اهمیت توانایی کار در یک برنامه کاری پیوسته (program watt) کمتر است.
توان مؤثر (RMS): مخفف Root mean square. یک استاندارد بین المللی جهت اندازه گیری قدرت خروجی فرکانس های تولید شده آمپلی فایر است. ریشه دوم متوسط (میانگین) مجذور کلیه مقادیر ولتاژهای لحظه ای یک شکل موج است. مقادیر RMS اسمی توان بلندگو، نسبتا کنسرواتیو هستند. گاهی اوقات توان program بلندگو RMS نامیده می­ شود، هر چند این کار از نظر فنی نادرست است.
ادامه مطلب